Šta je novo?

Hm, kako da prebacim muziku sa starih disketa sa Amige na PC?

Haludza

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
561
Poena
619
Imam gomilu nekih modula koje sam shljakao davno na amigi, i to mi sve stoji stekovano u nekoj kutiji. E sad, nesto mozgam, ne bi bilo zgoreg to prebaciti na PC. I sad nemam pojma kako to da izvedem. Jednom davno sam probao uz pomoc nekog programa, pa se prespoje neko kontakti na PC-evom flopiju, pa se startuje taj program, pa on napravi adf image fajl, medjutim, stepen povracaja fajlova je bio smeshan. Tj, od 10 modula on vrati jedan i to ostecen + to je trajalo po celu noc. Dal ima neki bolji nacin? Ili da ja ponesem diskete kod nekog dodbrodushnog amiga fanatika, pa to prebacimo kod njega na hard, pa ondak nekako na usb flash ;), sta li znam, ili ako neko ima, video sam tada, amiga flopi za pc. Znaci obican flopi za pc, ali cita amiga format bez problema. Jel ima neko ideju kako ovo da se izvede?

Hvala..
 
A da posaljes e-mailom sa Amige?
 
:D a sta ako covek nema amigu koja ima izlaz na net ?

Dosta modula mozes da nadjes po netu, ako znas koji ti trebaju doduse :)

http://www.amigaforever.com/kb/3-118.html

ja bi ti drage volje prebacio sve to, samo sto sam jako kratak sa vremenom u narednih mesec dana ...
 
Poslednja izmena:
Floppy mozes da 'prepravis' od PC floppy-ja...

http://www.voodoo-amiga.com/special.html

Servis ne postoji, jedino ako nadjes nekog voljnog bivseg Amigistu servisera da ti to pregleda.

p.s. ako ti je A500 neispravna - nemoj je bacati - treba mi kuciste :D
 
Možeš na pc-ju pročitati amigine diskete, ali samo ako imaš 2 (!) flopi drajva. Drugi drajv nije bitan... može da bude i 5.25" , služi samo da bi se prevario pc-jev flopi kontroler da iz cuga pročita celu traku, mada je on napravljen da čita samo po sektorima.
Program se zove disk2fdi. Ako ga ne pronađeš na netu, daj mail pa ću ti poslati...
 
hm... zar amiga ne moze da cita i pise MS-DOS diskete?

na amigi iskopiras u ram sta ti treba i onda to snimis na MS-DOS disketu...?
 
Haludza je napisao(la):
Tj imam A500 ali joj crko flopi, odnosno mozda je i cela crkla od stajanja, de bi ja to mogao uopste da servisiram? Jel to postoji uopste? Mislim ono - servis za amigu..
..
 
Pa ne znam -ja imam resenje da to prebacis u audio format:D Nadji nekoga ko ima iole bolju zvucnu karticu (makar Emu 0404,M-Audio Audiophile 2496..)i nekoga ko ima Amigu...
Pusti module na Amigi,a L/R audio izlaze iz Amige ustekaj u L/R in od audio kartice i lepo otvoris Cubase SX ,Nuendo ili sta vec i snimas to realtime....:smash: :)
 
Amiga cita i pise msdos diskete od 720kb uz odgovarajuci handler (sto bi danas rekli drajver)
Bezveze slanje na mail i veza sa zvucnom kartom kako nikome nije palo na pamet da umrezi ta dva racunara (serijski ili paralelni kabl) Ima dosta objasnjenja kao to izvesti na aminetu kao i potrebni programcici. Inace glas za dva flopi drajva u pc-u mada nisam probao ali ljudi tvrde da radi.
Moje amiga diskete nisu prezivele ali sam ih ja na vreme prebacio u dms i narezao na cd na amigi ali nemojte da se plasite starije diskete su bile kvalitetnije od onih posle 97.godine koje sam ja imao najvise.
 
Ako malo pažljivije pročitaš, videćeš da je čovek napisao da mu je crk'o flopi drajv na amigi. :eyebrows:
Sory moja greska trebao sam da naglasim da se to odnosi na komentar kovacm ali svejedno u kombinaciji sa amigom da bi iscitao te diskete treba mu amiga sa ispravnim flopijem ( zar ne?) a dosta komentara se bazira na toj kombinaciji.
 
ma da... sad uvek kovac kriv ... :D :D
 
Ko ti je kriv kada si Atarista :D
 
nemoj da se vredjamo...: AtariSTa :D :D
 
nemoj da se vredjamo...: AtariSTa :D :D

Ama da si bio amigiSTa ne bismo te STalno krivili ,ali STicajem okolnosti smatramo te za prijatelja kakav dasi nas si pa cemo te odsad paziti :) Nemoj da STE vise napadali kovacm
 
dag je zaboravio da napomene da je ovaj program
samo za DOS-Me nije za Windows 2000/XP/2003/Vista.

Ali zato imas ovaj na winUAE sajtu.

adfread 1.1 (24.12.2006)
========================

Adfread will allow you to create ADF floppy disk images from regular
Amiga disks using standard PC hardware. It uses same method as Disk2FDI
but is compatible with Windows 2000 and newer.

Requirements:

- Windows 2000/XP/2003/Vista
- PC mainboard must have hardware support for 2 floppy drives
Unfortunately most modern PC mainboards don't have B: drive motor
and select signals connected. MB is compatible if you can configure
both A: and B: drives in BIOS. (usually..)
- 2 non-USB floppy drives installed on the same cable
- Regular format Amiga disks without any copy-protection
- A normal PC-formatted 1.44M floppy


Javi sta si uradio.
 
Nazad
Vrh Dno