Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

imas opciju da ukljucis azuriranje na beta verzije pa odradi ako nisi kako bi dobio nove opcije...
odavno mi je ovo jedini plejer. ok se snalazi i sa titlovima sada.

ovo je poslednji build:
Screen Shot 2018-10-06 at 3.09.12 PM.png
 
Ima li možda opciju automatskog downloada titla?
 
IINA je odličan player, definitivno na putu da postane No.1, međutim Movist mi je i dalje nekako bolje zaokružen u ovom momentu.

Fali mu još par video filtera koje bi ja voleo da vidim (sharpen i grain filteri), bolja podrška za fontove i audio ekvilajzer koji radi...
 
Ako mu to fali da bude broj 1, samo da ti kažem da je on onda broj 1 ogromnoj većini korisnika [emoji16]
Šta ti imaš da šiljiš sliku, kad ju je režiser tako zamislio. Blasfemija! [emoji16]
 
Ja probao sve živo ni jedan player ne može da se podesi da prikaže titl ispod filma, na crnoj liniji, kao što to na primer MPC-HC na Windowsu može bez problema. Ja hoću da podesim kao na prvoj slici, titl ispod videa, ta podešavanja izgleda NIKOM ne padaju na pamet da implementira, nevera totalna.... Na svakom player-u je titl preko videa, totalno glupo i bzvz a crno dole ispod zjapi prazno.
7b2f927b01dc8f3ca27573366eb44f61.jpg
6196f7033bbccefd9a02be2e7c236669.jpg


Sent from my S9+
 
mozes isto u IINA plejery da podesis fiksnu poziciju titlova pa da je doteras na donju ivicu ekrana. k'o za inat ne mogu da nadjem nikakav 16:10 video da probam.

imas pod subtitle kategorijom opciju "vertical position" pa stavi na 100% ili se poigraj vrednostima.
 
Poslednja izmena:
Ako mu to fali da bude broj 1, samo da ti kažem da je on onda broj 1 ogromnoj većini korisnika [emoji16]
Šta ti imaš da šiljiš sliku, kad ju je režiser tako zamislio. Blasfemija! [emoji16]

Blasfemija!? :trust:

Kao što rekoh, IINA je ok, ali neke stvari nisu još uvek na nivou Movista. Ništa ja tu nisam loše rekao već samo konstatujem, a što se tiče izoštravanja slike... heh, pa vidi, kada skineš film sa YTS-a recimo, ono što ćeš u 99% posto slučajeva dobiti je nešto kotrasniji i mutnjikavaji video koji Movist može fino da ispegla putem gamma i luminance sharpness filtera. Meni objektivno to ovde nedostaje, kao i određena audio podešavanja...

No.1 player je onaj koji može da ti odigra u svim situacijama. Dobar interfejs i funkcija u meniju za skindanje titlova nije ono zbog čega bi smo mogli da kažemo da je to razlog zbog čega je neki plejer najbolji, već su to upravo funkcije koje se odnose na podešavanje slike, zvuka i titlova. Ja barem tako to vidim...

Uzgred drugarski savet bi bio sledeći: Znači ništa lično, ali režiseri i režija očigledno nisu tvoje polje, pa zato bolje nemoj pričati o stvarima o kojima očigledno nemaš pojma! ;)
 
Poslednja izmena:
Ma zezam se ja, naravno da imaš svoje preferencije i potrebe, nego da znaš da većini ljudi ne trebaju te opcije. Skidanje titlova je inovacija uvedena na android playerima u poslednjih 4-5 godina i većina desktop playera to nije ispratila, pa je ovo prijatna promena.
A ko skida rip, me included, njemu kvalitet u stari nije u prvom planu, samo da nije TS :)
 
Vi koji koristite IINA i Movist,

Dali imate opciju pracenja vremena i frejmova(npr.sat.minuta.sekunda.frejm)?
Pitam zbog eventualnog stelovanja subtitla na suvo(kad nemam ni jedan drugi da korigujem po njemu).
 
Jel moguće da se Microsoft Excel i Word ovako loše rade na MacOS :smash:

Boje performanse imam kada pokrenem Win verziju iz Paralells-a, ne znam da li ima neko podešavanje da se poboljšaju performanse na native aplikacijama, ili jednostavno koristiti Win verziju?
 
kod mene rade normalno... mada na windowsu se osetno brze ucitava pri prvom pokretanju ako si na to mislio. ne koristim nesto narocito office paket ali ga imam u masini ako zatreba...

inace se office 2019 za nijansu brze pokrece od prethodnog 2016.
 
Jel moguće da se Microsoft Excel i Word ovako loše rade na MacOS :smash:

Boje performanse imam kada pokrenem Win verziju iz Paralells-a, ne znam da li ima neko podešavanje da se poboljšaju performanse na native aplikacijama, ili jednostavno koristiti Win verziju?

Bukvalno najbagovitiji softver za macOS je upravo office paket, pocev od toga da se sporije pokrece pa do toga da morate po dva puta da pritisnete delete ili ctrl plus c da kopira oznaceni deo teksta.

Transliterator, iz Add-ins dela, takodje nije podrzan u okviru Excel-a za office for macOS.


https://appsource.microsoft.com/en-...xanonuid=3b0702e8-4db9-40f4-8cf2-cad64918cc8b

Ovo ipak zavisi od autora koji ga odrzava ali opet je deo koji bi bio veoma praktican.

Desava se i da zatvaranje office aplikacija ide na Force quit posto nekad nece da ih ugasi ako se prvo ne ide na ctrl plus w, vec na ctrl plus q, koji gasi aplikaciju a ne samo doticni dokument.
 
Pritišćeš li stvarno Ctrl ili Command?
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Meni nakvise smeta kada radis resize prozora... excel je katastrofala, dok word radi normalno... outlook je katstrofalan u odnosu na windows verziju :(

Cinjenica je da ako MS napravi verziju za macos, moze izgubiti veliki broj windows korisnika....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma daj, ti bi verovatno bio jedan od retkih koji bi kupio Mac, a samo te Office sprečava :)
 
Za sta konkretno koristite Office? Meni Pages, Numbers i Keynote zavrsavaju posao...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
realno excelu ne moze da prismrdi nikakva zamena ko ga ozbiljnije koristi. meni je dovoljan i numbers ali eto, vise ljudi koristi microsquish office nego nesto drugo pa je bitna i kompatibilnost formata.
sto se mene tice, ja sve zavrsim i u Typora programcicu koji mi je skroz odlican. brze i tabele u njemu odradim :)
 
Poslednja izmena:
Meni nakvise smeta kada radis resize prozora... excel je katastrofala, dok word radi normalno... outlook je katstrofalan u odnosu na windows verziju :(

Potpuno se slažem, resize, scrol, a i sve ostalo radi dosta loše. Pokušao sam da otvorio neki fajl sa 2000 kolona, i zamrzao je ceo sistem, jedva se iskobeljao.
Sa druge strane, Excel iz Parallels–a (preko Coherence) radi fantastično, kako ni ne gasim VM to mi dođe najbolje rešenjeza Office alate.

Naravno, jasno mi je da MS nikad neće napisati MacOS opciju koja bi se izjednačila za Win verzijom.
 
Mislio sam reći da ljudi ne kupuju Maca jer ih sprečava cena ili OS, a ne činjenica kako Office radi na njemu :)

tako je, gomila slucajeva u mom okruzenju je bas takva, da ljudi nece da kupe MacOS masinu zbog loseg softvera koji se koristi u enterprise okruzenju (barem kod mene u firmi)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A kako većina ljudi ne dolazi iz enterprajz okruženja, većini je to nebitno :)
 
Kod mene u enterprise-u (preko 20.000 zaposlenih) skoro ceo menadžment prešao na mac. Ne žale se na office.
 
ovaj bundle je istekao, pise gore, ceka se sledeci...
 
Da,nazalost.

Kad je sledeci?
 
ne znam, prijavio sam se na njihov newsletter skoro kako bih dobio obavestenje jer su im bas zanimljivi bundleovi.

mozda bude sutra za halloween ili neki black friday - cyber monday...
 
Nazad
Vrh Dno