»RSS Benchmark sajt

Strana 16 od 78 PrvaPrva ... 61213141516171819202666 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 226 do 240 od ukupno 1157

Tema: Must have app's (MacOS X)

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.317
      2. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: 25 cm
      3. A vi kao da nista drugo ne radite sem sto palite i gasite aplikacije
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Member Avatar korisnika andree
        Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        128
      5. Moja mašina
      6. FireFox mi je mnogoooooo bolji o Safari-a!
        Feelin' like a Pimp? Go on, brush your shoulders off!

Member Avatar korisnika castor
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        1.916
      8. Moja mašina
        • MON: Dell UltraSharp U2412M
        • SND: Logitech Z-5500
        • LAP: Apple MBP13 E2011/Core i5@2.3/16GB/Samsung850Pro256GB+WD1TB
        • TV: Sony Bravia KDL-55W829B :D
        • Ostalo: Apple iPhone 6S 64 GB Ultra Black edition
      9. Radimo, radimo, kako da ne radimo... A da bi nešto uradio - moraš da pokreneš aplikaciju (da ne kažem upališ)... A kad završiš - moraš da je zatvoriš (da ne kažem ugasiš)...

E, meni je u međuvremenu bitno i koliko se brzo otvara i zatvara, jer 'bem ti program koji čekam 30 sekundi da se otvori...
        It's the ride that matters, not the bike...

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.473
      11. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone
      12. pogotovo WebBrowser....

doduse kad bolje razmislim nikad ga i ne "gasim"... :/
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

delimir
        Guest
        Citat Citiram korisnika: castor Pogledaj poruku
        Radimo, radimo, kako da ne radimo... A da bi nešto uradio - moraš da pokreneš aplikaciju (da ne kažem upališ)... A kad završiš - moraš da je zatvoriš (da ne kažem ugasiš)...

E, meni je u međuvremenu bitno i koliko se brzo otvara i zatvara, jer 'bem ti program koji čekam 30 sekundi da se otvori...
        Zato se kod Mac-a, vecina programa, kada kliknes na crveni X uopste i ne zatvaraju, vec samo odu u background...

delimir
        Guest
        Citat Citiram korisnika: kovacm Pogledaj poruku
        hehehe... Adobe ce morati da se potrudi da uhvati korak sa "Core Animation" aplikacijama, tj. da odbaci zajednicke custom biblioteke za Win i Mac OS X - to jednostavno vise nece biti "dovoljno" dobro - mada je to sa druge strane prevelik problem za Adobe, ali samo je jedan Adobe
        Core Image (Core Animation je nesto drugo) nudi ogranicen set mogucnosti i Adobe ga moze, u principu, implementirati preko nekog plugina. Mislim da Adobe nema nesto previse volje da optimizuje postojece filtere tako da koriste sve mogucnosti koje im Apple hardver stavlja na raspolaganje - a i zasto bi? Ukenjali su se mozda od Pixelmatora?

Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.317
      16. Moja mašina
      17. Citat Citiram korisnika: castor Pogledaj poruku
        Radimo, radimo, kako da ne radimo... A da bi nešto uradio - moraš da pokreneš aplikaciju (da ne kažem upališ)... A kad završiš - moraš da je zatvoriš (da ne kažem ugasiš)...

Samo zaboravljate da je taj Photoshop 4 puta kompleksniji pa nije ni cudo sto mu treba malo vise da se pokrene

Uostalom zbog 10s razlike niko nece propasti
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.473
      19. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone
      20. Citat Citiram korisnika: delimir Pogledaj poruku
        Core Image (Core Animation je nesto drugo) nudi ogranicen set mogucnosti i Adobe ga moze, u principu, implementirati preko nekog plugina. Mislim da Adobe nema nesto previse volje da optimizuje postojece filtere tako da koriste sve mogucnosti koje im Apple hardver stavlja na raspolaganje - a i zasto bi? Ukenjali su se mozda od Pixelmatora?
        pa to i kazem da im trne.... na stranu, mogli bi i UI da unapred i koriste Apple biblioteke i za to.

Adobe koristi, kao i mnogi cross platform programi, svoje biblioteke - postoji tekst na arstehnici.
        Menjao kovacm : 19.08.2008. u 15:26
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.317
      22. Moja mašina
      23. A kako si ti zamislio da to treba da funkcionise?

delimir
        Guest
        Citat Citiram korisnika: kUdtiHaEX Pogledaj poruku
        Samo zaboravljate da je taj Photoshop 4 puta kompleksniji pa nije ni cudo sto mu treba malo vise da se pokrene

Uostalom zbog 10s razlike niko nece propasti
        Pa da, ali je pitanje da li ima potrebe za par copy/paste/crop efekata na nekoj slici pokretati ceo Photoshop ili je dovoljan i Pixelmator npr.

