Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

Pored Disk Ordera, postoji li jos neki Total Commander-like file manager?
Da li Finder moze da se zameni njime?
 
Najpoznatiji je Pathfinder. Imas i ForkLift. Tražio ja davno zamenu za TC, ali ni jedan nije baš to. Onda sam odustao, navikao se na Finder i sad smo dobri drugari :)
 
isto kao i ja :)

btw koji program koristite za kompresovanje/dekompresovanje (rar, zip, arj, sit primarno a ako moze i lzh, lha, zoo, odlicno!)? - ja sad imam bar 4 instalirana - da li postoji jedan UBER ? :)

ne mora da ima GUI (pozeljno da ga nema :)) da moze da barata sa passwordima... ?
 
Meni isto nekoliko njih radi zajedno posao :) Stuffit moram zbog passwordovanih rarova, jer ni 1 drugi prog ih ne otvara (Unarchiver samo prijavi oštećen fajl), Unarchiver za sve ostale (normalne formate:) Bomarch mislim da isto nekad uleti automatski, al ne smeta :) Imam i Milketov Springy, dobro programce. Pre par dana mi je samo on uspeo da otpakuje splitovani zip koji sam na poslu pakovao iz TC-a :)

Imam i onaj Unrar, ali mi ne služi nicemu :)
 
Ja koristim Stuffit Expander. Svi ostali su krsh (ali Stuffit ne moze da se meri sa jednim WinRar-om).
 
meni se cini da je Stuffit sporiji od ostalih - nisam nikada merio - cisto subjetivno.


sto kazes kutija da ne moze da se meri? po brzini ili ... ?
 
Korisnosti, integraciji u shell, jednostavnosti, brzini...
 
pa ne znam... ja sam na PrCu koristio rar.exe i TotalCommander kao shell :)

posto sad nemam TC (a i ne treba mi pored silverlighta) pitam kako ste vi resili pitanje arhivera :)
 
Pa rar.exe je deo WinRAR-a :D
A finder je jednako ****** kao i Explorer...
 
Poslednja izmena:
stvarno? nisam znao to :p (pricam o rar.exe, ne o finderu ;))

rekao si "Korisnosti, integraciji u shell, jednostavnosti," - znaci sve se to odnosilo na GUI... koji ja nisam koristio.
 
Pa na sta ce da se odnosi? :D Pogotovo kada znamo koliko je GUI bitan u Mac OS-u :D

U konzoli mi vala ne treba :)
 
Poslednja izmena:
nisam koristio WinRAR na PCju jer mi je njegov GUI bio losiji od varijante rar.exe + TotalCommander - jel sad jasno? :)

osim toga GUI je so outdate kad probas QuickSilver!
 
Ala ti mesas babe i zabe...
 
sta sad?

EDIT: ili bolje - sta ti sad nije jasno? :p
 
Poslednja izmena:
gde se nalazi C compiler?

Pozdrav svima,
juche pozelim da instaliram nmap na MacBook (OS X 10.5.2). Vidim ne postoji .dmg fajl. Okej, skinem source, pkusam ./configure. i dobijem ovo:
massive$ ./configure
checking build system type... i386-apple-darwin9.2.0
checking host system type... i386-apple-darwin9.2.0
checking for gcc... no
checking for cc... no
checking for cc... no
checking for cl... no
configure: error: no acceptable C compiler found in $PATH
See `config.log' for more details.
u tom config.log fajlu nema nista specijalno... dugacko je pa da vam ne postujem ovde.

Elem, pitanje je gde je kompajler? ako nije u /usr/bin folderu ?:smoke:
 
ti si promasio temu na kvadrat? ... :smoke:
 
pa... vise lici na komandnu liniju samo malo GUI-a.

poenta je da ti mis uopste ne treba vec sve zavrsis samo kucanjem a to sto prozori QuickSilvera lepo izgledaju i iskacu manje bitno:

penta da sa npr. WinRar-om klikces misem, levim/desnim dugmetom, prevlacis ikone... bla, bla.
sa QS samo kucas komande.
 
Ma to sto lici je jedno...to sto je to klasican GUI alat je nesto drugo. Po tebi je i Spotlight "konzola" sto je budalastina.
I uopste ne mozes da poredis application launcher i program koji se intergise u shell. Uostalom i QuickSilver trazi da mu se stave pluginovi kako bi mogao da se "integrise" u neke aplikacije sto je na kraju krajeva isti djavo.
I samo mi jos objasni sto bih kucao komande u QS-u da mi otpakuje arhivu ili uradi bilo sta drugo kada iz 2 klika mogu to isto da uradim preko Winrar-a koji je integrisan u Shell (i sta se to prevlaci bas bih voleo da znam)??
 
