Šta je novo?

Telekom pripaid - Totalno promenjene tarife!

Nick

Čuven
Učlanjen(a)
17.07.2002
Poruke
378
Poena
619
Pre 2-3 dana dobio poruku od Telekoma:

...sada ste na TOKI, ali zadržavate i prednosti NETI tarife...

Nisam imao vremena da se smaram s tim. NETI sam koristio jer je stvarno bila najpovoljnija (bar meni). Otišao sam pre par minuta na njihov sajt i imam šta da vidim: Ne postoji više NETI! Samo su ga brisnuli iz ponude. Za razliku od Telenora koji te ostavi na staroj tarifi, MTS me je saminicijativno prebacio na novu sa pričom "ma ovo je prava stvar za tebe".

Vidim ubacili su i neku LAKI tarifu (kakav naziv :D ) koja je praktično jeftinija za razgovor, ali malo skuplji SMS, kao i uspostava poziva (mada je opet jeftinije od TIPI minut+uspostava)

Ne sviđa mi se kako su me samo prebacili. Sad je samo pitanje da li mi ponovo važi da mogu da se prebacim na novu tarifu besplatno, jer su mi ovu praktično oni definisali.

Nije isključeno da su ove tarife povoljnije, tj. bolje diferencirane, mada...

Pitam se da li su i vas ostale obavestili da se cenovnik promenio ili je bilo "tuturututu.... switch.... tuturututu..."

Poz.

p.s. E dođavola sad vidim da sam napisao u naslovu prIpaid. :D Sramota. Izmenite modovi ovo.
 
Poslednja izmena:
Idemo dalje...

Napravio sam Excel tabelu koliko se troškari za razgovor.

Neki zaključci:

1. Tek od 15og minuta razgovora u MTS mreži TOKI počinje da ima smisla u odnosu na LAKI, tj. ako vam svaki razgovor traje više od 15 minuta, TOKI je za vas.

2. Ako razgovarate van MTS mreže dosta, LAKI je najpovoljniji, TIPI malko skuplji, a TOKI dere. Sve mislim da nisu pogrešili što se tiče cifara i da je trebalo da izbace cenu za OFFNET jer je apsurdno visoka!

3. Porukice: TIPI je neprikosnoven, naravno, sa 1.18din+8ma besplatna, zatim TOKI 2.60din+15ta besplatna i na kraju balade LAKI 3.42din

4. GPRS: TOKI 3.54din, LAKI i TIPI 5.90

Pogledajte Excel fajl i vidite šta vam je povoljnije, ali mi TOKI deluje kao tarifa za izbegavanje, dok su LAKI i TIPI ok diferencirane i koncipirane (mada je i to relativno).

Ubacio sam na drugi Sheet cene sms poruka i gprs-a, tj. njihov pregled.

Nadam se da sam nekome ovime pomogao. Ako nikome, onda sebi, jer nisam baš ubeđen da ću ostati na TOKI tarifi iako mi traže 60 kinti za prelaz na neku drugu (što i nije puno).

Mada, razmišljam definitivno o prelasku na PostPaid ili bar o novom PostPaid broju, pa da probam i tu stranu priče...

Poz.
 

Prilozi

  • cena_poziva.zip
    8.3 KB · Pregleda: 200
Pre 2-3 dana dobio poruku od Telekoma:

...sada ste na TOKI, ali zadržavate i prednosti NETI tarife...

Nisam imao vremena da se smaram s tim. NETI sam koristio jer je stvarno bila najpovoljnija (bar meni). Otišao sam pre par minuta na njihov sajt i imam šta da vidim: Ne postoji više NETI! Samo su ga brisnuli iz ponude. Za razliku od Telenora koji te ostavi na staroj tarifi, MTS me je saminicijativno prebacio na novu sa pričom "ma ovo je prava stvar za tebe".

Vidim ubacili su i neku LAKI tarifu (kakav naziv :D ) koja je praktično jeftinija za razgovor, ali malo skuplji SMS, kao i uspostava poziva (mada je opet jeftinije od TIPI minut+uspostava)

Ne sviđa mi se kako su me samo prebacili. Sad je samo pitanje da li mi ponovo važi da mogu da se prebacim na novu tarifu besplatno, jer su mi ovu praktično oni definisali.

Nije isključeno da su ove tarife povoljnije, tj. bolje diferencirane, mada...

