Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

Entourage ima skroz ok interfejs ali je spor do bola....
 
Dali safari moze pamtiti sifre kao opera?
 
Može, koristi sistemski Keychain za to.
 
@DTK ?!? pa on automatski pamti sve sifre ako u dialogu stikliras "remember password"...

startuj KeyChain i videces sta sve stoji u njemu!

EDIT: sad mi nesto pade napamet - ti DTK koristis Mac OS X? right? :)
 
Poslednja izmena:
:) onda startuj KeyChain!

pomislio sam da si mozda na Windowsu - u tom slucaju nemas KeyChain
 
Uvek ga volim pokrenuti više od PS-a, čisto da se navikavam u njemu da radim :) Jako lep interfejs :)

A što se otvara za dve sekunde iz keša ili tri sekunde bez keša to ništa, a? :d:d:d

Odličan program sa brdom mogućnosti... Fenomenalna zamjena za Photoshop, a za osnovne i neke napredne manipulacije sa slikom...
 
hehehe... Adobe ce morati da se potrudi da uhvati korak sa "Core Animation" aplikacijama, tj. da odbaci zajednicke custom biblioteke za Win i Mac OS X - to jednostavno vise nece biti "dovoljno" dobro - mada je to sa druge strane prevelik problem za Adobe, ali samo je jedan Adobe :)
 
A što se otvara za dve sekunde iz keša ili tri sekunde bez keša to ništa, a? :d:d:d

:LOL: Nikad nisam razmišljao o tome na taj način, ali evo, PS cold start 10sec, a Pixelmator 2sec :D
Drugo otvaranje PS za 3 sec, a Pixelmator bukvalno za 1 sec :D
 
A vi kao da nista drugo ne radite sem sto palite i gasite aplikacije :)
 
FireFox mi je mnogoooooo bolji o Safari-a!
 
Radimo, radimo, kako da ne radimo... A da bi nešto uradio - moraš da pokreneš aplikaciju (da ne kažem upališ)... A kad završiš - moraš da je zatvoriš (da ne kažem ugasiš)... :d:d:d

E, meni je u međuvremenu bitno i koliko se brzo otvara i zatvara, jer 'bem ti program koji čekam 30 sekundi da se otvori... ;););)
 
pogotovo WebBrowser.... :D

doduse kad bolje razmislim nikad ga i ne "gasim"... :/
 
Radimo, radimo, kako da ne radimo... A da bi nešto uradio - moraš da pokreneš aplikaciju (da ne kažem upališ)... A kad završiš - moraš da je zatvoriš (da ne kažem ugasiš)... :d:d:d

E, meni je u međuvremenu bitno i koliko se brzo otvara i zatvara, jer 'bem ti program koji čekam 30 sekundi da se otvori... ;););)

Zato se kod Mac-a, vecina programa, kada kliknes na crveni X uopste i ne zatvaraju, vec samo odu u background...
 
hehehe... Adobe ce morati da se potrudi da uhvati korak sa "Core Animation" aplikacijama, tj. da odbaci zajednicke custom biblioteke za Win i Mac OS X - to jednostavno vise nece biti "dovoljno" dobro - mada je to sa druge strane prevelik problem za Adobe, ali samo je jedan Adobe :)

Core Image (Core Animation je nesto drugo) nudi ogranicen set mogucnosti i Adobe ga moze, u principu, implementirati preko nekog plugina. Mislim da Adobe nema nesto previse volje da optimizuje postojece filtere tako da koriste sve mogucnosti koje im Apple hardver stavlja na raspolaganje - a i zasto bi? Ukenjali su se mozda od Pixelmatora? :d
 
Radimo, radimo, kako da ne radimo... A da bi nešto uradio - moraš da pokreneš aplikaciju (da ne kažem upališ)... A kad završiš - moraš da je zatvoriš (da ne kažem ugasiš)... :d:d:d

E, meni je u međuvremenu bitno i koliko se brzo otvara i zatvara, jer 'bem ti program koji čekam 30 sekundi da se otvori... ;););)

