»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 26 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 121 do 135 od ukupno 378

Tema: Mac OS X - Leopard - 10.5

VIP member Avatar korisnika MAD_MUzzY
        Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        6.052
        Space slika je skroz neozbiljna... stvarno nesto nije uredu sa njima ako to ostave default.
        http://soundcloud.com/drasko-popovic
        Bob Marli: Koji ste vi trolovi ne mogu da verujem.

delimir
        Guest
        Evo zanimljivog osvrta na Leopard...

http://www.applematters.com/index.ph...comments/2068/

delimir
        Guest
        Iz novog Macworld-a...
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_1.png‎ 
Views:	130 
Size:	118,9 KB 
ID:	27771  

Member Avatar korisnika -V-O-Y-A-G-E-R-
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        3.947
        Jesi video da ukoliko Apple ne ispravi onaj "propust" sa transparentnošću meni bara, neki lik je već napisao program koji će iscrtavati podlogu za meni bar, čineći ga tako netransparentnim

delimir
        Guest
        Da, video sam. Automatski dodaje na svaki wallpaper belu liniju Mada, tada menu bar ispada skroz beo, a npr. u Tigru ima gradijent po sredini i igleda zaobljeno. Izasli su i novi buildovi Leoparda, ali nigde nema podataka o njima.

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.473
      7. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone
      8. taman bi mogao da doda onda neki gradient na tu belu liniju pa bi izgledao kao u Tigeru. i da obavezno doda zaobljene coskove/uglove ekrana
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

delimir
        Guest
        Mozes da markerom nacrtas zaobljene ivice na ekranu - to je najmanji problem.

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.473
      11. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone

12. da po monitoru od some evra...

mada se spremam na slicnu glupost - rasklopicu iMac samo da bih mu izvadio/prelepio onu glupavu zelenu lampicu od iSighta jer koliko citam po netu ne moze softwareski da se iskljuci... da li mozda neko zna da li postoji nacin da se kulturno softwerski iskljuci ili moram hardwerski da resim ovaj 'problem'?
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

delimir
        Guest
        Kod prve serije MacBook Pro masina lapmica je bila vidljiva i kada je ugasena. Na mom MBP se vidi samo kada svetli (laserom su na aluminijumu izbusene mikro rupice kroz koje emituje svetlost). E, sada ne znam da li moze da se iskljuci skroz i dok radi, ali mozes i nju da prefarbas ili nalepis slicicu npr. omiljenog fudbalera i sl.

BTW: Posto pored transparentnog menu bara u Leopardu smaraju i dock dot lights, izasao je program koji i to edituje...

http://www.myosxfreeware.com/dock-delight-10/

Menjao delimir : 14.09.2007. u 09:54

VIP member Avatar korisnika MAD_MUzzY
        Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        6.052
        Znaci sve sto su se ovi trudili da promene, useri prave sami prepravke
        http://soundcloud.com/drasko-popovic
        Bob Marli: Koji ste vi trolovi ne mogu da verujem.

Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        3.947
        Pa ako ubiješ lampicu, kako ćeš onda znati da ti je kamera upaljena? Šta da ti se jednog dana uvuče neki virus, pa upali kameru i snima te..nedolično obučenog, a ti o tom pojma nemaš

Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        3.947
        E, a gde si video to za nove bildove Leoparda? Ja prvo Googlao, a onda ajde reko da vidim Macrumors..tamo samo pišu o milionitom prodatom primerku iPhone-a Za 74 dana koliko se prodaje, toliko su ih prodali A za iPod im je trebalo 2 godine da postignu toliku prodaju

delimir
        Guest
        Video sam na Macrumors i Insanitymac forumima. Valjda 628, ili tako nesto, glasi oznaka builda. Medjutim, niko ne prica nista o njima. Mozda je u pitanju gold master, pa nisu leakovani, vec du dostupni malom broju beta testera kojima je Apple isekao internet da ne bi seedovali.

delimir
        Guest
        Instalirao sam Leopard 10.5.9a527... Zezam se sa njime vec 3 sata. Nazalost, po obicaju DL disk koji sam kupio jutros je pukao, pa sam image instalacioog DVD diska restoreovao na iPod i instalirao sistem sa iPod-a.

Znaci, sistem ja brz kao munja. Kakav Tigar ovo je osetno bolje. GUI je bas dobar i dobro su ga ispeglali u ovom buildu. Bas mi se dopada. Pokusavam sada nekako da iskljucim speel checker koji je system-wide, pa cak i dok ovo kucam podvukao mi je svaku rec.

Masina na kojoj sam probao Leopard je: Intel Core 2 Duo 2333 MHz, 2048 MB DDR2-667 RAM, 120 GB HDD 5400 RPM/16MB, Radeon X1600 256 MB VRAM... Dakle, MacBook Pro 15.4".

Bas sam prijatno iznenadjen brzinom - Leopard ce biti odlican sistem, jedva cekam da kupim finalnu verziju, samo da stigne sto pre kod nas.

delimir
        Guest
        Da dodam samo, da je malo tamna ova temica koja je po defaultu na prozorima. Mogli bi ipak malo da je posvetle jer (da bude vishe kao brushed metal) posto se teze citaju crna slova. Npr. to je posebno uocljivo u safariju, na neselektovanim tabovima.

Strana 9 od 26 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •