Šta je novo?

8pin vs 4pin CPU 12v koje napajanje?

alta

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2006
Poruke
97
Poena
309
Ploca je asus P5B-e plus i ima 8pin cpu eatx konektor iznad procesora. Do sada nisam nasao niti jedno napajanje (sem nekih ekstremno skupih preko 200e) da poseduj 8pina. Ploce koje sam koristio imale su 4pin napajanje, medjutim, u uputstvu pise da za C2D procesore treba koristiti 8pin.
Da li neko zna koja napajanja poseduju 8pina i da li postoji kod nas da se kupi konektor?
Na slici stoji crna kapica gde treba da udju jos 4pina.
 

Prilozi

  • p5b-e plus.jpg
    p5b-e plus.jpg
    180.3 KB · Pregleda: 98
  • psu-147.jpg
    psu-147.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 98
Poslednja izmena:
Google -> EPS12V -> pretraži strane na jeziku - srpski
 
Poslednja izmena:
Moje napajanje poseduje i 8 i 4 pin concector... Chieftec je majka bre. Model je GPS550 AB-A
Naravno 550W-no napajanje :D Placjeno oko 70€ A imash i mnogo drugih,nego nisi dobro potrazio....ewo malopre jedan lik pomenu Anteca NeoHE 500W za istu lowu odprilike....
 
Poslednja izmena:
Moje napajanje poseduje i 8 i 4 pin concector... Chieftec je majka bre. Model je GPS550 AB-A
Naravno 550W-no napajanje :D Placjeno oko 70€ A imash i mnogo drugih,nego nisi dobro potrazio....ewo malopre jedan lik pomenu Anteca NeoHE 500W za istu lowu odprilike....

Za njega znam ali svaki Chieftec koji stavim pocne da pisti, sve sam to probao u prodavnici jedino sa coolermasterom je sve ok tj. jedino njihova napajanja ne piste na ovoj ploci.
Znam da ce da radi sa 4pin tako je sada kod mene a voleo bih da nadjem i 8pin konektor zbog oc.

Nisam znao da se zove EPS12v standatd, moja greska. :p
Ostaje da nadjem kabal, da li neko zna gde ima da se kupi?
 
Poslednja izmena:
koliko ja znam napajanja ne piste. :)

inace prodao nekoliko p5b-e plus plocica u kombinaciji sa chieftec 400w napajanjima i e4400 procesorima ovih dana. nikakav problem, sve je radilo odlicno po ceo dan pri maksimalnom opterecenju svih komponenti.
 
koliko ja znam napajanja ne piste. :)

inace prodao nekoliko p5b-e plus plocica u kombinaciji sa chieftec 400w napajanjima i e4400 procesorima ovih dana. nikakav problem, sve je radilo odlicno po ceo dan pri maksimalnom opterecenju svih komponenti.

Imao sa chief. 450w, kupio komponente iz potpisa sklopio kuci i cujem uzasno pistanje, odnesem u prodavnicu i momci koji rade tamo zajedno sa gazdom (od njih nabavljam za firmu pa su verovatno zbog toga raspolozeni da izadju u susret:) ) ustanove da pisti napajanje. Povade sve chief. napajanja koja su imali da bi mi zamenili medjutim svako je pistalo. Samo CM koje god da smo stavili nije cisto da bi proverili, nikome nije jasno zbog cega. :wall::)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno