Šta je novo?

PC Pirati

Jeste :)
BTW joystick koji je izdrzao igranje te igre(i Combat School :p) ce bez problema izgurati i nuklearni udar :d
 
Nekoliko puta sam poručivao iz bližeg inozemstva sada :p (slovenija), taj je valjda bio glavni baja za šnajdere, ček ček, na vr' mi jezika, ne mogu da se setim:wall:

Pozdrav...ja sam novi na forumu i nisam mogao da odolim a da se ne registriram na forum kada sam vidio da ima ljudi koji vole stare retro kompjutere....

Inaće glavna faca za CPC na području bivše Juge je bio stanoivti Jernej Pečjak iz Ljubljane i osobno sam ga upoznao pred cca 16 godina (negdje ljeto '94) kada sam od Futuresofta uzeo nešto igrica i programa na 3" disketama...

BTW, ja sam baš pred mjesec dana oživio svog CPC-a 6128 sa novim remenom za floppy i radi ko zmaj. Nabavio sam i par originalnih igrica na 3" disketama, a ovih dana bi mi trebao stići i ZX Spectrum 48k sa svom pratećom opremom. Tako bi kompletirao kolekciju od tri meni najdraža računala iz 80-tih - C64C već imam....,)

LP, forumamo se kasnije !:party:
 
Poslednja izmena:
Ma i fabrički je bio daleko izdržljiviji od Quickshot I i II sa onim kilavim krstićima...
 
Ja sam imao dva Quickjoy modela za debelog i mogu da kazem da su bili tesko ****** :d

Ovaj prvi je bio sa standardnom metalnom zvezdicom, a ovaj drugi sa mikroprekidacima i prilicno brzo su se rashodovali a nisam ih ni preterano maltertirao - dosta brzo se se kidale one zicice od kontakata unutra, a i mikroprekidaci brzo krenu da posustaju, lemljen je i otvaran vise puta, nosio sam ga na "zavarivanje" kod jednog komsije sto je popravljao televizore u mojoj zgradi, uvek je dobro odradjivao pos'o :d
 
Poslednja izmena:
Hah da, u pravu si al od lopuze se postaje predsednik, a ne obratno.
A gledaj ih sada kako se svim silama trude da spreche sve one mlade i ambiciozne koji malo "muljaju"...

djenadic je kao neki sef u RTB Kolubara. Btw, jel ima neko link ka strani njegovih oglasa tj. kasete - seksi komplet?
 
Kasete za C64 sam uglavnom uzimao od Beosofta i od Allo-Allo u Majke Jevrosime.
Takođe i od Dragana Jaglice, koji je sada vlasnik Computer Dream-a, ako se ne varam.
Za spectrum sam najviše kaseta uzimao od Jovana Dakića iz Zemuna, mada su prvi kompleti koje sam kupio bili od neke grupe Little Bird, ali ne mogu da se setim imena vlasnika.
Nakon što je došla Amiga, prve diskete smo ja i moj najbolji drugar kupili kod nekog dečka u Takovskoj, mislim da se zvao Bojan Kurt ili tako nekako.
Kasnije se kupovalo na sve strane ali mi je u najlepšem sećanju ostao čika Sveta iz Strahinića Bana kod koga sam povremeno uzimao diskete za Amigu skoro do kraja devedesetih iako sam tada već uveliko koristio PC i PS1.
Jednom mi je ispričao da je bio jedan od prvih ljudi koji su imali Amigu u Jugoslaviji, koju je kupio od nekadašnjeg saradnika Sveta kompjutera Srđana Radivojše.
Kasnije sam saznao da je na žalost preminuo negde krajem 2000te ili početkom 2001-e. Bio je divan čovek i bila mi je čast što sam ga poznavao.
Što se tiče PS1, nebrojeno puta sam bio kod braće Gorana i Nenada (možda grešim imena) u poručnika Spasića i Mašare u Žarkovu koji su radili razmenu diskova uz malu proviziju.
To je trajalo negde do 2001, od kada ih više nisam video sve do pre nekoliko meseci kada sam iz daljine slučajno primetio jednog od njih u Novom Beogradu ali zbog žurbe nisam stigao da se javim i popričam malo.
Nakon toga se već omasovio internet, tako da je svako postao svoj majstor.
Najmanje sam uzimao kod ovih uličnih prodavaca i tu nemam neko iskustvo niti mi je iko od njih naročito ostao u pamćenju.
 
