Šta je novo?

PC Pirati

Samir je prodavao igrice i Amiga racunare tu kod mene u komsiluku na limanu 4, meni je uvalio pokvarenu Amigu, Amiga se posle izvesnog vremena sama od sebe resetovala, i niko nije umeo da mi otkrije kvar, tek na kraju kada sam prodao Amigu lik je otkrio da je crkao neki cip....

Grbavio me je par meseci za reklamaciju, i nikada nisam uspeo da dobijem odstetu, a u to vreme sam je debelo platio, oko 500dm (s obzirom na krizno vreme)
I secam se kako ga je stalno onaj cica u PC fortu blatio na sva usta, mrzeo ga je ko samog djavola.... :)
Samir je bio prvoklasni prevarant i gomilu ljudi je zajebao....
Secam se jednom, statuje me neki lik na ulici bas u blizini Samirove zgrade i pita `Jel znas da ima da se negde kupe igrice za Amigu, al samo da nije kod Samira...`
Reklamirao se on i organizova cak i neke nagradne ige u onom Amiga casopisu, koji je izlazio neko krace vreme....


Samir Skriljelj se vise puta pominjao ovde
Od njega sam uzeo svoju prvu Amigu 500 negde '94 bese,bio sam tada 6-7 osnovne skole,a uz nju sam dobio igre James Pond i Lotus Turbo 2 uz jos jednu Workbench 1.3 disketu-joooj koja je to radost bila tada,jer sam o Amigi neprestano mastao jos dok sam imao debelog :d
Tada je radio na Limanu negde u NS,takodje je valjao i PC komponente,kao i Amiga i PC igre :D
Sta se posle sa njim desilo ne znam,znam samo da je jedno vreme prodavao samo PC racunare,bio je i veliki oglas u SK i drugim magazinima,a posle sta je bilo ne znam :)
 
Pocece lik da stuca, udavice se zapravo :D

Citam ove postove i sad ne znam da li da mi bude krivo sto matorci nisu popustili u vezi kompa i tek u doba P1 popustili ili drago...

Ali nije vam bilo lose, ja sam to usput prezivljavao, citao SK i obilazio par ortaka koji su imali ponesto od toga u to vreme. Klinac ko klinac i tako bi se samo igrao na tome realno. PC sa druge strane nema zasta nisam upotrebio... sa te strane uspela investicija... u ono vreme par ljudi je imalo komp, danas par ljudi nema koje znam, cak ih ima i vecina penzionera iz ulaza...
 
Hehe, a onaj matori čiča iz Strahinjića Bana, što ima naočare ko tegle? Seća li se neko, čiča je bio pravi haker, imao je A500 sa hard diskom, kad se samo setim svoje face kad sam ga prvi put video kako čovek radi na kompu :sceptic:
 
Samir je prodavao igrice i Amiga racunare tu kod mene u komsiluku na limanu 4, meni je uvalio pokvarenu Amigu, Amiga se posle izvesnog vremena sama od sebe resetovala, i niko nije umeo da mi otkrije kvar, tek na kraju kada sam prodao Amigu lik je otkrio da je crkao neki cip....

Grbavio me je par meseci za reklamaciju, i nikada nisam uspeo da dobijem odstetu, a u to vreme sam je debelo platio, oko 500dm (s obzirom na krizno vreme)
I secam se kako ga je stalno onaj cica u PC fortu blatio na sva usta, mrzeo ga je ko samog djavola.... :)
Samir je bio prvoklasni prevarant i gomilu ljudi je zajebao....
Secam se jednom, statuje me neki lik na ulici bas u blizini Samirove zgrade i pita `Jel znas da ima da se negde kupe igrice za Amigu, al samo da nije kod Samira...`
Reklamirao se on i organizova cak i neke nagradne ige u onom Amiga casopisu, koji je izlazio neko krace vreme....

Hehe-cuo sam i ja slicne price :D
Amiga Style se casopis zvao-mislim da cak imam par brojeva kuci :)
Kao sto rekoh gore i Transcom je bio muljaros :d
 
90-te tuzne i nesretne, gomila prevaranata, preskupi racunari, ma uzas, bilo i ne ponovilo se...
Dobro je to sto danas svako za male pare moze da kupi solidan kompijuter, a ne ko tada, das svu ustedjevinu i kupis ***** koje ne radi...
 
