Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

Koji je najbolji audio converter?

Imam wma i trebam da ga koristim u iTunes-u.

Imas ih mali milion...a mozes koristiti i programe kojima je prvobitna uloga konverzija video formata.

Npr. Xilisoft Video Convertor Ultimate, Aimersoft Video Converter Ultimate !!!

Ova dva cesto koristim i po opcijama su veoma slicni ako ne i isti.

Preporuka.
 
Predlazu i Handbrake.
 
Koju verziju uTorrenta da skinem? Ili možda neki drugi torrent klijent?
 
Koju god, rade sve. Ja uvek po inerciji idem na betu.
 
Ja imam i odlično radi:

screen-shot-2014-04-30-a.png
 
Ma kakav Transmission, to je neviđeni davitelj... uTorrent mu je bolje rešenje, a može i Vuze ako mu ne smeta robustan interfejs.
 
instalirao utorrent, za razliku od windows verzije koja je puna g...na, ova za mac je vrlo clean. Hvala.

Sad me zanima, koji cd-dvd burning software se preporučuje?
 
Ako ti treba običan rezač, imaš Disco, imaš doduše i built-in burner u sam sistem, možeš kroz Finder to završiti. Za ozbiljnije poslove je tu Toast.
 
Ma kakav Transmission, to je neviđeni davitelj... uTorrent mu je bolje rešenje, a može i Vuze ako mu ne smeta robustan interfejs.

Transmission trosi manje memorije od ostalih, native je i lepo integrisan. Jedino sto moras da twikujes prefs kako ne bi zagusio ruter ako je neki losiji tipa TPLink.

Ako ti treba običan rezač, imaš Disco, imaš doduše i built-in burner u sam sistem, možeš kroz Finder to završiti. Za ozbiljnije poslove je tu Toast.


Burn.app - _http://sourceforge.net/projects/burn-osx/files/Burn/2.5.1/burn251-64bit.zip/download

Burn je vise kao Nero Lite ili kako se vec zove onaj "svedeni" mod/interface za rezanje i ima sve sto i toster manje/vise i free je, i dovoljno pametan (kao i disco) da ako prevuces folder na prazan deo prozora ne browser/file list deo dodace ti folder name kao ime diska i sve sto je u tom folderu stavice u root diska (nesto sto toster applikacija od 600mb ne moze) tako da brze mozes da spakujes er... backup filmova i serija. :)
 
Instalirao Burn, radi pos'o hvala.

Nego, jel' postoji neki light image viewer poput Faststone-a na Windowsu? Dakle, nešto što će da bude brzo i lagano, a ipak malo funkcionalnije od Preview-a.
 
Instalirao Burn, radi pos'o hvala.

Nego, jel' postoji neki light image viewer poput Faststone-a na Windowsu? Dakle, nešto što će da bude brzo i lagano, a ipak malo funkcionalnije od Preview-a.

QuickLook? :)
ili
Xee3, LilyView, Cloud Factory Viewer, ViewIt, ACDSeePro, ArcSoftPhoto, Picasa, XnView(MP), Sequential, SharpShot,FFView, PicTwiddle, CocoViewX... pa biraj :)

Xee je najbolji.:)
 
Jel' Xee besplatan?
 
Ttreba reći još i da je XNView brz kao munja a pri tom ima mogućnosti veće sa njim u odnosu na Xee3. Takođe može da ga napravi da mu izgleda kako mu drago. Evo kako je kod mene...

Naravno koristim i Xee3 kada gledam nešto na brzaka, ali za veće kolekcije slika zgodniji mi je XNView.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2014-05-02 at 2.42.35 PM.jpg
    Screen Shot 2014-05-02 at 2.42.35 PM.jpg
    292.2 KB · Pregleda: 156
Poslednja izmena:
Drugari sta se predlaze od player-a za midi fajlove ?

I mene ovo zanima ;-)

A sto se tice programa za slike, jel ima u nekom od gore navedenih da kada kliknem na sliku odmah ode u full screen, a na ESC se vrati nazad na Finder?
 
Xee. Eventualno u Xee3 dva puta pritisnuti ESC, jer prvi put iz Full-screena vraća na window, a onda drugim ESC gasi prozor.
 
Ttreba reći još i da je XNView brz kao munja a pri tom ima mogućnosti veće sa njim u odnosu na Xee3. Takođe može da ga napravi da mu izgleda kako mu drago. Evo kako je kod mene...

Naravno koristim i Xee3 kada gledam nešto na brzaka, ali za veće kolekcije slika zgodniji mi je XNView.

Odavno sam prestao da čuvam fotke po folderima, ali kada uletim u neki folder, povećam thumbove u Finderu, a onda otvaram Xee. XnView mi je tu suvišan korak. Neka smanjivanja ili kropove radim u Preview, tako da imam ustvari instaliran samo Xee kao preglednik.
 
Odavno sam prestao da čuvam fotke po folderima, ali kada uletim u neki folder, povećam thumbove u Finderu, a onda otvaram Xee. XnView mi je tu suvišan korak. Neka smanjivanja ili kropove radim u Preview, tako da imam ustvari instaliran samo Xee kao preglednik.

