Šta je novo?

PC Pirati

Pa evo ja napisah na prethodnoj strani:

...CD Centar, jer su bili jeftiniji. Kad sam dobio svoj prvi PC, na proleće 2001. i sam sam nastavio da idem kod njih, i bio im redovna i draga mušterija. Mi smo ih, klinci, zvali baba i deda ("Jesi bio kod babe i dede, je l' ima nešto novo?"), mada su sigurno imali tek oko 60 godina tada. Nikad im neću zaboraviti imena: Miroslav Antić i Rašela Konfino (sefardsko prezime!), na vratima Konfino Antić. Posebna poslastica je bila što su u jednom periodu uvek imali novi broj britanskog PC Gamera, pa sam upravo kod njih prvi put upoznao Kierona Gillena i Johna Walkera.


Baba i deda su imali dvoje dece, a mlada devojka koja je u jednom periodu radila je bila devojka od njihovog sina, dakle snajka.
'Deda' je preminuo iznenada, još onomad dok je klub bio aktivan, a 'baba' mislim prošle godine. :( Slava im.
 
Dobra priča, šteta što je kraj takav. I ja sam često išao kod njih po PC i PS1 igre. Sad sam se setio i specifičnog prezimena na vratima.

Jel se seća neko Neše (Amiga centar)? Kakva legenda :D

Na NBG-u je bio poznat i Kon Tiki (Robert) u 61. bloku. Dugo je radio Amigu, a posle je među prvima počeo sa Playstation-om.

MB soft u Merkatoru uvek nadrndani, jedva čekaju da izađeš napolje :D

Espro je ozbiljno radio one odštampane kataloge, lepo mi bilo kao klincu da listam to.

MS soft je bio na dva mesta, Miša Nikolajević za PC, a neki drugi čovek u Zemunu (Karađorđeva) za Amigu, 17 sprat u soliteru, bila je avantura gledati odozgo :D. Na oba mesta sam išao.

DIV (Dane i Vlada), Elf u Enjubu u Bloku 45, Diablo u bloku 70. Voleo sam CD klubove :D.
 
Poslednja izmena:
Diablo i dobri vlasnik Rade... Prvo je bio u Enljubu u Bloku 70 sa spolje strane pored neke kinekse hrane.
Dan danas kad osetim miris kineske hrane setim se Diabla .

Posle je postao igraonica i to najbolja u bloku dok je nije prodao.
 
Samo da ne zaboravim, info za sve AtariSTe:

diskete od pokojnog Silaški Bogdana, njih oko 1500, su kod mene. (Prodaovao je 90tih software za Atari a kasnije i za PC)

Ako nekome nesto treba, neka me slobodno kontaktira. Katalog jos nisam napravio ali nisam ni nasao nesto sto vec ne postoji na internetu... no ponavljam, ako je nekome nesto bitno iz njegove kolekcije, neka me slobodno zove.
 

Prilozi

  • C9C75CEA-A85F-4FFF-A29C-BFDB00C256FA.jpg
    C9C75CEA-A85F-4FFF-A29C-BFDB00C256FA.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 200
  • B12B130D-D9FB-4D7D-8545-42E251F2E330.jpg
    B12B130D-D9FB-4D7D-8545-42E251F2E330.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 211
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Amigu 500 sa prosirenjem sam kupio 94-te godine u Digitech-u koji se nalazio u ulici Ilije Garasanina 27.
Radnja napravljena u podrumu zgrade,ali je sve unutra izgledalo fino.
U pocetku sam tu i snimao diskete za Amigu,tada a i narednih godina neprikosnoveni racunar.
I sami znate,ko je imao Amigu,ona mu je ostala vecna ljubav .
Kasnije su se u Digitech-u prodavali diskovi za Pc.
digitech.jpg
Posle sam snimao diskete u Shine club-u,koji se nalazio blizu cvetnog trga na Slaviji.
Ulazilo se u stan iz dvorista a diskete je snimamo momak,Milan,koji se bavio nekom borilacnom vestinom pa smo o tome pricali,a kada nije bio kod kuce,diskete je snimala njegova mama.Fina gospodja ali se nije razumela u igrice.
shine club.jpg
Posle sam snimao diskete na Miljakovcu u Trio soft-u.
Vlasnik je bio Sasa Babic,takodje fin momak.
Bio mi je u komsiluku u Borskoj 90 i dugo sam kod njega snimao diskete.
Tada sam prvi put snimio jednu od po mom misljenju najboljih igrica na svetu,Oh no more lemmings.
trio soft.jpg
Posle sam snimao u Copy club-u kod cika Svete u ulici Strahinjica Bana.
Cuo sam da je cika Sveta bio profesor na Elektrotehnickom fakultetu.
Bio je prijatan gospodin kao i njegova supruga.
Malo predsoblje i cim se udje u stan,sa leve strane se nalazila Amiga na kojoj je cika Sveta snimao diskete.
Imao je dodatni flopi pa je snimanje islo dosta brze.
Seo bih na hoklicu i cekao a onda trk kuci i uzivanje moze da pocne.
copy club.jpg
Posle sam snimao kod Mitrovic Zorana poznatijeg kao Hammer,na Miljakovcu u ulici Milana Premasunca 20.
0000000000000000000000.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel se seća neko Neše (Amiga centar)? Kakva legenda :D

Debeli Neša je bio legenda. Iako mi je bio relativno daleko, redovno sam išao busom kod njega da uzimam igrice. Ako se dobro sećam, radnja mu je bila u dvorištu jedne kuće u ulici Nikolaja Ostrovskog u Zemunu. Sećam se da je obožavao da igra Galagu.
Ne znam šta je bilo sa tim čovekom. Nadam se da je ok.
 