Samo zaboravljate da je taj Photoshop 4 puta kompleksniji pa nije ni cudo sto mu treba malo vise da se pokrene :)

Uostalom zbog 10s razlike niko nece propasti :)
 
Core Image (Core Animation je nesto drugo) nudi ogranicen set mogucnosti i Adobe ga moze, u principu, implementirati preko nekog plugina. Mislim da Adobe nema nesto previse volje da optimizuje postojece filtere tako da koriste sve mogucnosti koje im Apple hardver stavlja na raspolaganje - a i zasto bi? Ukenjali su se mozda od Pixelmatora? :d

pa to i kazem da im trne.... na stranu, mogli bi i UI da unapred i koriste Apple biblioteke i za to.

Adobe koristi, kao i mnogi cross platform programi, svoje biblioteke - postoji tekst na arstehnici.
 
Poslednja izmena:
A kako si ti zamislio da to treba da funkcionise? :)
 
Samo zaboravljate da je taj Photoshop 4 puta kompleksniji pa nije ni cudo sto mu treba malo vise da se pokrene :)

Uostalom zbog 10s razlike niko nece propasti :)

Pa da, ali je pitanje da li ima potrebe za par copy/paste/crop efekata na nekoj slici pokretati ceo Photoshop ili je dovoljan i Pixelmator npr.

PS: Ima li ovaj Pixelmator "crop" opciju? :) Ja je ne nadjoh...
 
@delimir
To stoji, ali PS pokrecu svi valjda kad im treba malo kompleksnija obrada ili integracija sa illustratorom i uporedo radjenje u oba programa :)
PS
GIMP ima crop opciju, tako da bi bilo glupo da je Pixelmator nema...

edit:
Po googlu (ako ne laze :) ) Pixelmator ima crop.
 
Poslednja izmena:
Pa da, ali je pitanje da li ima potrebe za par copy/paste/crop efekata na nekoj slici pokretati ceo Photoshop ili je dovoljan i Pixelmator npr.

PS: Ima li ovaj Pixelmator "crop" opciju? :) Ja je ne nadjoh...

Slazem se sa tobom Delimire u potpunosti.
Medjutim, dobar deo populacije koja koristi Mac su pro useri koji mahom rade dizajn... a njima je Photoshop glavni alat.

Recimo meni ce ovaj Pixelmator znacajno da pomogne jer cesto imam potrebe za tim sitnijim operacijama i to ce mi ustedeti RAM (posto PS skoro i da ne gasim) ali necu ga instalirati zato sto se dize za 3s a PS za 33 :)

EDIT: e ja imam jedno *****sko pitanje: kada se pojavi dialog box koji sadrzi vise dugmica tipa YES, NO, CANCEL, kako se seta izmedju njih? U Windowsu je to strelicom, a ovde (prosto ne zelim za takve debilne operacije da se hvatam za misha)?
 
Poslednja izmena:
Pritisneš Tab, pa strelicom levo desno, ali ne radi kod svih dijaloga. Npr. u iTunesu ne radi, a tamo mi baš treba :)

Ima Pixelmator crop opciju, naravno :) Prva kolona, treći red...ista ikonica kao i u PS-u.

Ni ja kao glavni adut nekog programa ne navodim brzinu startovanja, bio je to više kuriozitet :)

Na žalost Pixelmator mi je pomalo suvišan, jer sa jedne strane imam PS, a sa druge Skitch, pa za nešto teže tu je PS, a za neobavezne stvari je tu Skitch :)
 
Zato se kod Mac-a, vecina programa, kada kliknes na crveni X uopste i ne zatvaraju, vec samo odu u background...

To je pre zato što je neko (ne)pisano pravilo da kontrola prozora (što su ti dugmići), ne kontrolišu program. Zato većina programa koji mogu da imaju samo jedan prozor mogu biti ugašeni tim crvenim close dugmetom :)
 
Nazad
Vrh Dno