Šta je novo?

PC Pirati

dobro te služi... ;)

Ovo je malo nelogično, pošto je FPU na A4000 sa 68040 bio integrisan u CPU. Ko zna šta je to bilo...:bottle:


misliš bivšeg... :smash:
prof dr mr gr br fr sci ing prim exc Dragan Ćosić (koji je to...) :smash: kako je taj čovek znao da kenya...

Znam da je bio integrisan ali tako je covek tada rekao, anyway, Amiga je radila i sa crknutim FPU-om.
A sta sad, Tjole vishe ne vodi polarotor? Jel uopste ide josh ta emisija? Mislim smuchio mi se pa vishe i ne gledam.
 
Tachno, u pravu si, nema vise 3K.
 
Davne 1986. ili 1987. sam dobio Atari 520ST i isao sam kod jednog pirata u NBG, mislim da se prezivao Vrca ili tako nesto. Bio sam klinac od 7-8 godina ali ga se secam kao da je juce bilo :) Ono biranje igara iz kataloga, koji je to filing bio... :) Da li je neko isao kod njega?
 
Genijalno! 'fala Aco! :) Bas si me vratio 15ak godina u proslost. Koje je to bilo lozenje...izadje SK pa listaj oglase. Sta je izaslo, sta ima novo, gde, kod koga. Kada sam video onaj Competition Pro 500 dzojstik...aaaa, koja je to bila perverzija.



compusbblue.jpg
.

To je bio Competition pro blue star,koji mene jos uvek dobro sluzi kad pozelim da se poigram sa prijateljicom.:)
 
Davne 1986. ili 1987. sam dobio Atari 520ST i isao sam kod jednog pirata u NBG, mislim da se prezivao Vrca ili tako nesto. Bio sam klinac od 7-8 godina ali ga se secam kao da je juce bilo :) Ono biranje igara iz kataloga, koji je to filing bio... :) Da li je neko isao kod njega?

pazi Vrca Milan nije imao ravnog!! Njegov katalog* je izgledao uber-nadrkano: debele korice, stampano na laseru, sve fino sortirano, opisi extra programa na celoj strani...! ma ni sve kompjutera tada nije izgledao tako dobro :D ali i cenu su mu bile extra! npr. neke programe je naplacivao i po 50-100x vise nego bilo ko! a tek diskete sa fontovima ili clip-art-ovima! :shock:

ja sam isao sa ocem redovno kod njega dok se nije odselio. ziveo je negde ispod/kod mosta - prekoputa sava centra; ako se dobro secam... :)

posle toga sam odlazio kod Bogdana na novi beograd (btw sve njegove diskete (preko 1000) za Atari su zavrsile kod mene ;) )

a narucivao sam i od lika iz Bora... ne mogu da se setim imena - imao je i BBS nesto tipa "030"...

a sredinom 90tih svi ataristi (ko se seca Guerina Kodnika ;)) su uglavnom narucivali programe i igre preko nekog pandura (sorry) koji je za dz zvao Vectronix BBS u svedskoj i odatle po porudzbini skidao programe/igre za Atari :D

*sad sam potrosio pola sata prekopavajuci stare papire u potrzi za katalogom! siguran sam da ga jos uvek imam negde u kuci ;) i moram ga pronaci :D
 
Poslednja izmena:
evo i fotke jedne od fioka u mom stolu :D

ovo je deo disketa koje smo moj otac i ja koristili na atariju.

....pre ce svet nestati nego sto cu ih obrisati/baciti/dati... :) na njima mi je pola tinejdzerskog zivota :d

e kad se samo setim sta sam sve pravio, crtao, programirao, budzio... na atariju :D
steta sto danas nemam bar jedno dva sata vremena da se igram sa ST-om :d ovaj forum mi pojede svo slobodno vreme! :type:

:wave:
 

Prilozi

  • IMG_6301r.jpg
    IMG_6301r.jpg
    499.4 KB · Pregleda: 370
pazi Vrca Milan nije imao ravnog!! Njegov katalog* je izgledao uber-nadrkano: debele korice, stampano na laseru, sve fino sortirano, opisi extra programa na celoj strani...! ma ni sve kompjutera tada nije izgledao tako dobro :D ali i cenu su mu bile extra! npr. neke programe je naplacivao i po 50-100x vise nego bilo ko! a tek diskete sa fontovima ili clip-art-ovima! :shock:

ja sam isao sa ocem redovno kod njega dok se nije odselio. ziveo je negde ispod/kod mosta - prekoputa sava centra; ako se dobro secam... :)

Jeste, svaka cast! I ja sam sa caletom isao :) pre Brankovog mosta se skretalo kod njega pored nekog vodotornja ako se ne varam... Prva igra koju smo pokrenuli na ST-u je bio Arkanoid :D Eh, ovaj topic vraca lepe uspomene...
 
evo i fotke jedne od fioka u mom stolu :D

ovo je deo disketa koje smo moj otac i ja koristili na atariju.

