Šta je novo?

Mac OS X - Leopard - 10.5

Novi flavour Leopard-a za hackintosh...
 
pa zar nema vec 6 tema tipa "Leopard na PCju"?
 
:d
 
Dobro kovacm, ne moraš baš na svakog koji zaluta da rikneš... :d:d:d:d
 
pazi sad ovo:

sadrzaj AI fajlova (preview) se lepo vidi CoverFlow-u dok se u QuickView ili u finder prozoru sa prikazom ikona vidi samo kao naradzasta AI ikona?!?

pa zar nisu mogli napraviti da i QuickView (spacebar) moze da procita AI fajl kad vec moze CoverFlow u Finderu?!???
 
Zato ti lepo ubaciš u QL plugin za tu vrstu fajla i on ti ga prikaže :)

Pravac quicklookplugins.com :)
 
sjajno! :)

ko na Amigi ! ;)

ali i dlje mi nije jasno zasto po defaultu CoverFlow poznaje AI a QuickLook ne... ?
 
Izasao 10.5.2

Na prvi pogled, na zapadu nista novo. Manje vise :)
Stack je totalno izmenjen, sada je otprilike ono sto je trebao da bude na startu.


Dodata je zanimljiva opcija List (pogledati attach) pored Fan i Grid :) Ono cega i dalje nema je mogucnosti da sam izaberes ikonicu u stacku tako da se agonija sa istim folderima nastavlja :trust:
 

Prilozi

  • Picture-1.jpg
    Picture-1.jpg
    241.1 KB · Pregleda: 100
  • Picture-2.jpg
    Picture-2.jpg
    490.8 KB · Pregleda: 91
Poslednja izmena:
Izasao 10.5.2

Na prvi pogled, na zapadu nista novo. Manje vise :)
Stack je totalno izmenjen, sada je otprilike ono sto je trebao da bude na startu.

takav je i ranije bio u 10.4 :D :D samo se nije zvao Stack


Ono cega i dalje nema je mogucnosti da sam izaberes ikonicu u stacku tako da se agonija sa istim folderima nastavlja :trust:

kako nema? desni klik -> Display as Folder
i pojavice se ikona foldera koji se prevukao u Stack (taj folder samo treba da ima svoju unikatnu ikonu - imash i program za to - da jako brzo napravis unikatnu ikonu za folder...)!
 
Poslednja izmena:
Ja hocu da se ponasa kao stack a da imam svoju ikonicu. To je poJenta.

EDIT: ok, sredio sam ;-) Fala Miljane :)

Danas su izasla jos 2 update-a: iLife support i Leopard Graphics update. Ne znam na sta se odnosi ovaj drugi ali primecujem da mi je masina zivahnija posle instalacije.

EDIT2: cuj zivahnija, sad radi kao zmaj :)
 
Poslednja izmena:
da nisu mozda ukljucili po defaultu QuatzGL (CRTANJE elemenata prozora uz pomoc OpenGL - to je QuartzGL ;)) koji je meni inace nonstop ukljucen na MacBooku - ne pravi probleme osim u Adobe programima (koje ionako ne koristim na MacBooku)?
 
Dal moze pomoc,danas sam dobio jedan Powerbook g4 17-ca,zanima me kako da ocitam stanje diska,performance,helath,bad sectori,..ono sto u windows-u radi Sentinel na primer,koji program,.neka free ,trial verzija barem dostupna danas s obzirom da je stariji sistem u pitanju ?
 
Imaš Disk Utility, koji ti se nalazi u Applications/Utilities. Ne očitava bad sektore, ali očitava S.M.A.R.T. status.
Za brzinu čitanja i upisa na disk imaš Blackmagic Disk tool, ne znam joj sad tačno ime napamet.
 
Imam sumnju upravo na bad sectore na disku,..sudecu po radu,zato me i zanima taj test,dal bar preko utility pokazuje perf i helath ?
 
Pozdrav svima, pojavio mi se jedan iMac, ali me buni što na njemu u karakteristikama piše Mackintosh HD umesto Macintosh.
DA li je to neki nelegalni OS ili šta već?
 
Piše Macintosh HD, jer je HD svojevremeno bio Hard Disk i to je tako na svim sistemima.
A gledaš verovatno u karakteristike diska (gde je ispisan kapacitet istog).
 
Nazad
Vrh Dno