Šta je novo?

Koji linux firewall?

frogman

Čuven
Učlanjen(a)
25.01.2004
Poruke
2,035
Poena
679
U pitanju je mrezica od jedno 10-ak radnih stanica u w2k3 domenu, i ADSL modemom kao WAN vezom. Dosada je koristen integrisani firewall u modemu, ali meni treba nesto pametnije sto bih instalirao na mashinu sa dve lan karte na kojoj bih jedna bila nakchena na modem a druga na mrezu. Zelio bih da mogu po IP adresama klijenata kreiram neki detaljan HTML izvjestaj o kolicini prenesenih podataka sa WAN veze, filtriranje SMTP i HTTP protokola, i sto mi je najbitnije da ogranicim protok pojedinim IP adresama. Taj posao mi je donedavno resavao MS Isa server, ali zbog legalizacije mi je taj paket dosta skup i treba mi alternativno resenje.

Sve sugestije dobro doshle, hvala unapred! :wave:
 
Na linuxu imas one and only FW iptables :)

S' njim mozes sve to ali ce ti rogovi porasti dok to naucis i odradis.

Mozes ovo da ukobinujes i sa squid-om i da dobijes fantasticno sigurno resenje.

Moj predlog ti je da uzmes neku gotovu linux distribuciju koja sluzi samo tome. i to je onda namestanje u 3 klika.
tipa

ipcop
clarck connect
pfsense

itd...
 
Poslednja izmena:
P.S. Ako iko koristi u praksi Clark Connect, da li je njegov stateful firewall tako mocan kao sto pishu drugi, da li je moguce koristeci njegove logove da se po IP adresama se generishe HTML izvjestaj upload i download WAN saobracaja.
 
P.S. Ako iko koristi u praksi Clark Connect, da li je njegov stateful firewall tako mocan kao sto pishu drugi, da li je moguce koristeci njegove logove da se po IP adresama se generishe HTML izvjestaj upload i download WAN saobracaja.
Probaj Endian fiewall http://www.endian.com/en/community/about/
Sa njime sam se zezao i moze da ti generise izvestaje kakve god hoces.
CC koristim ali se nisam zezao sa izvestajima...
 
Nazad
Vrh Dno