....pre ce svet nestati nego sto cu ih obrisati/baciti/dati... :) na njima mi je pola tinejdzerskog zivota :d

e kad se samo setim sta sam sve pravio, crtao, programirao, budzio... na atariju :D
steta sto danas nemam bar jedno dva sata vremena da se igram sa ST-om :d ovaj forum mi pojede svo slobodno vreme! :type:

:wave:

Nadam se da si napravio backup svega toga na neki cd ili hard disk, jer tim disketama je odavno prošao garantovani vek trajanja...
 
A ja budala sve prodao odavno... Atari 520ST i kasnije A1200. Glupi klinac, sta ces :(

BTW, samo preporuka moderatoru da promeni ime topica u "Pirati" jer ovo ocigledno nije vise PC topic :)
 
Poslednja izmena:
Jeste, svaka cast! I ja sam sa caletom isao :) pre Brankovog mosta se skretalo kod njega pored nekog vodotornja ako se ne varam... Prva igra koju smo pokrenuli na ST-u je bio Arkanoid :D Eh, ovaj topic vraca lepe uspomene...

aaaa... i jedna od mojh prvih 10 igara je bio arkanoid !!! tu je bio i enduro racer!
btw koje si godiste? ja sam 79. na Vrcu Milana sam naleteo pre par godina ali sam nazalost izgubio kontakt!

@dag: nisam nazalost - samo essentials imam na CDu / DVDu! ali to je plan - da svaku jednu disketu prebacim u image format... ;)
 
Poslednja izmena:
aaaa... i jedna od mojh prvih 10 igara je bio arkanoid !!! tu je bio i enduro racer!
btw koje si godiste? ja sam 79. na Vrcu Milana sam naleteo pre par godina ali sam nazalost izgubio kontakt!

Isto 79 :) Secam se da sam medju prvim igrama igrao i Barbariana (onaj plavokosi sto si ga kontrolisao misem). Pa neke nindze sto su kidnapovale Regana :)

Kasnije sam prosirio RAM na 1mb na Atariju kod famoznog Samira u NS, covek je bukvalno budzio te module jedne na druge, i povezao ih nekom zalemljenom zicom na vrhu! hahaha
 
tzv. piggyback style prosirenja memorije :D - i moj cale je tako prosirio memoriju na STu :d

(chipovi stigli iz slovenije ako se ne varim - mladinska knjiga... :D)
 
Haha, ne znam da li je jos neko isao kod Samira - nije se moglo uci u stan od silnih delova koji su bili razbacani po podu. Cak je i on radio na podu :D
 
tzv. piggyback style prosirenja memorije :D - i moj cale je tako prosirio memoriju na STu :d

(chipovi stigli iz slovenije ako se ne varim - mladinska knjiga... :D)

Gde si uzeo masinu? Meni je matori doneo iz Minhena :) Jedno vreme nisam znao sta da radim s njom jer nisam imao softvera (zezao sam se u TOS-u)... Cak sam bio ubedjen da je komsijin C64 bolja masina od mog 520ST-a :D
 
ja sam sa caletom isao u manhajm (ne znam kako se pise, >100km from Frankfurt) kod tetke i tamo smo uzeli ST.

izgleda da ono sto je Samir u NS bio za Atari to je u Bgd bio G. Kodnik :D (ista prica - ma u rerni je drzao delove za komp :d ali je radio prva liga!)
 
Ma radio je taj Samir i Amige i sve zivo :D

edit: u Amiga Fortu su mi budzili HD od 3,5'' u A1200 (za one koji ne znaju, u A1200 je isao disk od 2,5'') :D
 
Poslednja izmena:
Moja greska, sorry, ovo sam imao:

edit: ili mozda 5200, stvarno se ne secam, imao sam 5-6 godina :)
 

Prilozi

  • 7800_4.jpg
    7800_4.jpg
    56 KB · Pregleda: 282
Poslednja izmena:
Ma radio je taj Samir i Amige i sve zivo :D

edit: u Amiga Fortu su mi budzili HD od 3,5'' u A1200 (za one koji ne znaju, u A1200 je isao disk od 2,5'') :D

Eeeee, imao i ja odavno 3.5" hdd u Amigi, 200MB ;) , 3 particije, hehe. A bila je tu i turbo kartica MC68040@25MHz :smoke: , A1200 radila ko A4000 ko od shale! A tu je ipak bio najzesci Apple Macintosh emulator, jooooj, kako je to dobro radilo, Photoshop u emulatoru na mojoj Amigi je radio brze nego Photoshop na PrC-u hehe.
Eto morao sam da pokrenem WinUAE, nisam mogao da se setim kako se zove Mac emulator, ShapeShifter, taj emulator je ja mislim uneo revoluciju u software za emuliranje uopste. A bio je, secam se, na Amigi 500 emulator Atarija, Chameleon, e kako mi je bilo krivo za njega, imao sam ga i onda mi je nekako nestao, ni sam neznam kako, da li je disketa greskom obrisana ili sam dao nekome, nemam pojma.
 