PS: Ima li ovaj Pixelmator "crop" opciju? Ja je ne nadjoh...

Member
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        2.046
      26. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + Noctua P12
        • MoBo: Intel DX58SO
        • RAM: 3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
        • VGA: Radeon HD4870X2 by ATi
        • MON: SAMSUNG SyncMaster 206BW
        • HDD: Seagate Barracuda 7200.10 2x160GB & 250GB & 7200.9 160GB & 2x WD 640GB AAKS
        • OPT: LITE-ON LH-20A1S
        • Case: CM Stacker 830 Black & SKYTHE KAZEMASTER & TT Toughpower 1500W & CM XCraft350Lite
        • SND: ALC889 @ PIONEER SX-550 reciver & SONY speakers (2x20W) & KOSS PortaPRO headphones
        • Ostalo: Logitech MX1000 & V320 & G11 | Nokia N95 8GB | iPod Classic 80GB
      27. @delimir
        To stoji, ali PS pokrecu svi valjda kad im treba malo kompleksnija obrada ili integracija sa illustratorom i uporedo radjenje u oba programa
        PS
        GIMP ima crop opciju, tako da bi bilo glupo da je Pixelmator nema...

edit:
        Po googlu (ako ne laze ) Pixelmator ima crop.
        Menjao BigJoe : 19.08.2008. u 18:08

Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.317
      29. Moja mašina
      30. Citat Citiram korisnika: delimir Pogledaj poruku
        Pa da, ali je pitanje da li ima potrebe za par copy/paste/crop efekata na nekoj slici pokretati ceo Photoshop ili je dovoljan i Pixelmator npr.

PS: Ima li ovaj Pixelmator "crop" opciju? Ja je ne nadjoh...
        Slazem se sa tobom Delimire u potpunosti.
        Medjutim, dobar deo populacije koja koristi Mac su pro useri koji mahom rade dizajn... a njima je Photoshop glavni alat.

Recimo meni ce ovaj Pixelmator znacajno da pomogne jer cesto imam potrebe za tim sitnijim operacijama i to ce mi ustedeti RAM (posto PS skoro i da ne gasim) ali necu ga instalirati zato sto se dize za 3s a PS za 33

EDIT: e ja imam jedno *****sko pitanje: kada se pojavi dialog box koji sadrzi vise dugmica tipa YES, NO, CANCEL, kako se seta izmedju njih? U Windowsu je to strelicom, a ovde (prosto ne zelim za takve *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ne operacije da se hvatam za misha)?
        Menjao kUdtiHaEX : 19.08.2008. u 19:03

Member Avatar korisnika -V-O-Y-A-G-E-R-
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        4.091
        Pritisneš Tab, pa strelicom levo desno, ali ne radi kod svih dijaloga. Npr. u iTunesu ne radi, a tamo mi baš treba

Ima Pixelmator crop opciju, naravno Prva kolona, treći red...ista ikonica kao i u PS-u.

Ni ja kao glavni adut nekog programa ne navodim brzinu startovanja, bio je to više kuriozitet

Na žalost Pixelmator mi je pomalo suvišan, jer sa jedne strane imam PS, a sa druge Skitch, pa za nešto teže tu je PS, a za neobavezne stvari je tu Skitch
        マリオ

Member Avatar korisnika -V-O-Y-A-G-E-R-
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        4.091
        Citat Citiram korisnika: delimir Pogledaj poruku
        Zato se kod Mac-a, vecina programa, kada kliknes na crveni X uopste i ne zatvaraju, vec samo odu u background...
        To je pre zato što je neko (ne)pisano pravilo da kontrola prozora (što su ti dugmići), ne kontrolišu program. Zato većina programa koji mogu da imaju samo jedan prozor mogu biti ugašeni tim crvenim close dugmetom
        マリオ

Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.317
      34. Moja mašina
      35. Citat Citiram korisnika: -V-O-Y-A-G-E-R- Pogledaj poruku
        Pritisneš Tab, pa strelicom levo desno, ali ne radi kod svih dijaloga. Npr. u iTunesu ne radi, a tamo mi baš treba
        Kamo standardizacija interfejsa? Kakav *****izam

Strana 16 od 78 PrvaPrva ... 61213141516171819202666 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •