Šta je novo?

Mac OS X - Leopard - 10.5

E jes..lako je reći da sačekam stable ;)
Ali, strpljen, spašen :)
 
Verujem da će moj original morati da pričeka malo..izašao je D300 :D
 
Pojavio se na torrentima i 9a527 :)

Najjaca je rasprava na nekom stranom forumu, gde se ljudi bune sto niko nijeo kacio shotove par sati nakon sto je 9a527 bio dostupan na OINK-u. I lik kaze, kao, polako, treba mi 2 sata da ga skinem i 1-2 da instaliram i podesim sve :)
 
:lol: Zamisli šta od konekcije tek ima onaj ko ga šeruje :)

Kako to da ga niko nije stavio na neki a-la-rapid sajt? :)
 
Obrisaše torrent sa "Zloduha"..mislim zbog toga što je neko seedovao "loše seme", pored dečka koji je seedovao "original". Ne da mi se sa Leopardom, pa to ti je :)
 
Nekako mi se cini da su vise vremena potrosili popravljajuci ikonice (sto je marginalna stvar, ionako su ok) i GUI, koji je takodje bio skroz ok...
 
Pa nije bas tako... Dosta toga je pridodato (konacno novi Finder, Time Machine, novi Safari, novi Mail, novi Photobooth, gomila stvari je izmenjena...).

Ikonice su morali da dodrade zbog CoverFlow prikaza tj. morali su da ubace ikone vece od 128x128 pixela.

Sve u svemu, napredak je u najmanju ruku onoliki koliko je bio prelazak sa Pantera na Tigra. Treba dodati i to da je sistem, kako kazu, primetno brzi nego Tiger (posebno hvale brzinu Spotlighta u Leopardu), sto je verovatno posledica konacne optimizacije Mach kernela. Meni je jako bitno to sto su dodatno poboljsali Spotlight i ubrzali ga, jer ga koristim kao launcher za aplikacije.

Can't wait :)
 
Poslednja izmena:
novi finder ima : stari + cover flow mod :D

nego najveca greska koju su mogli da naprave!!!

"Mac OS X v10.5 "Leopard" features a slightly redesigned menu bar, which is now transparent and it is no longer rounded."

nadam se da ce se pojaviti neki patch za ovo!!! pa ja sam na Atariju ST furao programcic koji mi je samo "zaobljavao" desktop na coskovima ! :trust:

btw jel moze negde da se procita nesto vise o toj optimizaciji match kernela?
 
Poslednja izmena:
Vise nije zaobljen menu bar, ali su coskovi menija zaobljeni :) Finder je, kako kazu, brzi, ima novi dizajn, laksi je za upotrebu itd... Finder se najmanje menjao, a navise smo ga koristili. Valjda se vise ne zagljupljuje prilikom rada sa mrezom.

Optimizacija kernela se, pretpostavljam, odnosi na poboljsanje performansi na Intel platformi i SMP masinama. Mada, kazu da Leopard dosta dobro radi i na PPC arhitekturi. Jedino gde za sada ocajno radi su novi modeli sa Santa Rosa platformom (iMac/MacBookPro). Takodje, drajver za nVidia 8600 kartie (MBP SR) je ocajan i grafika jako lose radi.

Glupo je sto ne omoguce da biramo nivo transparencije u menu baru - na kraju smo dobili pink menu bar kada se koristi default wallpaper. Ja se samo nadam da ce, kao sto su nakon pljuvacine da novi wallpaper podseca na Hasta La Vistu isti izmenili, isto uraditi i sa menu barom, jer je transparencija u GUI-ju OS-a u stvari glupost koja samo smeta i smara. Neka daju mogucnost da se bira nivo transparencije.

Opet kaze, Jobs je na Keynoteu predstavio taj novi wallpaper (one travke), pa cak iako ga je predstavio na kraju su ga eliminisali kao default selekciju. To mi govori da dosta osluskuju sta korisnici govore o Leopardu, a jako puno njih se buni povodom smarackog transparentnog menu bara. Transaprencija je sada mnogo manja, ali treba ubaciti slajder :)

Procitao sam i super predlog za dock - jos jedan slajder, ovog puta neki kojim bi se podesavao nagib docka. Tako bi imali mogucnost izbora 3D i 2D docka.

Mada, navici cemo se na sve te novitete jako brzo, jer 3D dock bez obzira na sve izgleda lepse od postojeceg 2D docka.
 
Poslednja izmena:
kako mislis "coskovi menija zaobljeni"??

znaci nove platforme nisu jos optimizovane.. :) jos jedan razlog da ne kupujem novi iMac (pored glossy ekrana) :/
 
Pa, naravno da ce optimizovati sistem za nove masine, kada ce te nove masine ubuduce dolaziti sa preinstaliranim Leopardom.

kako mislis "coskovi menija zaobljeni"??

picture-1.jpg


system-preferences018.jpg
 
Poslednja izmena:
Nisi paziJo na času! :) A toliko sam se trudio da to sve lepo napišem i okačim :)

Evo zaobljenja menija na delu..



 
BTW: Konacno postoji opcija "send to Bluetooth"... Jeste da su to skinuli iz Windows-a :) ali je korisno...
 
Poslednja izmena:
pa... nadam se da ce pojaviti patch da se vrate zaobljene ivice desktopa... ;)

ok, optimizovace, ali nisu jos... :D sve mi se cini da ce biti "pimp my iMac" :D samo da padne cena CPU-a ... :/
 
Vidi ovog Delimira..ko da radi na Benchmarku! :D

Bio mi je zanimljiv nečiji komentar, čiji je autor rekao da je Spotlight toliko brz, da je deinstalirao Quicksilver, a kao, oni koji koriste Quicksilver znaju šta to znači :)
 
Par poboljšanja UI-a sam primetio u meniju na desni klik, gde su sada ubačene nove opcije: Create disk image from "folder" i Send "folder" to Bluetooth Device, za koje sam u Tigru pravio Finder plugin ili imao bluetooth file exchange ikonicu u docku. Takođe su zaobljeni ćoškovi menija.



BTW: Konacno postoji opcija "send to Bluetooth"... Jeste da su to skinuli iz Windows-a :) ali je korisno...

Ni ti ne paziš na času! :D
 
Poslednja izmena:
PA to je i bio komentar na screenshot koji si postavio... Mada imam Leopard na drugom HDD-u, znam za sve to, ali sam vec i pozaboravljao kako izgleda, jer ne stizem da se zezam sa time.

Od sada cekam final :)
 
A zasto su stavili transparentan menu bar?
Kad skoro ni jedna aplikacija ne ide "iznad" menu bara.
Trava je ok, prati iPhone, ako se secate tamo je trava sa nekom ribicom...

Its 6:30AM, ako nesto lupam, jos mi se "sistem" nije ucitao.
 
Zasto su stavili transparentan menu bar?

Zato sto su poceli da ugadjaju ukusu onih koji misle da je Vista "super".
Pogledajte samo novi "space" desktop wallpaper...

Zato su stavili i glosi ekran na iMac, a i opalili mu sljivu, pardon, crni okvir oko ekrana.

Sto veci deo trzista zauzmu, bice sve vise podlozniji modama.
 
:(

ok ljudi - to je to - Mac je sran*e! ne kupujte ga! :)
 
Poslednja izmena:
Sarkazam :) Vidis da svi postavljamo isto pitanje - transp bar i ogromna senka :)

Sto ne znaci da je Mac los :) Btw ja cekam final verziju, mrzi me da se smaram sa ovim betama.
 
Poslednja izmena:
ja isto cekam pa cu da kupim Family Pack za 200$ 5 licenci :D

ja bih pored transparentnog menubar-a i ogromne senke doda i "ne zaobljene ivice desktop-a" :(

mada bolime d... za sve to: jedva cekam da vidim kako radi TimeMachine jer mi to treba ko leba :D
 
Sarkazam :) Vidis da svi postavljamo isto pitanje - transp bar i ogromna senka :)

Sto ne znaci da je Mac los :) Btw ja cekam final verziju, mrzi me da se smaram sa ovim betama.

Smanjili su senku - nije vise onoliko velika kao u 9a499, ali je veca nego u Tigru. Na kraju ce da vrate i brushed metal :d
 
Poslednja izmena:
Ma samo da je smanje na razumnu meru ili neka prosto dozvole da ljudi sami biraju koliku senku ko zeli. Pa ako neko zeli da mu ceo ekran bude crn, njegova stvar...
 
A zasto su stavili transparentan menu bar?
Kad skoro ni jedna aplikacija ne ide "iznad" menu bara.
Trava je ok, prati iPhone, ako se secate tamo je trava sa nekom ribicom...

Its 6:30AM, ako nesto lupam, jos mi se "sistem" nije ucitao.

Ono je riba klovn sa koralima u pozadini..neuporedivo lepša fotka od one depresivne travuljine koju su zamenili ništa lepšim svemirom :)

Brate, plava Aqua pozadina je najbolja..ja se uvek njoj vratim, jer je najpreglednija :)

P.S. Mene ne mrzi da se smaram sa betama..527 se skida, ali neverovatno kilavo..za 2-3 dana tek 150MB, tako da će prispeti kao i final release :)

Milane..brate..rođače..evo ti 40$ :D
 
mislis da kupimo na veliko? :D :D ...pa vec imamo tri Mac masine u kuci tako da moze :)
 
Svemir je smor iz vise razloga.

Prvo i najocigledniji svakako je taj da kada se postavi taj wallapaper dobije se pink-gay menu bar... U principu odvratno izgleda.

Drugi razlog zasto je crna pozadina shit na desktopu generalno, jer sto se ne vise senke na slovima koje su fancy eye-candy.

Treci razlog zasto je bez veze imati crni wallpaper je sto se na njemu, ukoliko ih imate, vide mrtvi pixeli :) Srecom, pa nemam na MacBook Pro nijedan mrtav pixel, ali me smaraju pink menu bar i slova bez senke.
 
Nazad
Vrh Dno