Danas sam nasao 2600 i prikljucio na TV, sve radi ko podmazano :) FastFood PWNZ :)
 
meni je u fenomenalnom secanju ostao onaj lik iz amiga centra u zemunu.
 
Najvise sam isao

c64 allo allo 0 hala pionir, transcom (original Creatures), Vlasta M Soft

Amiga - Shine Club u Kralja Milutina (disketa bila 0.4 Din, pa 0.6....), decko je znao sta radi, i cujem da je sad neki IT baya, posle sam josh malo isao u Buva Copy u Ruzveltovoj, bila je vec 96-a

PC - SP soft (gorele im prostorije (prostorija) u Srpskih vladara) -- prvi PC zime 96 upao sam ni kriv ni duzan iduci kod njih na stranu Cobijevih pristalica na onim VS demonstraciama

DINA soft u Dragoslava Popovica.. mama i tata hipici na klupama maznutim iz neke OS ... secam se zime (zimske ferije), 17 snimljenih disketa sa F1GP2, pa dodjes kuci uvece, jedna crkla, pa se vratis, pa opet crkla, pa ...
 
Joj, ljudi, suza ce mi krenuti od uspomena. Kakav je to bio feeling kad stignu kasete za C64 postom.:happy: Milion kompilacija u SK, oci mi se zacakle dok prelistavam oglase.
Pa onda PC, snimao sam u Sapcu kod Kepe cara. Secam se one igre Rise of the Robots, nezamislivih, neverovatnih, zapanjujucih 14 disketa. :shock: I naravno jedna ne radi. :d
Kakvi su to bili dani. Nije bilo toliko trke za hardverom, mnogo vise se uzivalo.
 
Najvise sam isao

c64 allo allo 0 hala pionir, transcom (original Creatures), Vlasta M Soft

Amiga - Shine Club u Kralja Milutina (disketa bila 0.4 Din, pa 0.6....), decko je znao sta radi, i cujem da je sad neki IT baya, posle sam josh malo isao u Buva Copy u Ruzveltovoj, bila je vec 96-a

PC - SP soft (gorele im prostorije (prostorija) u Srpskih vladara) -- prvi PC zime 96 upao sam ni kriv ni duzan iduci kod njih na stranu Cobijevih pristalica na onim VS demonstraciama

DINA soft u Dragoslava Popovica.. mama i tata hipici na klupama maznutim iz neke OS ... secam se zime (zimske ferije), 17 snimljenih disketa sa F1GP2, pa dodjes kuci uvece, jedna crkla, pa se vratis, pa opet crkla, pa ...

Meni je Shine Club bio omiljen za Amiga naslove,mislim da se decko zove Milan.
Kad on nije bio kod kuce uredno mi je njegova keva snimala diskete.
 
Joj, ljudi, suza ce mi krenuti od uspomena. Kakav je to bio feeling kad stignu kasete za C64 postom.:happy: Milion kompilacija u SK, oci mi se zacakle dok prelistavam oglase.


Suze sigurno, ali definitivno ne radosnice, pošto po raspakivanju utvrdiš da je kaseta marke Pyongyang ChromOxid pre tvoje kompilacije igara hostovala tri albuma Nade Obrić i jedan od Mikija Jevremovića, deo intervjua sa Mitrom Mrkelom, pokušaj snimanja C64 igara emitovanih sa dvestadvojke, tzv. "dada" snimak, kao prve reči neplaniranog i ničim izazvanog ploda piratovih bedara, ostaci ripovanja muzike iz tetrisa (prema uputstvu pokojnog Vještice) i kraj Laibachove obrade "Get Back" (kao i uvek tajno rasparčavane međ radoznalom subverzivnom omladinom).
Suze potom bivaju pojačane objektivnom sumnjom da tu ni omiljeni azimut-šrafciger neće pomoći. Bivaju isušene tek kada jed zamenjuje bes i udarac po kasetofonu bez vratanca, uz već poslovičnu molbu dataset uređaju: "Učitavaj, bre, pi*** ti m******a!!"

Jok i neće ti se oči zacakliti...
 
Nazad
Vrh Dno