Šta je novo?

Da je moguce slusati MP3 muziku u kolima putem radio frekvencije sa Tom tom GO 910

Učlanjen(a)
19.06.2007
Poruke
1
Poena
301
Cuo sam da je moguce slusati MP3 muziku u kolima putem radio frekvencije sto me je jako obradovalo s obzirom da u mojoj Toyoti imam fabricku muziku koja nema mogucnost reprodukovanja MP3 muzike. Ako neko ima iskustva sa Tom tom GO 910 molio bih ga za vise
informacija. :wave:
 
tacno je da postoje takvi uredjaji koji mogu da emituju muziku sa mp3 plejera na bilo koji fm prijemnik. Princip je vrlo jednostavan, 3.5 mm stereo kablom se fm transmitter poveze na izlaz za slusalice mp3 plejera, on taj signal emituje na razdaljinu od 5-15 metara i mogu ga cuti svi fm prijemnici u krugu recimo 10m sto je sasvim dovoljno za primenu u kolima. Najjeftiniji fm transmiteri obicno imaju samo par predefinisanih frekvencija na kojima mogu da emituju muziku, dok bolji modeli nude pun raspon od 88 do 108 Mhz, sto je bolje resenje jer na duzem putu razlicite frekvencije mogu biti zauzaete lokalnim radio stanicama.
Jedan od najpopularnijih univerzalnih FM transmittera je Belkin tunecast.
Mane ovih uredjaja su te da osim muzike pokupe i raznorazne interference, pa nije retkost da se u pozadini cuje pistanje ili sum, zatim, donekle degradiraju kvalitet mp3 zvuka, ali je podnosljivo ako nisi audiofil, pogotovo ako ti radio u kolima ima mogucnost podesavanja ekvilajzera.
Problem koji moze da nastane u beogradu je prezasicesnot fm opsega brojnim (ne)legalnim stanicama, i onda se slusanje mp3 plejera pretvara u mucenje jer je cesto potrebno menjati frkvencije fm transmitera.

Sve u svemu ovi uredjaji daleko lepse i bolje izgledaju u opsu nego u realnom radu, ali ce posluziti ako nemas prevelika ocekivanja od kvaliteta zvuka i vozis van urbanih sredina, odnosno mesta sa mnogo fm radio-stanica.

u ponudi ima mnog razlicitih modela oduniverzalnih do onih specijalnih samo za ipod, a oni specijalizovani za kola prikljucuju se na upaljac, mada uglavnom mogu da rade i na baterije.

ja licno FM transmitter koristim samo na duzim realcijama, na kracim, par omiljenih radio stanica zavrsava posao.
 
..a i neki plejeri, čak i jeftini (poput Blueberry Tomcat) mogu da se koriste kao FM predajnici
 
Nazad
Vrh Dno