Pitam se da li su i vas ostale obavestili da se cenovnik promenio ili je bilo "tuturututu.... switch.... tuturututu..."

Poz.

p.s. E dođavola sad vidim da sam napisao u naslovu prIpaid. :D Sramota. Izmenite modovi ovo.
Bio Tipi i sada sam i dalje ovaj novi Tipi koji je, kao sto si rekao, drugaciji. Razmisljam o Laki zbog toga, ali Tipi ima jeftine sms koji su mi prioritet. I da, obavestili su me sms-om.
 
i ja dobio sms da sam sada na toki, ali zadrzavam sve prednosti neti... sta to uopste znaci?!?!? kolike su meni cene... zovem ih cim dodjem na teritoriju YU-03...
 
Ja mislim da će za koju godinu i svečano moći da se proglasi da postoji 15 miliona korisnika mobilne telefonije u Srbiji :D i to tako što će svaki pojedinac imati po 4 telefona, sa posebnim paketima i mrežama, jer definitivno kroz jedan paket ne možeš da dobiješ dovoljno povoljnosti, pogotovo ako nastave sa ovakvim diferenciranjem.
 
Šta mislite zašto ona u TV spotu kaže da ima sad sve modele mobilnih telefona? :)
Po ovoj kalkulaciji ispada da je Laki malo nervozan :)
 
Pre 2-3 dana dobio poruku od Telekoma:

...sada ste na TOKI, ali zadržavate i prednosti NETI tarife...

Kako mogu da saznam na kojoj sam tarifi? Jel ima neki kodovi koji se pozivaju ili broj neki? 064 broj ne koristim cesto (mozda jednom u dva meseca, ili kad se neko za***e pa me nazove na taj broj) a zadnja tarifa na kojoj sam bio je bila... cini mi se crvena :d

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
064/778
 
ako nista ne menjas, po defaultu si na Toki. prva promena terife je besplatna, svaka sledeca 60din.
ja sam juce presao na Laki, najbolja je za normalne razgovore (do 2min).
 
prva promena terife je besplatna, svaka sledeca 60din.
..

Uh uh... :S: Znaci, to im je ostalo kao i ranije. Dobro, mene ne tangira posebno, jer eto, do sada nisam imao nikakve potrebe za promenom. Ali sad cu da vidim sta mi najvise odgovara.

Thnx cheers

EDIT: Jes' u pravu si, najbolja ispada Laki tarifa za obicne pozive :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Poslednja izmena:
Jedino loše u Laki tarifi je:
Cena po odlaznom pozivu (odgovor na poziv) se naplaćuje 2,90 dinara, odnosno 3,42 dinara sa PDV-om.
 
Od kad je odlazni poziv=odgovor na poziv??? :D
 
Sama koncepcija sintagme "odgovor na poziv" je smešna. Ko odgovara na poziv?
Naravno, misli se na uspostavljanje veze kada ti zoveš, ali mogli su to i srećnije da sroče...
 
Jedino loše u Laki tarifi je:
Cena po odlaznom pozivu (odgovor na poziv) se naplaćuje 2,90 dinara, odnosno 3,42 dinara sa PDV-om.

E da, morali su nesto da stave nepovoljnije, da bi je ipak izjednacili sa ostalima. Al dobro, cini mi se da je cak i tako jeftinije od ostalih... bar za one kojima razgovori traju do 3 minuta:

TOKI:
1 minut ka 064/065: 10.03
2 minuta ka 064/065: 16.64
3 minuta ka 064/065: 23.25
1 minut van 064/065: 15.34
2 minuta van 064/065: 28.91
3 minuta van 064/065: 42.48 (mnogo bre)

LAKI:
1 minut ka 064/065: 6.72
2 minuta ka 064/065: 10.02 (kao TOKI 1 minut ;))
3 minuta ka 064/065: 13.32 (jeftinije od TOKI 2 minuta :p)
1 minut van 064/065: 10.97
2 minuta van 064/065: 18.52
3 minuta van 064/065: 26.07

Tako da ne vidim razlog zasto TOKI nosi taj naziv... dobro, do tri minuta (nikada ja ne razglabam preko mobilnog... vala, ni preko fixnog :D). Jedino eto, sto su SMS-ovi malo skuplji. Al nema veze, jer mi za SMS onda uskace postpaid 063, sa cenom od 2 dinara (nakon utrosenih 100 komaTa... na FUN-u sam... ne znam jos koliko dugo :()... itd :) Kombinacijom dve mreze i nosenjem dva fona mogu poprilicno da popravim stanje svog kucnog budzeta (oh my God, zvuci kao prokleta TV reklama :D).

