Šta je novo?

Asus 1600Pro TOP vs Asus 7300GT TOP???

Moorhuhn

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2004
Poruke
985
Poena
320
Kartice iz naslova su u pitanju. Lično ubeđenje, do sada bilo je da je 7300Gt bolja ali, evo šta se desilo kada sam iz zezanja testirao te dve karte u mašini na kojoj sada pišem (u firmi, Celeron 3.2Ghz, 512mb, 533fsb, 2Gb ddr2 i td...).
Uradio sam samo dva default testa, 3dMark03 i 05.

GRAFIČKA 3dMark03 3dMark05
Asus 1600PRO/TOP 8200 4500 (približne vrednosti +-10)
Asus 7300GT/TOP 9200 3700

Pazite kada sam bio ubeđen da je ovaj 7300GT top bio u svemu bolji od 1600pro bilo top ili ne. Sada sam malo zbunjen. Svi znamo da Top kod Asusa znači ubrzanu memoriju. Da li je moguće da je na ovom ATIju nešto ubrzaniji nego inače :trust:. U oba slučaja su ddr3 memorije i OC nije bitan. Znači uvek će da radi na defaultu.
Pitanje!
Šta zadržati za povremeno igranje?:trust:
Pozdrav.:wave:
 
Poslednja izmena:
Svi znamo da su igre više optimizovane za nVidijine grafičke kartice ( sem NFS Carbon i još nekih )
Čip RV530 u x1600 ima 12 pp i 5 vp a G73 u 7300 ima 8 pp i 4 vp, na približnim su taktovima i gpu i memorije, ATI daje više poena u markovima, pa sledi da je bolje uzeti ATI, ali, kao što rekoh, uzmi 7300
 
Ako su iste cene, bez dileme uzimaj ATi!
 
Ma mene nije iznenadilo to što 1600pro ima manji skor u 03ci nego veći u 05ici. Pazi kada sam zaista bio ubeđen da je ova 7300GT sa ddr3 memorijom u SVEMU brža. Znam da u igrama nVidia kud i kamo odskače zbog bolje implementacije OpenGLa i bolje odrađenih drivera, ali...
zaista nisam pametan šta da uradim.
Prijatelji, hvala na "brzim prstima" i na savetima.
Pozdrav. :wave:
 
Ja bih na tvom mestu uzeo ATI-ja, ipak je jači od 7300GT, a za "the way it's meant to be played" mogu samo da kažem da je žešće sra..e
 
Ja bih na tvom mestu uzeo ATI-ja, ipak je jači od 7300GT, a za "the way it's meant to be played" mogu samo da kažem da je žešće sra..e

Zasto je "sra..e"?

U konkretnom slucaju, ja bih se dvoumio i takodje poslusao neki savet, jer, po mom misljenju nV je nV a ovaj ATi je malo brzi!!!
 
Poslednja izmena:
The Way It's Meant To Earn Extra Money

Zasto je "sra..e"?

U konkretnom slucaju, ja bih se dvoumio i takodje poslusao neki savet, jer, po mom misljenju nV je nV a ovaj ATi je malo brzi!!!

Zato što je to čista reklama kojom nVidia hoće da uzme više $, šatro igre sa ovim potpisom bolje rade na nv karticama, ma daj!
Lažu narod...
 
Zato što je to čista reklama kojom nVidia hoće da uzme više $, šatro igre sa ovim potpisom bolje rade na nv karticama, ma daj!
Lažu narod...

Pa sto ih onda ATI ne laze, tj. zasto nema ATI the way it`s ment to be played ili nesto slicno? Mislis da ne zele da zarade vi$e ili da "ne lazu narod", ma daj?!?!! Zasto onda postoji Runs Best on Intel (Pentium 4 npr.)? Jednostavno igre su razvijane na toj "platformi", samim tim zagarantovane su performanse i stabilnost, sto znaci da su igre optimizovane za takav hardware i bolje ce raditi nego na npr. AMD/ATI-ju!!!

3DFX je vrteo svoj logo pre svake aplikacije!,)
 
Poslednja izmena:
ATI vs. nV

Pa sto ih onda ATI ne laze, tj. zasto nema ATI the way it`s ment to be played ili nesto slicno? Mislis da ne zele da zarade vi$e ili da "ne lazu narod", ma daj?!?!! Zasto onda postoji Runs Best on Intel (Pentium 4 npr.)? Jednostavno igre su razvijane na toj "platformi", samim tim zagarantovane su performanse i stabilnost, sto znaci da su igre optimizovane za takav hardware i bolje ce raditi nego na npr. AMD/ATI-ju!!!

3DFX je vrteo svoj logo pre svake aplikacije!,)

Sve ja to znam sto si sad rekao, jednostavno INTEL i nVidia dominiraju u svojim poljima, ali se jednostavno previse reklamiraju, a njihove reklame nisu uvek tacne. Ne znam da li se secas da je Vila bolje radila na ATI kartici nego na nV (koja je napravila taj demo). A sto se tice ATI-ja i on konja za trku ima, Get In The Game, mislim da to nisi znao.
 

Prilozi

  • ATI Get In The Game.png
    ATI Get In The Game.png
    102.7 KB · Pregleda: 55
moze li mi neko preporucit najbolje drivere za ovu graficku'??
 
Nazad
Vrh Dno