+1 za Dupor Dane-a iz 70og :cigar:
 
Samir Skriljelj se vise puta pominjao ovde
Od njega sam uzeo svoju prvu Amigu 500 negde '94 bese,bio sam tada 6-7 osnovne skole,a uz nju sam dobio igre James Pond i Lotus Turbo 2 uz jos jednu Workbench 1.3 disketu-joooj koja je to radost bila tada,jer sam o Amigi neprestano mastao jos dok sam imao debelog :d
Tada je radio na Limanu negde u NS,takodje je valjao i PC komponente,kao i Amiga i PC igre :D
Sta se posle sa njim desilo ne znam,znam samo da je jedno vreme prodavao samo PC racunare,bio je i veliki oglas u SK i drugim magazinima,a posle sta je bilo ne znam :)

valjao je poker aparate i dobro mu je ishlo!
 
Hehe, a onaj matori čiča iz Strahinjića Bana, što ima naočare ko tegle? Seća li se neko, čiča je bio pravi haker, imao je A500 sa hard diskom, kad se samo setim svoje face kad sam ga prvi put video kako čovek radi na kompu :sceptic:

Haha, cica je bio kralj, u hodniku stana se cekalo da snimi diskete :)

Ja sam josh od spectruma uvek poznavao nekog pirata, a dugo vremena i sam to bio, tako da sam retko placao igre a sve sam mogao da probam :) Velike pirate nikada nisam voleo jer su uvek bili uvaljivachi i derachi, oni srednji shto rade po stanovima su bili najbolji, imali dobar izbor, pristojne cene i pazili na kvalitet.
 
Poslednja izmena:
Velike pirate nikada nisam voleo jer su uvek bili uvaljivachi i derachi, oni srednji shto rade po stanovima su bili najbolji, imali dobar izbor, pristojne cene i pazili na kvalitet.

word ;)
 
Pa i ti sto rade po stanovima su imali oglase preko celih strana :d
Za divno cudo osim Transcoma nisam uopste imao negativnih iskustava
Ja sam od pocetka do kraja narucivao za Amigu od MS Soft-a-kao sto rekoh vrlo profesionalni i korektni momci-secam se da mi je samo jednom za sve te godine kasnila posiljka,cekam ja 7 dana paketa nigde,ja onda ih nazovem i pitam ih i on mi kaze a pa kako to druze,nema sanse to se verovatno negde zaturila porudzbina,ja mu kazem sta sam narucio i puf odmah sutra mi stigle te diskete-to se zove usluga :d
Zna li neko sta se desilo sa njima-znam samo da je to drzao taj Misa Nikolajevic i jos jedan ortak cije ime pocinje na S pa usled toga i naziv MS-znam da su jedno vreme posle sunovrata Amige valjali PC komponente,kao i cd igre za PC i Sony a posle ni traga ni glasa od njih-iako su imali veliki oglas u SK,poslednji je bio tamo negde krajem 90-tih :)
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da se prikljucim.

Ja sam igre kupovao kod Duleta Toskovica dok je bio na Crvenom Krstu (igre za C 64).
Posle se preselio na Zvezdaru.
On je saradjivao sa Susnik Tomazom (SUTO), (cik da vidim da li ovde ima dovoljno matorih da se sete ovog lika iz Slovenije koji se oglasavao u Mom Mikru.
 
Jel "azimut lokator" bio onaj C64 program za stelovanje glave kasetofona??? Znam da je bila neka linija koja je morala biti sto tanja ili sta vec? Jednom sam tako usled nemogucnosti da ucitam igre sa kasete "Zorice Brunclik" od ko zna kog pirata kasetofon uhvatio za gajtan, zavrteo ga par puta i tresnuo u zemlju. Isto sam uradio i sa jednim dzojstikom ... znam da je u pitanju bila neka sportska igra gde se dzojstik morao njakati levo desno.
Koliko dzojstika je samo proslo kroz moje ruke (i koliko polomljeno...). Secam se i stampaca za C64, MPS mislim da je bila oznaka... to nisam ni znao da upalim, interesovale su me samo igre. Znam da sam kupovao neke Slovenacke diskete u NS i slao po Jugi da mi na njih snimaju igre.... seticu se ja jos toga.
 
Jel "azimut lokator" bio onaj C64 program za stelovanje glave kasetofona??? Znam da je bila neka linija koja je morala biti sto tanja ili sta vec? Jednom sam tako usled nemogucnosti da ucitam igre sa kasete "Zorice Brunclik" od ko zna kog pirata kasetofon uhvatio za gajtan, zavrteo ga par puta i tresnuo u zemlju. Isto sam uradio i sa jednim dzojstikom ... znam da je u pitanju bila neka sportska igra gde se dzojstik morao njakati levo desno.
Koliko dzojstika je samo proslo kroz moje ruke (i koliko polomljeno...). Secam se i stampaca za C64, MPS mislim da je bila oznaka... to nisam ni znao da upalim, interesovale su me samo igre. Znam da sam kupovao neke Slovenacke diskete u NS i slao po Jugi da mi na njih snimaju igre.... seticu se ja jos toga.

JESTE :d
 
Da stelovanje glave
Srecnici koji su imali one eprom module sa gomilom korisnih alatki i trubo ubrzivaca su dosta brze ucitavali stelovanje,samo stisnes dugmence i odmah se startuje onaj turbo 250 ili kako vec u full-u
Mada "cistoca" tih crta je zavisla najvise od kvaliteta kasete tj snimka
Znam da sam imao nekoliko ocaj kaseta gde je azimut izgledao kao da je pisan svracijim nogama :d i koliko god ga stelovao nisi mogao igru nikako ucitati sa nje vec izbaci ono cuveno "error syntax" ili kako vec bese
 
Poslednja izmena:
Moj skroman doprinos temi jeste jedan car koji je ziveo sa babom na gajbi i zvao se MOSAD. Tada sam snimao diskete za C64 [Pit Fight, Creatures 2 ] i kasete za Amstrad CPC464 . Nalazio se kod Bitef teatra i kada udjesh u gajbu cekao si u dnevnoj sobi jer je njegovoj uvek bio neki haos a njegovu sobu i "dnevnu" je delio ormar :d I kako me secanje sluzi lik je bio malo crnomanjast :d

I bio je jedan na Miljakovcu al on je bash bio fancy, tu smo snimali za amigu 500 "brda igara" jer je davao popust ;)
 
Uh kada se samo setim kakav je luksuz bio tada 1541 disketna-kostala je kao Sv Petra kajgana,ali su se zato igre ucitavale pa jedno 5x brze nego sa kasete-istina to su bile one dvostrane diskete pa si morao da menjas stranu i da ih rezes makazama, ona kockica,da bi bile copy protected :d
 
Ne, isečeš je da je napraviš copy enable, a zalepiš traku da je zaštitiš ... kvalitetnije diskete su imale nekoliko crnih nalepnica koje si dobijao u pakovanju , za zaštitu ...
 
Upravo, furao se crveni BASF : )

I dalje imam mini disk drive 1541 onaj "skraceni". Pa jednom je cale morao iz arbajta da donese sinchini jedan C64 sa diskdrive-om..kasete smo shiljili na amstrad-u ;)
 
Hehe
Secam se da je drugar iz komsiluka prvi dobio taj famozni 1541 od nekog ujaka iz Nemacke i da je to tada kostalo papreno-ono sa svojim kasetasima svi smo mu zavideli,bio je glavna C64 faca u kraju :smoke:
 
Upravo, furao se crveni BASF : )

I dalje imam mini disk drive 1541 onaj "skraceni". Pa jednom je cale morao iz arbajta da donese sinchini jedan C64 sa diskdrive-om..kasete smo shiljili na amstrad-u ;)

taj je 1541/II , i ja sam imao njega i EPYX ketridž ...

http://cgi.ebay.com.au/COMMODORE-C6...tZAU_PC_Video_Games_Games?hash=item1e522f4943

i stvarno je dosta brže učitavao sa njim ... plus skraćenice za komande ... imao sam i uputstvo za te sve skraćenice ...




/
 
Evo ga "kao moj"

!BkYcmjgB2k~$(KGrHqYOKiQEtN4Z4DP4BL(RNFEhY!~~_12.JPG


good old times
 
jel se seca neko Seks kompleta Predraga Djenadica?
Posto je to bio tabu, a i ta grafika 8-bit hah ali opet se secam da je taj komplet imao
cenu za 50 posto vecu od obicnog, i znam jednog lika, mesara koji sad radi u JP Informatika, koji
je to imao - i cuvao za sebe, nikom nije davao tu kasetu. Ja sam valjda imao neku ubi boze igru Seks Krajm. Ali dodje mi da potrazim te igre i otvorim YT kanal samo za to smece.

Mada ima jedna igra koja je bila ultra popularna kao i protagonistkinja koja je nedavno posetila
Srbiju na poziv kapitalnog ministra. Sam FOx Strip Poker za spekija....
Cini mi se cak da je i bila jedna igra sa Sabrinom (ne u naslovu) ne mogu da se setim..
Ali Strip Pokeri su bili jaaaako popularni stvarno
http://www.youtube.com/watch?v=TSwjuXEysNU
 
Poslednja izmena:
Jel u Decatlonu bilo moguce birati obucu? Bile su i papuce?
 
Nazad
Vrh Dno