Šta je novo?

Mozda problem sa AGR-om!!!

C(razy)++

Slavan
Učlanjen(a)
21.05.2007
Poruke
15
Poena
304
E ovako.
Moj problem je sledeci i bio bih zahvalan na svakom savetu...
Skoro sam kupio plocu MSI K8N-Neo3 sa AGR grafickim slotom. Ubo' sam moju staru graficku GeForce 4 MX440 (divljakusa). Navodim ovo jer mislim da je u tome kvar... (sve ostalo je novo). I dakle da nastavim, ... Moj komp se ponasa cudno. Kad ga upalim on se zapuca posle par minuta. Nakon 2,3 zapucavanja i 2,3 reseta radi noramlno. U specifikaciji ploce pise da podrzava moju graficku ali samo brand-iranu dok je moja "noname"... Sumljam samo na nju, ali mi je cudno zasto posle par resetovanja komp radi sasvim ok!

Hvala unapred, i svako misljenje bi mi dobro doslo...
 
Probaj sa nekom drugom grafickom, za pocetak.
Proveri podesavanja u biosu, vrati na defaults pa probaj opet.
Srecno ..
 
Imao sam tu ploču, stavljao različite i AGP ( Asus 9600 SE, Riva TNT, GF 5200 ) i PCI-e grafičke ( Leadtek 7300GT Extreme, Gigabyte 7300GT, Asus X700, Saphire X550 ) i sa nijednom nisam imao nikakvih problema
Nešto drugo je u pitanju, probaj savete dragan-85, pa javi
Inače, ploča je odlična, FSB na njoj ide i do 350, samo ti treba Athlon, ili Sempron koji se dobro klokuje
 
AGR je MSI-eva izmisljotina... ceo saobracaj ide preko PCI Expressa, to je otprilike kombinacija AGP-a i PCIe.

Elem, MSI je izdao listu kompatibilnih kartica (testiranih) ovde:
http://www.msi.com.tw/html/products/mainboard/agr/7135agr.pdf

pa pogledaj da li te ima u toj listi. Ako nema, onda nije kompatibilna (a sigurno nije) pa ces morati da juris drugu graficku.
 
Poslednja izmena:
Probaj sa nekom drugom grafickom, za pocetak.
Proveri podesavanja u biosu, vrati na defaults pa probaj opet.
Srecno ..

Probao sam sve gore navedeno. Probao sam PCIEx graficku radila je normalno, ali sam je ubacio nakon sto je komp radio vec neko duze vreme (i moja graficka radi tad ok)... Sa Biosom sam takodje probao nije upalilo... Buni me to samo sto posle 2,3 reseetovanja radi normalno... Ako je u pitanju graficka, zar ona ne bi trebalo uvek da se isto ponasa???
 
Probao sam PCIEx graficku radila je normalno, ali sam je ubacio nakon sto je komp radio vec neko duze vreme (i moja graficka radi tad ok)... Sa Biosom sam takodje probao nije upalilo... Buni me to samo sto posle 2,3 reseetovanja radi normalno... Ako je u pitanju graficka, zar ona ne bi trebalo uvek da se isto ponasa???

U pravu si, trebalo bi. Znaci masina se normalno pali kada je vec "zagrejana" ali kada se pali prvi put, treba par reseta? Skini neko napajanje od drugara, pa probaj opet. Verovatno je do napajanja, nisam do sada imao ovakav problem, ali uvek podjem od toga.
 
U pravu si, trebalo bi. Znaci masina se normalno pali kada je vec "zagrejana" ali kada se pali prvi put, treba par reseta? Skini neko napajanje od drugara, pa probaj opet. Verovatno je do napajanja, nisam do sada imao ovakav problem, ali uvek podjem od toga.

Promenio sam i napajanje (chieftec). Tako da najmanje sumljam u njega...
Znam sad sigurno kazete: pa sve je promenio, on bas nema srece!!!:)
 
Nemas srece :D
 
pa ploca bi mogla biti sumnjiva sa takvim ponasenjem. naravno ako je ta mx440 ispravna. bez obzira sto je "noname" mora da radi na AGR(vecina grafika i radi sem serija novijih AGP)

a mozes lepo da uzmes neku pcie i da si miran(naravno ako je ploca ispravna). mislim da na oglasima imas 6200 pcie za 20e
 
Hvala ljudi na savetima... Izgleda da mi ne gine nova graficka!:)
 
A i bilo je vreme da zamenis tu staru MX . Pozdrav :wave:
 
Nazad
Vrh Dno