Šta je novo?

Orthos i pucanje

Sta da ti kazem... dug je put do stabilne masine :)
 
Baal, 99% je problem u memoriji, i kod mene su slični simptomi. Kod mene npr kad je 2:3 fsb:ram sve je stabilno i malo preko 500Mhz 5 5 5 15 na 2,1V a kad je 1:1 već oko 430fsb nastaju problemi. Dizao sam malo i procesoru napon ali mnogo ne pomaže orthos na 9 nije stabilan. Memorija mi je A-data 2x1GB vitesta extreme edition 800+ .

Tako da pretpostavljam da ćeš morati da se zadovoljiš sa fsb-om na 400 (kao i ja nažalost)i 3,2-3,25Ghz to će verovatno memorija moći da izvuče. Ipak to je ram kako vidim samo običan kingston 667. :wave:
 
Poslednja izmena:
meni puca na blend testu posle 10sec, dok na small ffts prolazi i par sati bez problema.. memorija je setovana na 896mhz 2.25V 5-5-5-15.. stvar je u tome da i memtest prolazi na ovom kloku i voltazi ali orthos ne!
 
kakve veze ima voltaza procesora ako prolazi smal ffts bez gresaka.. da se razumemo smal ffts przi procesor a blend prvo przi memoriju pa tek onda simultano mem i proc..
meni puca iz nekog razloga memorija (mem.kontroler?) a ne procesor.. a sto se tice procesora na asusu mi je uz ovaj fsb radio na 1.264v u loadu bez pucanja...
 
Moje iskustvo je da se može verovati samo blend testu. Sa sadašnjim procesorom želeo sam 286 Mhz (10,5 x 286 = 3003 Mhz :)) i Small ffts je prolazio 16h bez problema. Ali, Blend je pucao između 6h i 10h. Zaključak je bio da je do memorije (iako nije bila previše klokovana i ne bi trebalo da pravi probleme), pa sam potpuno opustio latencije i smanjio frekfenciju, čisto da se uverim da procesor može i da je do memorije. Ali, Blend je i dalje pucao u istom periodu. Jasno je bilo da sam dostigao maksimum na 285 Mhz i da sam procesor neće na 286 Mhz. Ali, Small ffts to nije mogao da otkrije, a Blend jeste.
 
Poslednja izmena:
otkrio sam u cemu je stvar...
kad sam ubacio jos 2gb rama od drugara da testiram, iskljucio sam page file u visti.. zaboravio sam ga ukljucim kad sam izvadio tih 2gb.. sad sam ga ponovo ukljucio i ni traga pucanju orthosa... rock stable, kao i ranije..
 
Nazad
Vrh Dno