Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

realno winamp je "bolji" samo zato sto ima vise plugina iTunes je bolji jer ti sam sortira muziku i stedi vreme.
ako ne koristis ovu drugu opciju jasno da ce ti Winamp biti bolji!
 
Ali zasto da mi sortira muziku? Ja necu da mi program sortira muziku. Ja cu da je sortiram. Ako hocu to da radim, koristicu Winamp Library i bice ok. Tako da, ako je to jedini kvalitet koji iTunes ima, onda nemojte vise da se javljate :D

Tako da ni na tom polju iTunes nije bolji. Pobogu pa to ****** nema ni queue opciju... koju Winamp poseduje od v1.

Inace nisi u pravu po pitanju pluginova. Kada instaliras Winamp i pored njega iTunes, potonji mu dodje kao neki pocetnicki projekat u VB-u 6. Znaci u samom startu, Winamp pruza mnogo vise opcija da podesis okruzenje kako tebi pashe a iTunes ... pa ne nudi nista, nema cak ni stop dugme :D
 
Poslednja izmena:
Samo taj link koji si upravo dao govori koliko sam u pravu.
Morali su da napisu tonu plaginova da bi licio na iole normalan audio plejer. Ko firefox, dok mu ne instaliras 10 must-have ekstenzija nije upotrebljiv :)
 
Samo taj link koji si upravo dao govori koliko sam u pravu.
Morali su da napisu tonu plaginova da bi licio na iole normalan audio plejer. Ko firefox, dok mu ne instaliras 10 must-have ekstenzija nije upotrebljiv :)

U pitanju je stvar pristupa.

Ali meni nije jasno, zasto si uopste i presao na Mac, kada su na Mac-u sve aplikacije takve. Ja dok sam koristio Winamp, nisam nikada ulazio u menije - muziku sam pustao preko tastature... Jednostavno, aplikacije na Mac-u su na prvi pogled jako jednostavne i to je feature, ne bug...

Znaci, ako ti toliko smeta to sto nema Winamp-a na Mac-u, a inace ne postoji nista slicno Winamp-u na Mac-u, znaci nema resenja, onda je bolje da instaliras Windows ili se pomiris sa time da ces koristiti iTunes.

Meni je iTunes savrsen. Ima jako ispeglan interfejs, sve je lako dostupno. Slazem se za queue - to je jedina stvar koju bih dodao. Ostalo mi je super, posebno smart playliste; to sto mi je sve iz iTunes-a i u iPod-u; laka sinhronizacija koja besprekorno radi na relaziji iPod-iTunes; ne razmisljam vise u kom folderu je koji fajl - sve je u iTunes-u i briga me gde je to fizicki na HDD-u... Jednostavno, hocu racunar koji ukljucim i radi...

Ja cenim kada neko napise softver od koga necu dobiti glavobolju kada hocu nesto da podesim, sampioni po pitanju suludo komplikovanog interfejsa su MS Office i Media Player 11... Vidim i da ce se Office 2008 for Mac ozbiljno kandidovati za tu listu.

U princpipu sve je stvar licnih preferencija, nekome odgovara koncepcija nedovrsenosti Windows-a i voli da sam "poboljsava" OS, a nekome odgovara sistem u kome nece nista da podesava nakon instalacije i koji ce raditi po nekoj "optimalnoj" shemi koju je projektovao sam proizvodjac u nameri da sto manje stvari dodje u situaciju da podje po zlu.
 
Zaboravljas da nisu svi iPod useri i da ih, realno, 50% iTunes-a ne zanima jer samim tim nema nikakvu funkciju. Stoga sinhronizacija nema apsolutno nikakvu ulogu, smart liste takodje, On The go... i sl. gluparije koje iPod ima a nema najosnovniju funkciju kao sto je search (tj. trebala im je citava vecnost da je implementiraju) a ovamo se hvale kako se na njihov plejer moze spakovati gro muzike. I sta da radim kada je napakujem? Cak i da je organizovana savrseno, nemam koristi kada imam 4-5k fajlova....

A cim neko krene sa razlogom da kritikuje neki Apple proizvod, odmah se potezu argumenti tipa 'vrati se na Windows'. Sta, Mac useri su operisani od toga da kritikuju nedostatke aplikacije koje su prinudjeni da koriste? Kak'i su to argumenti sada? :D Ili su se toliki niz godina koristili debil-friendly programi sa jednim ili eventualno 2 dugmeta da je sve sto ima makar vise toolbarova postala nocna mora (citaj: nije debil-friendly)? :D
Takodje ne kontam potrebu da uvlacimo dovrsenost ili nedovrsenost operativnih sistema kada pricamo o jednoj aplikaciji koja standardno nije njegov deo?

I btw, resenje postoji - zove se Parallels i Winamp pod njim :D
 
Poslednja izmena:
Pa ne kapiram sto se stalno zalis na Mac i iPod - prodaj i jedno i drugo, kupi neki Amilo i iRiver i uzivaj...

Opet kazem, ja stvarno ne vidim nikakv problem sa iPod-om, niti mi nesto na njemu nedostaje - zato ga i koristim. Zasto ga ti koristis, ako ti toliko ne odgovara? Naravno da je argument "predji na Windows i iRiver" validan u tvom slucaju, jer iz tvoje price izgleda kao da svakog dana dobijes po 5-6 mini nervnih slomova dok koristis iPod i OS X... Sta drugo da ti kazem...

Uostalom, bas si resio problem, instalirao si virtuelnu masinu koja ti jede 800 MB memorije da bi pustio Winamp, a zalis se da je iTunes bloatware i slicno...

Mislim, daj sta drugo reci nego batali OS X i vrati se na windows, ako ti sve to toliko smeta.
 
Poslednja izmena:
Ja il' pricam kineski ili... :D

Fazon je u tome sto par Apple fanatika ovde dize sve proizvode u nebesa, pricajuci kako su vrhunski, savrseni, neverovatno laki za koriscenje blabla... a u stvari, istina je malko drugacija.

Ja objektivno kritikujem nedostatke Apple proizvoda - ako hoces da mi kazes da plejer sa diskom od 80 gb ne treba da ima pretragu, onda nesto tu nije u redu sa tobom :)
Ista prica vazi i za iTunes, koji REALNO ima gomilu nedostataka. Stoga nema potrebe da ga tako zustro branite :) samo budite realni, ali nemojte odmah da uvlacite Windows u tu pricu.
A sto bas Windows? Jesi mozda video XMMS na Linuxu nekad? Generalno, ni Windows ni Linux nemaju veze sa tim vec samo sa necijim mozgom koji je kreirao iTunes kakav je danas.

Sva ostala prica tipa 'vrati se na windows ako ti sve tol'ko smeta' je vise nego smesna :)
 
A cim neko krene sa razlogom da kritikuje neki Apple proizvod, odmah se potezu argumenti tipa 'vrati se na Windows'. Sta, Mac useri su operisani od toga da kritikuju nedostatke aplikacije koje su prinudjeni da koriste?

ima playere a la Winamp na Macu, pogledaj par postova gore...
meni se savrseno svidjaju aplikacije na Macu i 16x su mi bolje nego slicne na windowsu; ko sto delimir rece: sve je stvar pristupa. bitno je da se razlikuju i da se to primeti na kilometar :D iApplications rulez! :)

btw zagadismo temu do zlaboga... :|
 
Poslednja izmena:
Ko hoce unifikovani Leopard look i pod Tigrom (i da ukine brushed metal u potpunosti) moze da proba UNO. Aktuelna je verzija 1.5.2.

http://gui.interacto.net/

UNO15SSsmall.png
 
Poslednja izmena:
Nadam se da on ne radi po principu Shape Shiftera?
 
Ne nije kao Shape Shiter, pise na linku. On direktno menja resources fajlove (znaci, bitmape) novim tako da sto se tice opterecenja sistema nema razlike. Jedino je moguce da su bitmape kojima UNO presnimi orignalne teze od originalnih, pa zauzece memorije bude vece, ali to je samo hipoteza, autori kazu da nema performance penala.

Ja sam ga koristio skoro dva meseca i sistem radi isto, sta znam, nisam primetio razliku. Sada sam, malo za promenu, vratio Brushem Metal.

Kada izadje leopard onda ce verovatno da naprave UNO koji vraca brushed metal look pod Leopardom :)
 
Poslednja izmena:
Da Kudti. UNO je installer. A brushed metal je outdated. :)
 
Leopard ima osetno ružniji GUI od Tigera. For me at least. Problem kod Tigera je nekonzistentnost GUI-ja. Safari ima svoj look (borderless), Finder svoj, System preferences nije unified... Mali haos. :) UNO to savršeno ispravlja.

