Šta je novo?

BSEL mod

Na kom fsb-u je wall za moj cpu?
 
@voodoons
kako si preabcio fsb preko 400?

Pogledaj moju konfu iz moja masina. Ne mogu da prebacim fsb 400 nikako. Da li je do proca, ploce ili nesto trece?

imas okacen thread "FSB Rupe na Biostaru" ili tako nesto (search)...
EDIT: http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=153664&highlight=rupe+biostar

Na kom fsb-u je wall za moj cpu?

imas dobru memoriju a i imas i dobru plocu koja moze da izgura visok fsb pa ga teraj fsb dok ne bude hteo da boot-uje, tu ti je CPU wall jer FSB bi verovatno mogao i vise sa drugim procesorom i pod drugim uslovima..
naravno, stavi memoriju u odnos 1:1 i cpu multi na x6, podigni voltazu cpu-a na recimo 1.45v pa onda teraj sa fsb-om...
 
Poslednja izmena:
E7200 BSEL mod - jel probao neko?

One simple BSEL mod, and you get yourself a E8500 chip. You just need to tape one contact point, like... this:

attachment.php


Credit goes to someone on the ocforums for the picture.

If the motherboard supports overclocking, by BSEL modding, you can effectively leave your chip at the 333MHz FSB strap instead of 266MHz FSB strap. That should be an easy 333 to 400 overclock, and then, you will have yourself a 3.80GHz chip. That's how I did it with the GIGABYTE GA-73PVM-S2H. Originally, any strap below 333MHz on the GIGABYTE GA-73PVM-S2H wouldn't let me overclock much above 333MHz.


Ja se razmishljam da probam, al mi je izolirka nekako nesigurno reshnje (poshto moze da otpadne), pa sam razmishljao da stavim kapljicu laka za nokte na vod koji treba da se izoluje, e sad jedino ne znam do koje temperature lak moze da izdrzi. Ako neko ima neki bolji predlog uzecu u razmatranje poshto cu sutra najverovatnije da razmontiram kucishte pa bi onda mogao da oradim i mod odma.

:wave:
 
E7200 je milina za modovanje, samo jedan pin treba da zamaskiram i CPU je modovan :)

Mod pokushan, ali misija neuspeshna. Iako sam izolovao pin, CPU se upalio kao da pin nije izolovan i radi na fabrichkom FSB-u. A poshto sam sve umontirao u kucishte ne da mi se vaditi da probam ponovo :)

Ako neko ima E7200 i voljan je da proba nek javi rezultate.

:wave:
 
Poslednja izmena:
ima neko ideju koje pinove da prekrijem izolir trakom na xeonu e5440
 
Nazad
Vrh Dno