Heh, a gde čuvaš fotke onda? U root-u particije! :p

Šta znam, možda se ovde bude javio i neki okoreli Apple fun koji koristi samo Preview i kome ni Xee ne treba, ali kakave to veze ima?!? U varijanti gde neko ima uredno razvrstane fotke po folderima, XNView je svakako zgodnije rešenje od preview-a... Program radi lepo i brzo i ne opterećuje previše sistem, plus nudi više i kada su korekcije u pitanju. Ja mu dajem sve preporuke, što u principu želim i tebi pogotovu ako ga nisi isprobao...
 
Poslednja izmena:
Koristio sam ga pre mnogo godina, ali ne više. Jeste zgodniji od Previewa, to svakako, ali pritisni u Finderu Cmd+3 i dobićeš folder tree, a možeš i veličinu thumba da povećaš do mile volje.
Ja to iz ugla činjenice da ti imaš instaliran Finder, Preview, Xee i XnView, za nešto gde pored prva 3 nepotrebno postoji i taj četvrti :)
 
Koristio sam ga pre mnogo godina, ali ne više. Jeste zgodniji od Previewa, to svakako, ali pritisni u Finderu Cmd+3 i dobićeš folder tree, a možeš i veličinu thumba da povećaš do mile volje.
Ja to iz ugla činjenice da ti imaš instaliran Finder, Preview, Xee i XnView, za nešto gde pored prva 3 nepotrebno postoji i taj četvrti :)

er... peti, zaboravio si na qucklook :)
Udjes u folder, selektujes sve alt+space i imas fullscreen, jedina mana je sto ne moze na scroll da se protrci nego moras preko strelica levo/desno, pa je otud bolji xee... sto se lyn-a tice suvise je spor i podeljen na viewer app i browser app...
 
Poslednja izmena:
Koristio sam ga pre mnogo godina, ali ne više. Jeste zgodniji od Previewa, to svakako, ali pritisni u Finderu Cmd+3 i dobićeš folder tree, a možeš i veličinu thumba da povećaš do mile volje.
Ja to iz ugla činjenice da ti imaš instaliran Finder, Preview, Xee i XnView, za nešto gde pored prva 3 nepotrebno postoji i taj četvrti :)

Pa kao što sam i napisao. Ima i onih kojima su quicklook i preview sasvim dovoljni jer iz findera ako klikneš cmd+A pa SPACE ili to sve skupa tako naguraš u Preview možeš da dobiješ opet kompletan pregled i da završiš posao, i tome sl. Mađutim, iz mog ugla gledano Xee je zamena za Preview pošto isti jelte ne ume da skroluje kada otvoriš pojedinačno sliku unutar foldera, a finder je smaračina kada imaš gomilu foldera sa fotosima i pri tom je potrebno da nađeš nešto specifično što ti treba unutar isith. Ne pada mi na pamet da se mlatim sa klizačima za slajdove (thumbs) prilikom ulaska u svaki folder. Možda tebi to ne smeta ali mene to jako iritira. Osim toga kao što sam rekao, XNView ume i da radi još ponešto pride a što ostali programi ne mogu, tako da ja opet smatram da ima smisla imati i njega pored gore navedena 3, pogotovu ako 2 od 4 praktično ne krositiš kada je gledanje slika u pitanju! Naravno sve je to stvar potrebe i načina po kojem neko funkcioniše unutar sistema, zato i smatram da ne treba biti isključiv po tom pitanju jer svi se mi razlikujemo... Osim toga ako neko ima potrebe za dodatnim programa jer mu je tako zgodnije da manevriše, što se mene tiče vala neka ih instalira! Svakako mi neće Apple određivati šta ja bolje za mene i kako treba da radim ili razmišljam! :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Svakako mi neće Apple određivati šta ja bolje za mene i kako treba da radim ili razmišljam! :eyebrows:

Dude Think Different! :)

Sto se mene tice koristio bih xnview da moze da se ponasa kao acdsee 3 (prvo viewer a ne prvo browser), ali ovako kada sam vec u folderu i znam sta hocu da otvorim i eventualno brzo pregledam teksture u folderu xee vrsi posao,a za kolekcije mogu i bridge da koristim...
Interesantno je koliko ima aplikacija za pregled i organizaciju slika i ni jedna nije na mestu, acdsee3(valjda je 3) je bio najbolji dok ga nisu sj3b@li sa raznoraznim bloatware funkcijama itd... U svakom slucaju - Each to their own! :)
 
Isprobavajući razne photo viewere (pregledače slika?), natrčao sam na Phoenix Slides, mali, lagan, brz i besplatan. Za sad mi deluje kao da najbolje pokriva ono što sam tražio, videću tokom dalje upotrebe.
 
^ hvala za Phoenix Slides, odlican je i bas mi je ovo trebalo.
 
Narode, da li postoji neka dostojna zamena za Subtitle Workshop na Macu?
 
Nazad
Vrh Dno