Prilikom planiranja leopardovog GUI-ja se Apple poveo ukusom, čini se, širokih masa. Hipotetički su napravili javni poll i pitali šta se ljudima dopada. Ovi su odgovorili, kao što 90% ljudi stvarno i voli, da žele da vide nature wall, što više glass i gloss efekta i, naravno, nezaobilazno ružan i dizajnerski potpuno neupotrebljiv i bloated 3D dock.

Apple, čini se, mora to da radi ako želi da osvaja tržište. Pored stabilnosti i ostalih prednosti u odnosu na ostale OSs, Mac OS X izgleda najlepše. Font smoothing je neponovljiv + svi elementi Aqua okruženja su u TIFF formatu za razliku od, glavnog konkurenta, Windowsa kod koga su u očajnom BMP formatu (Windows XP) koji ne podržava transparenciju. Vista je druga priča a i nije zastupljena kao XP.

Ikone u Leopardu su, takođe, patetično lošije nego u Tigeru. Front look je dobar, ali su prilično falične. Bolje da su unajmili Jonasa Raska da im napravi prave front look foldere kao ove: QuickLook Folders by Jonas Rask.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim u cemu je problem sa ikonama gledano sa tehnicke strane. OK, plave ikone foldera izgledaju shity, ali sa tehnicke strane su sasvim OK odradjene... Ne vidim nikavu "falinku" cak i kada ih uvecam na maximum.
 
Poslednja izmena:
Naprotiv, u odnosu na sve konkurentske OSs, folderi su super. Meni se samo više svidjaju Tiger default. :) U trenutku kada se pojavio Tiger nijedan OS nije imao ni slično dobre ikone. Samo to.

BTW, ako neko želi da proba Leopard default ikone, okačio sam ih na moju deviantART stranu: http://www.deviantart.com/deviation/58001004/
 
Ronnie, ne radi ti link :) A hvala za link do Raska :) Ima zanimljivih stvari za skinuti.

Ovaj 3D dock mi ne izgleda kao nešto što je /ili bi/ većina korisnika poželela. Ne znam šta je tu bolje od "starih" 2D.
 
Da su barem smislili neki nacin da se zahvaljujuci tome sto je dock "u tri dimenzije" poveca njegova upotrebna vrednost, a ne ovako... Sta ja znam, mogli su da daju mogucnost redjanja ikonica u dva reda ili sta god - oni su Apple, do sada su uvek izmisljali super revolucionarne stvari, mogli su i sada malo da razmisle :)
 
Kad se već priča o iTunes u kombinaciji sa uobičajenim Mac aplikacijama, moram priznati da se ne slažem sa ocenom da ista spada u potonje. Kod nje mi odgovaraju 3 stvari - kvalitet reprodukcije, mogućnost da ne moram da razmišljam gde mi je muzika na hardu i (sve ređe) kvalitet grebovanja.

Po svemu ostalom spada u klasičan Office-like bloatware (što ne podrazumeva gomilu opcija, nego gomilu beskorisnih opcija, u kombinaciji sa nedostatkom nekih osnovnih). Zato često posežem za Audionom, u slučajevima kada hoću brzo da pustim muziku iz foldera ili sa nekog prenosivog medija, a ne da je kopiram na hard.

Uostalom, iTunes i jeste napravljen zbog iPoda, kao što je i Safari za Win prevashodno zamišljen zbog iPhonea.
 
hehehe... evo upravo mi sad ToolPlayer sad pusta neku mjuzu... :)
 
Podseca na DISCO, program za rezanje. Steta sto nema playliste inace je super. Ja sam iskopao neki COG koji ima plejlistu, pusta iz foldera, ali sam kasnije provalio da zauzme skoro 100 MB memorije kada se u playlistu ucita par hiljada fajlova... Bedak.
 
Da, Cog je pre Clog :) Ja odustao posle par puštanja muze u njemu :)
 
Hehe, ma ne, mislio sam pre na to da bi programu više odgovaralo ime Clog, kao prevod od začepiti, zapušiti :)
 
sad ce kutija da se upuca definitivno ... nema WinAmp zamene na Mac-u ! :D :D
 
Ignorant fools :D :D :d

Izes platformu koja nema normalan audio plejer :D
 
Poslednja izmena:
Izes uredjaj od 300 eur koji nema pretragu u sebi :D :D :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno