Šta je novo?

Pitanje za povratak fajlova...

diab10

Slavan
Učlanjen(a)
28.12.2004
Poruke
214
Poena
319
Pozdrav, treba mi dobar program za vracanje fajlova, sa particije koja je bila formatirana (quick) i instaliran na nju win xp i ostali programi. Uradio sam search i vidio da dosta ljudi preporucuje razlicite programe, a dosta tema je iz prosle, pretprosle godine. Koji se program najbolje pokazao u ovom mom slucaju? Konkretno mi trebaju slike i neki mp3 fajlovi (manje vise).
 
Poslednja izmena:
EasyRecovery 6 Professional, je po mnogima najbolji za povratak fajlova.
 
GetData Back

znaci nema sta ne vraca :)

Ja sam isto njega koristio i prilično sam zadovoljan (vratio mi je sve što je greškom obrisano), znam da skenira hard sektor po sektor i da u principu može bez problema da vrati sve što nije ponovo prepisano.
 
heh meni bas taj getdataback nije bas puno pomogao, ali zato recover my files jeste! probao sam getdataback, i nakon rezultata skeniranja samo mi dao neke konfuzne prazne foldere, kao da nikad nista nije izbrisano....dok mi je recover my files vratio skoro sve slike, jedino su neki word dokumenti corrupted, ali je spasio dosta toga. thanx svima na prijedlozima.
 
probao sam GetDataBack, v3.03 - nije se snasao lepo sa imenima fajlova, cak ni sa imenima direktorijuma.. Onda sam ukapirao da od ranije na kompu imam instalaciju Recover200 pro.
fantastican proram. Puno brzi od GDB, prepoznaje sve (uobicaene) tipove fajlova..
za svaku preporuku..
 
Da ne otvaram novu temu, iskoristiću ovu. Drugar ima problem sa nestankom zip arhive nakon otvaranja jednog fajla iz nje. Evo šta kaže:

"Otvorio sam zipovan folder sa slikama. Nisam ga raspakovao jer sam tražio baš određenu fotografiju i samo sam nju hteo da izvučem. Iz sadržaja zipovanog fajla (otvorio winrar) kliknem na sliku i pogledam da li je to ta. Brzo sam je našao i u tom pregledaču je zarotirao. Kad sam krenuo da zatvorim prozor potvrdio sam da želim da sačuvam izmene. Pokrenuo se prozorčić sličan ili isti kao kad se pokrene ekstrakcija fajlova. Učitavao je nešto i izbacio grešku, tačnije informaciju da proces nije obavljen zbog nečega, ne sećam se tačo čega. Od tada ne mogu da pronađem fajl".


Recuva ga ne pronalazi, iako ništa nije kopirao na disk u međuvremenu. Pretpostavljam da je i dalje na disku, ali drugar ne može da ga nađe. Jako mu je bitan taj folder, pa bih zamolio za pomoć.
 
Zeznuto, Winrar je krenuo da ubacuje izrotiranu sliku nazad u arhivu i tu se nesto zeznulo, nije zavrsio kako treba verovatno i obrisao arhivu. Ne znam sto je original obrisao mada on u nju i ubacuje izmene. Probaj sa Active File Recovery.
 
Ја никако не разумем идеју да се едитује фајл које је у архиви или негде. Другар често хоће директ да измени атачмент у мејлу или документ у архиви и увек наиђе на проблем. Екстрактујте фајл, радите са њим било шта и неће да буде проблема.
У овом случају је и оно што се обично види код ових проблема, појавила се информација о грешкама, нисам ни прочитао и не сећам се шта је писало и онда се очекује помоћ. Једном давно је тип у фирми стално имао проблеме, нешто се деси, отвори се неки прозор, он га затвори на х а да и не погледа шта је писало. Не ради се то тако.
Ја бих онако једноставно пробао исти сценарио са небитном архивом и погледао шта је пријављено јер је вероватно све отишло у неки тмп фолдер са можда генеричким именом.
 
Verovatno ima temp arhivu u tom istom folderu... pronadji je :)
Ako nema, FIle Scavenger ili nesto slicno, nadji arhivu slicne velicine.

Nije moguc edit unutar arhive, mora da se extractuje file uvek :) Pa restore u arhivu, tako sto se napravi temp arhiva sa novim podacima, i preimenuje u staru (sve to automatski)
 
Ma da, svako editovanje fajlova iz arhiva uvek napravi problem i ne znam kako to ljudi ne kapiraju, ali eto. Preneću savete, hvala!
 
Postavio sam pitanje za sergei strelec iso u drugoj temi, a evo zašta mi treba... Na laptopu sam obrisao particiju koju nisam trebao, ali je ostala unallocated. Čime da je vraćam, kakve su preporuke?
 
Nisu odradili ništa po pitanju vraćanja particije:

Easeus
Aomei
Lazesoft

Probaću predlog @djalf i još neke (TestDisk, Active@ Partition Recovery, Partition Table Doctor...).

Uglavnom, bitne podatke sam izvukao sa GetDataBack, ovo sa vraćanjem particije je više zabava, ali hoću da to odradim.
 
Поменути програм је одличан, мада не и свемогућ. Једном ми је нека инсталација почистила 3-4 партиције и овај програм је за пар минута све вратио на своје. Други пут се није снашао али није ни било који други.
 
Nazad
Vrh Dno