Šta je novo?

Mac OS X - Leopard - 10.5

to mi je i kutija rekao ali krastavac ja to ne vidim... :)

da li mozes ukratko da mi kazes koja je razlika? ne mogu da citam ceo thread koji si postovao, tmao pricaju o svemu i svacemu...
 
Guidelines for Installing Leopard - Lionel - 15:10:47 - Comments

Leopard will now be in shops in less than 30 hours. Many of you will rush to get it for installing the new Mac OS X on their computers. Before to do so, we think it is important to deliver some advices:

- if you rely on a running Mac OS X system for professional usage, do not install Leopard on a "production" hardware, perform a test on a similar configuration, and wait for couple of days as users with variable peripherals, plug-ins and installations will report bugs and problems.
- if you rely on compatibility with some specific peripherals, printers, scanners, etc. same procedure, perform a test on a similar hardware to ensure a total support, as some Leopard-compatible drivers will only become available from third-parties after Leopard is officially released.
- if you still rely on classic for some applications, do not install Leopard as it does not support Classic/OS9 mode anymore.
- if you think that everything is fine to perform the installation right away, then do not forget to perform a backup of your data, or even clone entirely your current system.
- when possible, perform a "clean install"
- before launching the installer, think of repairing all authorizations on your HDs and volumes.

Once the installation is performed, be aware that some utilities or system optimizing add-ons might not be compatible with OS X 10.5 yet.
If you should remember only one thing among those advices, save your data before installing a new system.
 
Evo i 2D docka... Meni se bas dopada! Nekako se uklapa uz novi look Apple masina (iMac na primer)

Ostajem pri ovim podesavanjima :)
 

Prilozi

  • leopard.jpg
    leopard.jpg
    266.2 KB · Pregleda: 143
Meni radi brze a ti moz' mene da prozivas koliko hoces ;) A ko jos cita dokumentaciju.
 
Da, a ionako su svi toolboxovi u novom softveru providno-crne boje, bas kao i novi dock.
 
Da, pricali smo o onim tripovima koji su se pojavljivali nakon svakog ukljucenja...
U subotu prelazimo na Leopard. Dotle, ako se izjalovi neki bug, javljaj :)
 
U subotu prelazimo na Leopard. Dotle, ako se izjalovi neki bug, javljaj :)

Kutija, a što baš u subotu?
U Srbiju Leoprad stiže posle vikenda, jel tako? Ili sam ja nešto pogrešno skontao.

p.s dobra ti cifra!
 
Poslednja izmena:
U subotu sam slobodan (vikend je) pa cu na tanane moci da dignem sistem i instaliram sav softver koji koristim :)
(ako si propustio, Delimir i ja smo uspeli da pribavimo kopiju) :D
 
2D dock izgleda odlično. Uradili su nešto po pitanju slabe vidljivosti onih markera koji pokazuju startovane aplikacije.
 
Markeri se i dalje slabo vide u 3D docku, ali nisu bili tvrdoglavi i ostavili su na kraju i 2D dock. Meni je sada GUI fenomenalno dobar i Tigar mi izgleda dosadno.

Novi 2D dock me je odusevio - mnogo mi se dopada! Sigurno izgleda jos bolje na iMac-u koji ima crni okvir oko ekrana.
 
Pa da, iako razlika nije tako uočljiva, suptilnija je, ali se vervatno može uporediti sa prelaskom sa 2000 na XP ili sa XP-a na Vistu :D
 
Moram priznati da je ovo smoothest instalacija ikada :)
Da sam znao da cu ovako bezbolno moci da instaliram Leopard ne bih radio bekap. Prosto mi je ponudio 3 opcije - upgrade sa Tigra, Archive & Install i Clean Install a ja sam izabrao ovo drugo.

Ma bukvalno do poslednje ikonice i setovanja mi je isto :) Vreme koje cu potrositi na instalaciju programa i podesavanje = 0! Fantasticno! Prosto sam odusevljen!

A kao slag na tortu, radi drasticno brze od Tigra. Mojim mukama dosao je kraj :D
 
Poslednja izmena:
Ček, koja je razlika između prve i druge opcije?
 
Prva opcija radi upgrade bez ikakvog arhiuviranja, druga opcija arhivira kompletan sistemski folder pa onda instalira sistem i povlaci sva setovanja iz starog sistema.
 
Pa i ja se naostrio da rucno radim kad ono medjutim :)
 
Evo i ja upgrade-ovao na Leopard.:D
Sve je prošlo super, piece of cake.
Prvi utisci su vrlo pozitivni.
 
Primetio sam par bugova - konstantno gubljenje fokusa nad dockom. Cesto se desava da dock uopste ne reaguje na strelicu misa tak oda se stice utisak da klikom na neki shortcut necu pokrenuti program sto je zabluda :) Takodje sam primetio da postoji i manji problem sa desnim klikom u CS3 - trazio sam Blending Options i nakon toga desni klik je prestao da funkcionise bilo gde u CS3 a malo kasnije i u celom sistemu :D
 
Jel samo desni klik preko miša ili i sa Ctrl?
 
meni se i na Tigeru desava da mis prestane da reaguje na klik (?!?) - onda moram da ga ukljucim i iskljucim. Takodje se nekad uspori, pocne da "secka" pa opet moram da ga ukljucim i iskljucim. Imam utisak kao da se BT necim zaglupi ili "zagadi" (koristim Sailing Clickers).
 
Jel samo desni klik preko miša ili i sa Ctrl?

Samo mish. On/off ne pomaze, drugi mis ne pomaze.

Nego, Leopard nema neke komande u konzoli koje je imao Tigar a i nema Netinfo menadzera.

I da, Spotlight jeste ultra brz ali mi u 4 od 10 slucajeva ne nadje sta treba. Recimo trazim FF ili neki drugi program koji je instaliran odavno i ne vidi ga... Back to QuickSilver.

Inace, rad u mreznom okruzenju je drasticno bolji i nema vise onog cekanja i smaranja... pogotovo u Windows domenu :)
 
Poslednja izmena:
Ok, Adium (trenutni release) se tripuje malo sa Leopardom. Isto vazi i za Grawl koji se krajnje cudno ponasa :D
 
Nazad
Vrh Dno