Poslednja izmena:
hahahaha!!!

"I uopste ne mozes da poredis application launcher i program koji se intergise u shell."

pa ti nemas pojma sta je QuickSilver i zato tako pises... :)

to sto QS moze ne moze ni jedan jedan program koji se "integrise u shell" - probaj, prouci QS - moguce da ti se nece svideti iz prostog razloga sto si tvrdoglav - ali mu je upotrebna vrednost nesumljivo velika!
 
evo ukratko: ja koristim QS da upisem novi event u Google Calendar -

sa QS-om: <cmd+esc> "rucak u ideji at 13:00 tomorrow" <tab> "goo" <enter>

cca. 3 sekunde i upisan event.
 
resheno oko kompajliranja

Elem. potrebno je instalirati Xcode tools. A taj paket se nalazi na DVD sa Leopardom ili bilo kojom drugom verzijom MAC OS X.
Dalje, mozete instalirati i MacPorts paket i Subversion client
u svakom slucaju sve radi, zhivot je lep, itd, itd....:smoke:
 
hahahaha!!!

"I uopste ne mozes da poredis application launcher i program koji se intergise u shell."

pa ti nemas pojma sta je QuickSilver i zato tako pises... :)

to sto QS moze ne moze ni jedan jedan program koji se "integrise u shell" - probaj, prouci QS - moguce da ti se nece svideti iz prostog razloga sto si tvrdoglav - ali mu je upotrebna vrednost nesumljivo velika!

Za tvoju informaciju ja koristim QuickSilver poodavno i takodje odlicno znam sta moze da uradi (a sto si ti otkrio tek kada je neko dao link ka video prezentaciji ovde pa se sad busas kako si otkrio rupu na saksiji).
Diskusija je otisla u totalno drugom pravcu od pocetne, krenuli smo o prici o dobrom arhiveru i zavrsili na tvojoj klasicnoj demagogiji "sve na Mac OS-u je bolje nego da na Windowsu" sto vec postaje jako zamorno i dosadno :)

I aj' sad da se lepo vratimo na temu o "must have app-ovima", jel moze?
 
Elem, PathFinder je bas ono sto sam trazio! Poboljsani Finder :) ekstra program je u pitanju, svaka preporuka.

Jok kad bih mogao da izvedem da sistem ne poziva Finder vec PathFinder bilo bi odlicno.
 
Za tvoju informaciju ja koristim QuickSilver poodavno i takodje odlicno znam sta moze da uradi (a sto si ti otkrio tek kada je neko dao link ka video prezentaciji ovde pa se sad busas kako si otkrio rupu na saksiji).
Diskusija je otisla u totalno drugom pravcu od pocetne, krenuli smo o prici o dobrom arhiveru i zavrsili na tvojoj klasicnoj demagogiji "sve na Mac OS-u je bolje nego da na Windowsu" sto vec postaje jako zamorno i dosadno :)

I aj' sad da se lepo vratimo na temu o "must have app-ovima", jel moze?

ne moze.

waljda imam prava na repliku. ne busam se; Kutija, od kada koristis Mac? mislim cemu takav nadmen, da ne kazem bezobrazan, komentar? "a sto si ti otkrio tek kada je neko dao link ka video prezentaciji ovde..." ??

i ko je uopste spomenuo Windows?
 
Poslednja izmena:
ne moze.

waljda imam prava na repliku. ne busam se; Kutija, od kada koristis Mac? mislim cemu takav nadmen, da ne kazem bezobrazan, komentar? "a sto si ti otkrio tek kada je neko dao link ka video prezentaciji ovde..." ??

i ko je uopste spomenuo Windows?

Koliko dugo ja koristim Mac (2 godine) je totalno irelevantno za ovu diskusiju. Svakako mi ne treba iskustvo od 20 godina da bih mogao da raspravljam na tu temu pogotovo imajuci u vidu da sam isprobao sve i svasta na njemu za vrlo kratak vremenski period.
I ne vidim sto je moj komentar nadmen - QuickSilver jeste mocan alat ali kakve on ima veze sa arhiverima? Ja sam spomenuo GUI u nekom drugom kontekstu a ti QuickSilver koji je obican GUI alat (fakticki poboljsan Spotlight) i kako eto sad ti GUI ne treba (?!) kad imas QuickSilver? Gluposti.
QuickSilver je tu da omoguci napredne funkcije dostupnijim i laksim za koriscenje i da ti olaksa svakodnevni rad a ne da zameni GUI... tako da, to je tipicno mesanje baba i zaba.

Sada sam pogledao kako se integrise Stuffit u shell i moram da prodjem 4 menija da bih dosao do opcije Extract koja je u WinRAR-ovom slucaju dostupna odmah u prvom nivou navigacije.
 
"QuickSilver koji je obican GUI alat (fakticki poboljsan Spotlight) i kako eto sad ti GUI ne treba (?!) kad imas QuickSilver?"

nije.

meni zamenjuje gomilu stvari kliktanja, setanja kroz menije, prevlacenje ikona... - to spotlight ne moze da uradi. ja samo iz ovoga sto pises zakljucio da ne znas sta je i sta moze QS.

nisam znao da si imao i ranije Mac... sorry.

a nadmeno je "Za tvoju informaciju ja koristim QuickSilver poodavno i takodje odlicno znam sta moze da uradi (a sto si ti otkrio tek kada je neko dao link ka video prezentaciji ovde pa se sad busas kako si otkrio rupu na saksiji)."

izvini, mozda sam pogresno protumacio ovo sto si napisao pa u sustini i nije nadmeno...
 
Kao zamenu za Total Commander predlazem Disc Order.....nego mene interesuje jel postoji neki nacin da pogledam kataloge iz whereisit? -a ?!
 
"QuickSilver koji je obican GUI alat (fakticki poboljsan Spotlight) i kako eto sad ti GUI ne treba (?!) kad imas QuickSilver?"

nije.

meni zamenjuje gomilu stvari kliktanja, setanja kroz menije, prevlacenje ikona... - to spotlight ne moze da uradi. ja samo iz ovoga sto pises zakljucio da ne znas sta je i sta moze QS.

nisam znao da si imao i ranije Mac... sorry.

a nadmeno je "Za tvoju informaciju ja koristim QuickSilver poodavno i takodje odlicno znam sta moze da uradi (a sto si ti otkrio tek kada je neko dao link ka video prezentaciji ovde pa se sad busas kako si otkrio rupu na saksiji)."

izvini, mozda sam pogresno protumacio ovo sto si napisao pa u sustini i nije nadmeno...

To sto TEBI zamenjuje KLIKTANJE, setnju kroz MENIJE i prevlacenje IKONA ne znaci da to nije GUI alat u okruzenju u kojem je dobro odmeren i profilisan GUI SVE!
Ne znam sta tu nije jasno? Vidis i meni precice na tastaturi skracuju rad ali ja ih ne koristim u konzoli nego u gomili programa koji su GUI based alati.

QuickSilver je prosto wrapper izmedju tebe kao korisnika i ostatka sistema i softvera. Sa jedne strane se nalazi sistem i softver instaliran na njemu koji ima gomilu mogucnosti i opcija koje su manje-vise nedostupne na prvi pogled ili treba dosta kliktati da bi se doslo do njih; sa druge strane si ti, korisnik, koji zeli da mu to bude sve na dohvat ruke i eto gde dolazi QuickSilver. I naravno sem sto moze da glupi klasican App launcher on moze i da bude malo vise od toga.

Sam si naveo primer dodavanja event-a u Google Calendar. To si mogao da uradis tako sto si pozvao Google Calendar iz Browsera i upisao to sam (mnogo vremena), da upises to u iCal pa da sync-ujes sa Google Cal-om (opet smaranje), da pozoves Google Calendar iz tray-a i dopises sam neki event (opet previse smaranja) ili QuickSilver-om. Sve GUI alat do GUI alata.
Jer, sta ce ti QuickSilver u konzoli na kraju krajeva? :)
 
Poslednja izmena:
ajde kutija objasni mi...

nije prepotentno uopste...

mislim da cemo se posvadjati oko gluposti. QS koristi samo kucanje naredbi isto kao i konzola - samo tekst, nema kliktanja po ikonama, nema menija... samo kucanje i zato sam rekao da mi GUI ne treba misleci pri tome bash na te operacije koje ne radim sa QS-om: kliktanje, selektovanje, upotreba misa uopste.

ajde sad ti ponovi to sto si vec dva puta ponovio ("fakticki poboljsan Spotlight"), pa cu onda ja isto da ponovim svoje. (da se ne bi posvadjali vec zakljucili da razlicito razmisljamo - i iskuliraj trip da ponovo kritikujem win ;) )
 
Nazad
Vrh Dno