Jeste, tu je bio :). Posle je prešao u Cara Uroša i bavio se pc hardverom, znam da su ga zatvorili u jednoj fazi, pa se oporavio...

Kakvu je priču imao... Ko zna gde je sad, legenda :D

Za razliku od mnogih, imao je živaca za klinca koji dođe sa ćaletom i postavi milion pitanja svaki put.
 
Poslednja izmena:
Samo da ne zaboravim, info za sve AtariSTe:

diskete od pokojnog Silaški Bogdana, njih oko 1500, su kod mene. (Prodaovao je 90tih software za Atari a kasnije i za PC)

Ako nekome nesto treba, neka me slobodno kontaktira. Katalog jos nisam napravio ali nisam ni nasao nesto sto vec ne postoji na internetu... no ponavljam, ako je nekome nesto bitno iz njegove kolekcije, neka me slobodno zove.

Mnogo me je pogodila ova vest. Jako sam tužan. :(

Pokušavao sam da ga pronađem, tragao za bilo kakvom informacijom, ali ništa nisam uspeo da nađem, sve dok ovo nisam pročitao, nažalost. :(

Poslednje što sam video je da je postojala firma Bravido koja se vodila na njegovo ime, posle toga ništa.

Kod Bogdana sam snimao igrice za Atari, kasnije mi je prodao gomilu disketa za Amigu, kada je prešao samo na PC.

Joj, mnogo sam tužan. Ne mogu da verujem. Prošlo je više od 20 godina kada sam ga poslednji put video.

Da li možda znaš gde je sahranjen? Kada je umro? :(
 
Mnogo me je pogodila ova vest. Jako sam tužan. :(

Pokušavao sam da ga pronađem, tragao za bilo kakvom informacijom, ali ništa nisam uspeo da nađem, sve dok ovo nisam pročitao, nažalost. :(

Poslednje što sam video je da je postojala firma Bravido koja se vodila na njegovo ime, posle toga ništa.

Kod Bogdana sam snimao igrice za Atari, kasnije mi je prodao gomilu disketa za Amigu, kada je prešao samo na PC.

Joj, mnogo sam tužan. Ne mogu da verujem. Prošlo je više od 20 godina kada sam ga poslednji put video.

Da li možda znaš gde je sahranjen? Kada je umro? :(

Bilo je to dosta davno. Čini mi se u vreme kad sam poručio CT63 akcelerator za Falcona, negde 2003/2004.

Da, Bogdan je imao firmu Bravido za prodaju PC računara u YUBC (crvenkapi). Kod njega su radila dva sjajna momka, kasnije su prešli u Gigatron gde mislim da i dalje rade.

Ne znam gde je sahranjen. Ne znam ni da li je imao bliže rodbine ali kad sam odlazio kod njega stvarno sam se osećao kao kod kuće.
 
Očigledno je zajedničko za sve ovde da nam je više prijao taj nekadašnji ljudski pristup u odnosu na ono što je posle došlo, iako bi se nekad reklo da je sve danas mnogo lakše i bolje.

Svi imaju neke lepe usponeme i ističu ljude, a ne hardver, programe ili sta je vec bilo u pitanju.
 
Bilo je to dosta davno. Čini mi se u vreme kad sam poručio CT63 akcelerator za Falcona, negde 2003/2004.

Da, Bogdan je imao firmu Bravido za prodaju PC računara u YUBC (crvenkapi). Kod njega su radila dva sjajna momka, kasnije su prešli u Gigatron gde mislim da i dalje rade.

Ne znam gde je sahranjen. Ne znam ni da li je imao bliže rodbine ali kad sam odlazio kod njega stvarno sam se osećao kao kod kuće.

Sestra mi živi u blizini njegove zgrade u Zemunu, tako da često prolazim i pored njegove zgrade. Uvek ga se setim. Bio je dobrica, čini mi se u neku ruku možda nesrećan, ali je bio ljudina, spreman svakome da pomogne. Sećam se i njegove majke, sedela je uvek u sobi do ulaznih vrata. Kad god Bogdan nije bio tu, ona je oprezno otvarala vrata i pitala ko je, pa kad joj objasniš zašto si došao, ona te pusti unutra i kaže "sada će Bogdan doći, otišao je do prodavnice". :)

Imao je gomilu časopisa Svet kompjutera iza stolova, ispod prozora. Često sam tamo haos pravio, tražio sam da mi pozajmi neke primerke... :)

Voleo bih da znam gde je sahranjen, pa ako neko ima tu informaciju neka je podeli sa mnom, rado bih mu posetio grob.

Neverovatno mi je da je tako mlad umro, ne verujem da je imao više od 50 godina. Onda kada sam ja išao kod njega imao je možda tridesetak.

Podeli i ti neku zanimljivost u vezi sa njim, voleo bih da pročitam. :)

Hvala ti na odgovoru!
 
Bogdan je umro 2007 godine od raka, sahranjen je na novom bezanijskom groblju. Jedan od njegovih zaposlenih je presao u Atom i tu je i dalje. Bio je veliki covek spreman svima da pomogne.
 
Bogdan je umro 2007 godine od raka, sahranjen je na novom bezanijskom groblju. Jedan od njegovih zaposlenih je presao u Atom i tu je i dalje. Bio je veliki covek spreman svima da pomogne.

Hvala za ovu informaciju! Pokušaću da nađem gde je sahranjen, pitaću u upravi groblja.

Mnogo mi je žao, stvarno je bio divan čovek!
 
Nazad
Vrh Dno