Šta je novo?

Mac OS X - Leopard - 10.5

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,606
Poena
570
Kopija Viste? ne bih rekao. Dovoljno je pogledati sve novine koje donosi novi OS X... Daleko je to od Viste...
 
Sad sam tek provalio da je apple promenio sajt :)
 
Ja sam pregledao sve DEMO-e na delu sajta koji je posvecen novom sistemu i mogu reci da sam impresioniran. Mnogo stvari je promenjeno - najvise mi se dopadaju one grupice (shack) na dock-u koji je sada totalno izmenjen (nemam nikakav narocit komentar na iskrivljenost dock-a...). Vidi se da se dosta paznje posvetli poboljsanju svih delova sistema i da su slusali glas korisnika, sto se ceni. Multi desktop...prica za sebe, ono je prosto sjajno! Nisu izmislili rupu na saksiju, to postoji na Linuxu odavno, ali su istu stvar ucinili daleko korisnijom i upotrebljivijom. Recimo, to je jedan od feature-a koji Visti fali.

Jedva cekam da izadje :)
 
Nazalost, za sada nista od ZFS-a:

"HFS+ continues to be the primary system used in OS X, ZFS has been coded in as a latent, "read-only option available from the command line"
 
Vidi se da se dosta paznje posvetli poboljsanju svih delova sistema i da su slusali glas korisnika, sto se ceni.

pa i za dizaniranje mac mini-ja su to isto uradili sto je stvarno za veliku pohvalu...
Big Ideas
The compact design of Mac mini makes it the perfect addition to your den or dorm room. But some adventurous Mac mini customers have taken it places Apple never imagined (or warrants). These links are purely for inspiration, not instruction.

123Macmini.com
1998 MacJeep
Crispin Porter + Bogusky
MacMod
MacVroom
Mac mini colocation
Millennium Falcon Mac mini
Mini Dock
Minitosh
Team Banzai
Threshold Wave
Telescopic Mac mini
The Mac mini with a heart

sad sam pogledao sve nove feature i stvarno mi se dopada...definitivno ce to biti sledeci os koji cu koristiti...jedva cekam oktobar, valjda cu da skupim pare do rada i uzmem neki macbook sa leopardom...hello, tomorrow :)
 
Dobar im je "novi" dock koji su glat zaboli od SUN-ovog Looking Glass-a.

6-12-07-leopard_sun.jpg


Ostatak je prilicno kul.
 
Ma kul su folderi nego mi je glupo što su toliko forsirali tu priču kako ih je Microsoft pokrao i onda urade nešto ovako glupo.
 
e krastavac... ja sad moram da pitam sta je to iskopirano od SUN-a?? na onoj slici ne znam sta treba da gledam... SUN nema refleksiju ako si na to mislio (ili je bar ne primecujem :D)...
 
Znači ako nema refleksije nije iskopirano :d
 
Pogledaj lepo sliku koju sam postavio. Ne mogu da verujem da nikome nije sličan "novi" dock i Looking Glass dock.
 
ili ciljas na to da je SUN izmislio dock pre Apple-a ili ti trebaju naocare; ili meni :) posto ne vidim niskakvu slicnost izmedju dva Docka osim sto je Applova 12x lepsi :d
 
Šta, to što je nazovi 3d? To je iskopirano?
 
Pogledaj lepo sliku koju sam postavio. Ne mogu da verujem da nikome nije sličan "novi" dock i Looking Glass dock.

Ja sam nacrtao jedan logo romboidnog izgleda pre 2-3 godine. Kolega je skoro na faksu nacrato nesto slicno. Ukrao je ideju od mene. Ma, daj, molim te!
 
Ajde prestanite vise :) slicnost izmedju ona dva doka je ocigledna - nevazno sto jedan ima a drugi nema transparenciju, oba su izometrijski postavljena i jasno se vidi da su 100% isti. Ikonice su poslagane na isti nacin... ne filozofirajte sad :)

Bez obzira na taj detalj, bitna je posledica koju ce implementacija takvog dock-a imati - u smislu funkcionalnosti. Mene, recimo, uzasno nervira sto cesto zakacim misem dock i pokrenem program ako operisem misem na dnu nekog prozora.
 
da ali je SUN-ov dock noviji od Applovog - ako se ne varam (po wikipediji)!

a osim toga nije bilo jasno Illiron hteo da pokaze sa onom slikom? - da li je mislio na kompletan Dock ili na neki detalj koji je obelez na slici svetlim krugom...
 
Covek je pokusao da objasni da zakosenost dock-a nije nikakva novina.
 
:) pazi stvarno! nisam ni primetio da je novi dock zakosen! gledao sam ikonice - izgledaju isto samo sto je podloga zakosena :/ i malo su podignute gore da vire iznad gornje linije docka...
 
Zbog neopisivog vunizma sutra placas rucak u kantini! :D :D :d
 
:D :D ne, sutra placam pitje! i to ceo dan! ;)
 
Pice? Cudan nacin da napises "snicla" "snicla" "snicla" "cevapi" "kobasice" "snicla" "prilozi"... :D
 
Da i onda izgleda totalno retardirano....
 
Zar ne moze da se stavi neki delay pre iskakanja dock-a? Ja sam to koristio za ObjectDock na win-u i mnogo manje je bilo "nezeljenih iskakanja".
 
Kol'ko sam ja video, nema.
Bice, kad ih kupe :D
 
Da li je neko nasao jasno navedene minimalne hardverske zahteve za 10.5? Da li ce moci da se pokrene na G4, i ako hoce, koliko ce to biti realno upotrebljivo?
 
Nazad
Vrh Dno