Mracno vreme PC-ere je osvetlio CD + (Jos cuvam vizitku/clansku kartu) . Emil , supruga mu , ponekad bi im se pojavi sincic... Oni su naj-profi radili na ovim prostorima..
Promenili su 3 lokala u Dunavskoj , da bi se na kraju preselili u Bazar (mozda pre
i u jos jedan lokal u ZJ, nisam siguran. Bili su najpre valjda na Limanu 3, Sekspirova...)

Tu sam uradio bekap DOS-sistema pre prve instalacije Windowsa nakon uprgrejda u Intec-u.. Moglo se valjda i iznajmljivati a rezao je iskljucivo na Verbatim , po povoljnim cenama kvalitetno. Uslikacu mozda neki CD iz tog doba..
 
Ja sam igre za moj commodore +4 posto su bile u deficitu kupovao od jednog pirata iz Zeline (kod Zagreba), naravno sve pre raspada Jugoslavije negde 1988-89, mislim da sam imao preko 100 kaseta kuplenih od njega, inace, secam se fora kod +4 je bila ta da nije bio potreban nikakav turbo da bi se igra ucitala, kao negativna posledica manje igara je stajalo na kasetu.
 
Ta fora s turbo programima je i izmisljena na C64 da bi se igre i "programi" brze ucitavali i vise njih stalo na kasetu. Inace je i sam C64 mogao da snima i ucitava igre bez turba ali tada na c60 kasetu stane oko 20 igara koje se ucitavaju iz cuga odnosno bez nivoa koji se naknadno ucitavaju. Inace za c16,116 +4 je igre snimao i covek ovde kod mene u komsiluku (susedno selo)
 
Posto sam bio vatreni spektrumovac (cak sam medju prvima u zemlji imao +3), da podsetim na neke piratske legende....
Vatroslav Sobot, Future soft, Jan Soft....
Na kraju je celu scenu preuzeo Rudy, i svi su nabavljali igre od njega.....
A kao klinac, pokusaji privatne inicijative, pa sam sa prijateljem (Rolex soft, inace covek je bio genije za razbijanje i programiranje na spekiju) malo prodavao igre u Domu omladine, zaboravio sam kako se zvao taj sajam tehnike/stagod......
 
Da cuvanje ali takodje treba naglasiti da je sve bazirano na dobroj volji, pa ako ima nekoga ko poseduje stogod od falecih brojeva ili brojeva kojima fale stranice ,a poseduje volju i slobodnog vremena moze pomoci na http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=1239&page=55 ima vise detalja.
Jedini nacin da kompetiramo citav posao je da se svi udruzimo jer su ponekad cudna mesta na kojima se nalaze parcici istorije.
Posao oko sveta kompjutera je gotov ali su zato tu racunari i moj mikro ni drugi racunarski casopisi nisu preskoceni pa..............
 
Awww... Strana koju verovatno nikad necu zaboraviti.
 

Prilozi

  • SK_91_09_083.jpg
    SK_91_09_083.jpg
    173.9 KB · Pregleda: 337
i dan danas imam Top Star, a sad imam i dokaz da im je to bio najskuplji dzojstik :d
 
Nije top stasr bio najskuplji. Onaj beli je bio najskuplji iz milosta smo ga zvali wihte kiler sv128. Inace sam se otkinuo dok sam pronasao ovu radnju u Pozarevcu toliko je bilo zavuceno u neke sporedne ulicice u gradu. Lepih li uspomena......................
Inace ja imam ovaj sv125 ali u beloj boji
 
Aj bacite slike tih zveri.
 
joystick_quickjoy_sv_127_01.jpg
 
Sad videh QuickJoy VIII i uhvati me nostalgija. Bas bih voleo da znam gde je zavrsio, ali davno bese detinjstvo i igranje...
 
Ovo je bio vrhunski joystik:
220px-Competition_pro_first_version_45deg.png
 
yep. I iskreno, mislim da ovaj dizajn nimalo ne zastarijeva, a star je mozda i 20 godina!
 
dizajn i nije toliko bitan, topstar je jednostavno PERFEKTAN!
 
Posto sam bio vatreni spektrumovac (cak sam medju prvima u zemlji imao +3), da podsetim na neke piratske legende....
Vatroslav Sobot, Future soft, Jan Soft....

Jan Soft... to je NS?

@joriq Top Star - i ja imam jedan ali mu je otislo dugme za kaziprst :)

@yooyo

verzija sa crnom drskom nema mikroprekidace ;)

ova ima :)

amiga-dynablaster2011.jpg
 
Potpisujem mada mogo bi kovac da prikaci i 1200 pa da pici pravu stvar Deluxe Galaga AGA posto vidimo da ima odgovarajuci dzoj...
 
Nazad
Vrh Dno