Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

po deseti put... :|
 
Pa kad me vucete za jezik :p

Bolje postujte konstruktivne stvari u ovoj temi :) Inace onaj Uno je skroz dobar. Ima par bagova ali vezani su najvise za ikonice toolbarova koje obicno imaju belu pozadinu (izrazeno kod FF-a i Entrourage-a).
 
Ni Entourage ni Firefox nisu Carbon aplikacije, pa zato i imaju probleme sa UI-jem, izmedju ostalog.
 
jeste li videli ovo ?!?!??

Synergy:

"Synergy lets you easily share a single mouse and keyboard between multiple computers with different operating systems, each with its own display, without special hardware. It's intended for users with multiple computers on their desk since each system uses its own monitor(s)."

http://synergy2.sourceforge.net/

sad sam skinuo i moram probati cim pre :)
 
Čuo sam za taj program pre godinu dve, ali ga nisam nikad probao jer mi nije trebao.
 
ja sam Kutija: "da, dobro su se setili da ga dodaju posle xyz revizija!"

:D :D :D
 
ja sam Kutija: "da, dobro su se setili da ga dodaju posle xyz revizija!"

:D :D :D

Pa to bi bilo isto kao da kazes, iPod nema kolor ekran (a imas npr. iPod 4th generation). Jednostavno, Kutija ima stari iPod koji nema search, ali to ne znaci da iPod nema search, vec znaci da Kutija nema najnoviji iPod.

:)
 
Ima li neki besplatan program za miša, za podešavanje brzine i preciznosti?
Probao sam MouseZoom i može da se ubrza ali je strašno neprecizno, a logitech drajveri ne pomažu ništa.
Ili nekog miša da mi preporučite al da nije onaj sapunoliki:D
 
@delimir ima kutija novi iPod sa searcho-m ali "meniji ne rade dovoljno brzo za uredjaj od 300$" :D :D :D - zezam se ;) ti i kutija vec 6-ti put pisete istu stvar u 6 razlicitih topika :D :D

@Alias pa zar ne mozes da podesis misa kako ti odgovara u Preferance Panelu?
hm... ti koristis Mac OS X na ne Apple hardwareu?
 
Alias pa zar ne mozes da podesis misa kako ti odgovara u Preferance Panelu?
hm... ti koristis Mac OS X na ne Apple hardwareu?
Pa mogu ali mi i dalje miš radi kao da je pokvaren, kada ga pomeram polako ponaša se kao da ga vučem preko hrapave površine. Probao sam mx510 sa drajverima, i neki ms miš koji nije kompatibilan i oba rade isto.
MacBook je u pitanju, a brak nam je tek započeo:D
 
krastavac, nisam probao nista osim "sapun-like" misa :d ... koji btw meni radi savrseno.
 
Pa mogu ali mi i dalje miš radi kao da je pokvaren, kada ga pomeram polako ponaša se kao da ga vučem preko hrapave površine. Probao sam mx510 sa drajverima, i neki ms miš koji nije kompatibilan i oba rade isto.
MacBook je u pitanju, a brak nam je tek započeo:D

Ja koristim logijev BT mish. Jako dobro radi, probaj.
 
Pa mogu ali mi i dalje miš radi kao da je pokvaren, kada ga pomeram polako ponaša se kao da ga vučem preko hrapave površine. Probao sam mx510 sa drajverima, i neki ms miš koji nije kompatibilan i oba rade isto.
MacBook je u pitanju, a brak nam je tek započeo:D

Meni se to desilo na PowerBook G4 1.67. Ispostaivlo se da se zabagovao Bluetooth modu. Ubacio sam u USB port Belkin Bluetooth modul. Za trenutak je nestala BT ikonica iz menu bara i pojavila se opet (ovog puta aktivan je bio Belkin). Mis je proradio kako treba. Onda sam izvadio Belkin i aktivirao se Apple-ov bluetooth i sve je radilo OK.

Naravno, probaj prvo da li mis radi normalno na drugoj Apple masini ili bar windows masini sa Bluetoothom...
 
Ma usb miš je u pitanju, al svejedno hvala na odgovorima.
Već sam se snašao, SteerMouse mi je rešio sve probleme i još mi deinstalirao one logitech drajvere koji su bili skroz nepotrebni, bar što se tiče mog miša mx510.
 
Ma usb miš je u pitanju, al svejedno hvala na odgovorima.
Već sam se snašao, SteerMouse mi je rešio sve probleme i još mi deinstalirao one logitech drajvere koji su bili skroz nepotrebni, bar što se tiče mog miša mx510.

Steermouse ima super opciju - Roll up (push) i Roll down (push). U pitanju je akcija koja se dobija kada se klikne na skrol tockic i skroluje gore/dole. To ce biti savrseno za Spaces i menjanje aktivnog desktopa :)

Pod Tigrom ovu opciju koristim za volume up i volume down.
 
Hmm..u LCC-u toga nema. Koristim ga najviše zbog mogućnosti podešavanja ponašanja miša u zavisnosti od programa u kome ga koristim. Mogu li da dobijem istu funkcionalnost i sa Steermousom?
 
Moze. Ima dugmence Add application i definises preko njega posanje misa u svakoj aplikaciji ponaosob.
 
Nothing beats the good ol' QuickSilver :D
Naravno, potrebno je znati kako se zove program koji pokrećeš, a ne samo da znaš da se radi o nekom messangeru :)
 
i sta kazete da je spotlight u Tigeru toliko poboljsan da ti vise QuickSilver nije potreban?
da li se neko vise zezao sa QS? ili ga svi samo koristimo za startovanje programa?
 
Meni se nije činio ništa bržim, ali Deki ima jači laptop od mene :)
A QS koristim i za pokretanje kontakata :D A od skora i za pakovanje nekog fajla i slanje emailom :) Video u nekm tutorijalu :)
 
bilo bi lepo ako mozes da na "prepricas"... :,,: (mislim na to sa QS)
 
sad sam pogledao video... extra stvar a koliko vidim u QS ima milion, ali milion stvari!!!

hm, da li postoji neka "predkomanda" da QSu kazem da trazim explicitno fajl a ne program ili web sajt??
 
Poslednja izmena:
Mislim da je njemu sve to isto :) Kucaš ime fajla, on ga nađe.
 
nece da ga nadje... doduse ne treba mi fajl nego folder.

hm. jel neko moze da napravi split u novu temu > QuickSilver ?
 
evo nesto za Kutiju !! :

Sound Jam MP - Audio player koji izgledao i radi kao WinAmp.

a pazi sad komentar za taj player:
"eh??? - this has got to be a piss-take! neither soundjam [nor cassady & greene] the company that made it have existed for about 5 or 6 years. apple bought soundjam and turned it into itunes. this is strictly one for the archaeologists!"

probaj ga, mozda ti bude odgovara ;)
 
Nazad
Vrh Dno