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Pogledaj još jednom Excell tabelu i definitivno će ti biti jasno da su oni nešto zbrzali da bi odgovorili na Telenorove nove pakete gde se pominju niske cene po minutu (beše 2.9). To nije samo moje mišljenje
http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1138768&postcount=10

Situacija je pomalo komična, jer TOKI ispade najgori paket za koji se praktično niko normalan ne bi odlučio, a oni ga guraju kao podrazumevani paket.
 
Pogledaj još jednom Excell tabelu i definitivno će ti biti jasno da su oni nešto zbrzali da bi odgovorili na Telenorove nove pakete gde se pominju niske cene po minutu (beše 2.9). To nije samo moje mišljenje
http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1138768&postcount=10

Situacija je pomalo komična, jer TOKI ispade najgori paket za koji se praktično niko normalan ne bi odlučio, a oni ga guraju kao podrazumevani paket.


Pa "logicno", 90% korisnika i ne zna koji je paket
niti menja tarifne modele. Ovako ce da drpnu jos koji dinar na brzaka.
 
Pogledaj još jednom Excell tabelu...

Aha aha, tabelica... sad je vidim i sad sam je skinuo, pa cu da proucim. Ja ovo nabrzaka sracunao do 3 minuta razgovora, do koliko, rekao bih, vecina nas i prica.

Situacija je pomalo komična, jer TOKI ispade najgori paket za koji se praktično niko normalan ne bi odlučio, a oni ga guraju kao podrazumevani paket.

Ma zbrzali su da navataju sto vise ljudi na default-noj tarifi. Mnogi ni ne gledaju tarife, mnogima to nije ni bitno... a ako im se poturi skuplja, bar 50% korisnika ce ostati na toj, neznajuci za bolje ;) I eto zaradice MTS :D Ja caletu sad objasnjavam i pokazujem koliko jeftinija izadje LAKI tarifa (izuzev za SMS, a i to nije nesto enormno, tipa 2x, 3x). Verujem da se TOKI isplati nekima, onima koji pricaju 10 i vise minuta (tek su peti i nadalje minuti jeftiniji za oko 30% od LAKI-ja). Da ti nisi spomenuo ovde za prebacivanje na TOKI/LAKI, ja bih ostao na skupljoj tarifi :S: Thnx cheers

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Dopunio sam Excel fajl sa cenama Telenora. Primetno je da je MTS napravio tarife tako da bude malo jeftinji od Telenora, samo su sa TOKI zeznuli stvar.

p.s. U prethodnom fajlu sam zeznuo cenu SMS kod TIPI tarife, sada je ispravno.
 

Prilozi

  • cena_poziva.zip
    12.5 KB · Pregleda: 141
Poslednja izmena:
Da znate kako se kod MT:S-a zove tarifa kad nemate kredita???

-tuki


Salu na stranu, :D
Mene su isto prebacili sa neti na toki, ali mi nije jasno, zta im znaci ono za tipi tarifu
"Svi razgovori tarifiraju se zaokruživanjem na minut."
a za laki i toki se tarifiraju bez zaokruzivanja (tj, zaokruzivanje na sekunde)?
 
Upravo to što i kaže.

Počeo si razgovor - naplate ti uspostavu veze.
Pričaš 20sec, na TIPI ti naplate kao da si pričao minut, na ostalim cena_minuta*(20/60)

Pričaš 1:01 minuta, na TIPI je to kao da si pričao 2min, na ostalim 61sec/60*cena_minuta
 
Pisao o novim MTS tarifama ovde :)

Ni meni nije jasno zbog čega su uvodili novu tarifu, logičnije je bilo korigovati TOKI... možda su hteli da nastave sa dranjem starih korisnika [kao što to i dalje radi Telenor zadržavanjem starih paketa - pa ko zna - zna], a prikupiće i značajan harač od same promene (59,00 RSD). Inače, operaterima u određenom smislu i odgovaraju više cene uspostave veze, tako u startu dobijaju određenu garantovanu sumu, a sa druge strane isplati se korisnicima koji razgovaraju duže.

Ono što mene trenutno interesuje je sledeće: kroz dva-tri meseca će uslediti novi talas pojeftinjenja, uvešće nove tarife i šta sad ja treba da radim - da lovim koja mi tarifa odgovora i da se stalno prebacujem. Umesto da lepo koriguju cene postojećih i kulturno pošalju SMS (kao kada šalju spam minimum jednom nedeljno).
 
Poslednja izmena:
andjelkoyu 59din na dva-tri meseca od verovatno najmanje 5-6% korisnika nije mala cifra kao sto si u prvom pasusu tvoje poruke napisao.
Zanam cene Vipa koje sam dobio od insajdera u Vipu koji se oglasio i na ES forumu pa cu ga citirati:
Ka Vip mrezi voice, MMS i SMS je besplatan.
Ka telenor i mt:s mrezama MMS ce biti 5,90din dok ce SMS kostati 0.59din.
Cena jednog minuta razgovora ka nacionalnim mrezama (telenor, mt:s i fixna) ce biti 1.77din. bez fiksne nadoknade. Tarifiranje ce biti po sekindi za postpaid, a za prepaid interval ce biti 2 sekunde nakon promo perioda. Dakle sekunda razgovora u promo periodu za sve ce titi 0.0295 din, a nakon toga za prepaid ce biti 0.059din. GPRS ce biti za oko 10-15% jeftiniji od mt:sa i telenora.
U sve cene je uracunat PDV
 
Poslednja izmena:
Ka ostlim Vip brojevima besplatno sms, voice, mms. Ka telenor i mt:su MMS 5.9din, SMS 0.59din. minut ka nacionalnim mrezama 1.77din, sve sa pdvom bez naknade za uspostavu veze. Prevse dobro zvuci za nas korisnike. Vreme ce pokazati sta je istina.
da je post paid pa i da razumem, ali pre paid....
sta ce biti kad uvedu post paid
 
Sad; duplo mi je jeftinije da koristim prepaid umesto postpaid-a.
Pa gde to ima?

Znaci stalni korisnici, koji trose xxk dinara mesecno na bob imaju manje pogodnosti u odnosu na nekoga ko recimo uplati 200-300 dinara mesecno na prepaid. Meni je samo pretplata ~1000 dinara, na bel 150. Ima neki MyBel, pretplata 500, 150 min ukljuceno u pretplatu, ali nema F&F brojeva.

Kako ide ono sa jednim brojem da se registruje pa bude prakticno dzabe razgovor? Jel to moze na prepaid samo ili moze i na postpaid?
Bilo kako bilo, kao da gledam da cu da ugasim postpaid... Mada, pritisak mi skace kada mi zatreba kredit a nemam gde da ga uplatim.... :mad:

Sta pametno raditi?!... Uzeti VIP :D?
 
Koliko sam ja ukapirao (samo mi još fali glavobolja oko tarifa) postpaid korisnici imaju tarifne dodatke, Telekom ih ne nudi pripaid korisnicima kao Telenor (koji ih trenutno nudi samo za stare tarife). Inače, koliko vidim omiljeni broj mnogo bolje funcioniše na Telenoru, tamo ti bukvalno ne skidaju ništa, dok kod Telekoma plaćaš uspostavu za svaki razgovor (1.5+PDV).
 
Znaci tarifni dodaci mogu na postpaid... A jel moze neki link o nekoj raspravi ili sl?
 
Od kada je VIP uneo pometnju u redove Telenora i mt:s-a, vise ne mogu da pohvatam ko sta nudi, svake nedelje nesto drugo, te nize cene, te zaokruzivanje, te placa se uspostava veze... te silni "novi" paketi, te neki telefoni cije zalihe planu za dan...
 
Moram da se ispravim, sad sam prelistao SMS spam poruke od prošle nedelje kojima su me bombardovali :) može omiljeni broj i na pripejdu od 8. juna (neka promo akcija, 120 din + PDV, 1.5 din uspostava veze -- tako piše na sajtu).
 
Moram da se ispravim, sad sam prelistao SMS spam poruke od prošle nedelje kojima su me bombardovali :) može omiljeni broj i na pripejdu od 8. juna (neka promo akcija, 120 din + PDV, 1.5 din uspostava veze -- tako piše na sajtu).

Kao sto decko rece.Moze i provereno! Platis 120din + 18%PDV i mozes sa dragom osobom da razglabas po ceo dan za DZ. Uspostava veze je 1.77din. sa PDV-om, posle toga mozes da pricas dok fon ne rikne.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno