Šta je novo?

8800 gts a opet nista????

E dosta procesora udara u fsbwall na 350-400 fsb, moj primerak je malo bolji oce do 405fsb:D :D :D .
ali kada dajes procene onda naglasi da ce za za tih 3400-3600MHz trebati napon od ~1.6v i doooobro vazdusno hladjenje ;) .
Slazem se sa navedenim stvarno sam to propustio da navedem mada se trudim da budem temeljen u iznosenju svog misljenja i iskustava:)
 
@BuNnY_nIsH
P5B je fantasticna ploca ispunice sva tvoja ocekivanja trenutno i ako budes hteo da kloknes masinu, obavezno uzmi taj cpuE4300 dobar je i dobro se klokuje uz malo srece ako odlucis moze da ode i na 3600mhz na 3400mhz sigurno, steta sto neces nista da klokujes jer samo mozes da budes na dobitku.

E sad ga pretera. 3400 sigurno NOT IN A CHANCE! Ni 3 nije sigurno, može lako, kod većine, ali ponekad krastavac. nemože ni 3. Za 3400 treba lep ram, lepa ploča, i lepo vodeno hlađenje.
 
E sad ga pretera. 3400 sigurno NOT IN A CHANCE! Ni 3 nije sigurno, može lako, kod većine, ali ponekad krastavac. nemože ni 3. Za 3400 treba lep ram, lepa ploča, i lepo vodeno hlađenje.

Tacno, sve to je kako je vec receno i ovde na benchu vise puta cista lutrija, isto kao i sa klokovanjem grafickih kartica, kod nekoga moze kod nekoga ne ili ne tako sjajno...vecina tih review-ova po netu u kojima se pojedine komponente klokuju u nebesa ima za cilj da privuce kupca tom konkretnom proizvodu, tako da sve je relativno i nista ne garantuje "fin" i siguran visok klok...
 
E sad ga pretera. 3400 sigurno NOT IN A CHANCE! Ni 3 nije sigurno, može lako, kod većine, ali ponekad krastavac. nemože ni 3. Za 3400 treba lep ram, lepa ploča, i lepo vodeno hlađenje.
I treba da se pogodi pre svega dobar primerak samo sto ocigledno nisi primetio da sam naveo potreban je P5B (moze i neka druga ploca nego zbog cene znam da nije skupa a sa njom sam imao iskustva) kao sto sam vec reko i obicna memorija na 800mhz bilo koja a potrebno je i bolje vazdusno hldjenje ja imam Zalmana i za voltazu 1.600v je sasvim dovaljan, temperature ide do 68c tokom testiranja orthosom.
Mislim da sam jako lepo obrazlozio to sto sam rako, a sad kad si se vec ubacio voleo bi da obazlozis to sto kazes pa da vidim mozda si upravu a ne samo da kazes nema sanse i na tome se zavrsava ceo tvoj komentar obrazlozi zasto? mozda znas nesto sto ja nezna pa podeli to znanje samnom i sa ljudima ovde na forumu, ovim sto sam ti reko nemislim nista lose ali ako si samo lupio da nemoze zato sto to tebi zvuci neverovatno iz najbolje namere ti kazem nemoj vise da lupas, u svakom slucaju prvo lepo procitaj sta je napisano u celini a vezno za trenutnu temu diskusije:wave:
 
meni uopste nije jasno, on ima 945P plocu koju ce da proda i da uzme 945P plocu... :S:

Haha, to je moje tipicno neznanje...da saznao sam i ja to danas, da ja zapravo imam taj chipset, onda ispada da ja treba da ostavim staru plocu, a menjam procesor....????

Ali definitivno ne moze da se gura vishe od 2 gb ram-a, cak ni 2 nisam uspeo, najjache sto sam uspeo 1,5 gb (fleshovali smo bios, ubachena najnovija verzija i opet nishta....)!!!
 
pogledaj u upustvu ploce koliko podrzava rama
verovatno te zezaju dvostrani moduli
 
Haha, to je moje tipicno neznanje...da saznao sam i ja to danas, da ja zapravo imam taj chipset, onda ispada da ja treba da ostavim staru plocu, a menjam procesor....????

Ali definitivno ne moze da se gura vishe od 2 gb ram-a, cak ni 2 nisam uspeo, najjache sto sam uspeo 1,5 gb (fleshovali smo bios, ubachena najnovija verzija i opet nishta....)!!!

vidi, NE TREBA ti vise od 2GB rama, kad ti bude trebalo veruj mi, kupi ces novu plocu za mnogo manje para nego sto sad kosta, a verovatno ces vec i graficku menjati. Proveri samo da li ti ploca podrzava c2d (napisi nam ovde tacno koja je, pa cemo ti pomoci)

Inace, da si citao sve sto smo ti pricali, sazano bi odavno da na tu plocu "verovatno" mozes da bocnes novi CPU. I dalje stojim kod tvrdnje da ti to nece resiti problem koji imas. Problem koji imas, bez ikakvog ulaganja novaca, ce ti resiti neko ko zna sta radi ako mu odneses komp, pljesku i sok/pivo. ;)
 
vidi, NE TREBA ti vise od 2GB rama, kad ti bude trebalo veruj mi, kupi ces novu plocu za mnogo manje para nego sto sad kosta, a verovatno ces vec i graficku menjati. Proveri samo da li ti ploca podrzava c2d (napisi nam ovde tacno koja je, pa cemo ti pomoci)

Inace, da si citao sve sto smo ti pricali, sazano bi odavno da na tu plocu "verovatno" mozes da bocnes novi CPU. I dalje stojim kod tvrdnje da ti to nece resiti problem koji imas. Problem koji imas, bez ikakvog ulaganja novaca, ce ti resiti neko ko zna sta radi ako mu odneses komp, pljesku i sok/pivo. ;)

Jos 10 stranica pa ce da ukapira to sto se pricalo na prvoj :p
 
Evo ja cu za pljesku i vikend u Niš :D
 
Poslednja izmena:
vidi, NE TREBA ti vise od 2GB rama, kad ti bude trebalo veruj mi, kupi ces novu plocu za mnogo manje para nego sto sad kosta, a verovatno ces vec i graficku menjati. Proveri samo da li ti ploca podrzava c2d (napisi nam ovde tacno koja je, pa cemo ti pomoci)

Inace, da si citao sve sto smo ti pricali, sazano bi odavno da na tu plocu "verovatno" mozes da bocnes novi CPU. I dalje stojim kod tvrdnje da ti to nece resiti problem koji imas. Problem koji imas, bez ikakvog ulaganja novaca, ce ti resiti neko ko zna sta radi ako mu odneses komp, pljesku i sok/pivo. ;)

Ploca je "MSI S775 945PL NEO-F PCI-E/DDR II"
 
Jos 10 stranica pa ce da ukapira to sto se pricalo na prvoj :p

Ne kontam shto tako, pa ja sam reko da zelim da iskoristim priliku sto cale oce da da neku kintu pa da pojacham masinu NE VEZANO ZA PROBLEM SA GRAFICKOM. I ja se slazem da ce format i bolji drajveri, podesavanja 99% da reshe problem, ali definitivno ce i tada moja konfig. biti 40 % slabija nego ako uzmem c2d, zar ne.....:)
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim core2duo je podrzan od revizije 2.2
 
hmmm....da. Treba proveriti koju on reviziju ima.
 
Da, ali ram ostaje na 1,5gb, sto znaci da sam kupio azdaja graficku, jak c2d procesor i imam 1,5gb ram-a....:(
 
napisali su ti ljudi gore odgovor i za to: uzmes 2x1GB i cao
 
Ovaj tred je postao komedija

Prvo je uzeo besnu grafichku, drzi 2 sistema, a ne zna ni drajvere da instalira ljudski
Onda polemishemo da da josh 350e tako shto uzme plochu sa istim chipsetom
Onda polemishemo gde je najbolja pljeskavica u Nishu :)

No hard feelings ali iscimaj da ti neko dodje i sve sredi za 10e. Ne znati nije sramota i samim tim spashcesh sebe nerviranja [a upgrade moze i da pricheka]
 
Ovaj tred je postao komedija
Onda polemishemo gde je najbolja pljeskavica u Nishu :)
:laugh: pazi sta pricas nije pleskavice nego burek:-devil-: i to mnogo dobar na cak 2mesta u nisu, u beograd kad dodjem mora sendvic da nosim sa sobom kolko je losa hrana, i to uopste nije smesno to je vema bitno jer problem koji covek ima se tolko zakomplikova da cemo izgledami svi sa foruma da se spakujemo pa za nis da to resimao a put dugacak treba tamo nesto da se jede:D :D :D
Kako je sve ovo pocelo nebi me zacudilo da covek ima C2D i 8800gtx a da to nije ni znao kosto nije znao za plocu aj sto on nije znao nego ubismo se pisajuci dok se neko nije setio da pogleda u njegovom potpisu koju plocu koristi, pa sad vise neznamo ni de smo posli ni de smo stali:p tako da je ovaj tvoj savet najbolji i najprakticniji "No hard feelings ali iscimaj da ti neko dodje i sve sredi za 10e. Ne znati nije sramota i samim tim spashcesh sebe nerviranja"
 
Poslednja izmena:
da,da, no hard feelings....zasto onda postoji ovaj foruma ako sve treba sam da provalish......:)
 
Od samog starta forsiram temu upgrade-a, formatiraj ne nadogradjuj, ja naglasim da necu da OC procesor, a zasto neces to je bolje, ne moze 2gb rama sve smo probali (pa i 2x1gb) i fleshovali bios na kraju, ma ne, to moze.....nemam xp cd i zaboravio sam da formatiram, kada dodje lik koji mi donosi procesor i plocu tada ce sve da odradi da ne radim 5 puta za 2 dana, ma ne formatiraj sam lalala......no hard feelings, ali najlakse je nekoga ko pita napraviti na glupog. Jedino sto stvarno nisam bio upucen jesu procesori, i hteo sam da znam vredi li uzeti amd zbog cene ako vec necu da OC isti, to me je jedino mucilo zadnjih 100 odgovora....na kraju krajeva, najvishe su me zanimala vasa licna iskustva vezana za pojedinosti....

HVALA SVIMA PUNO!!!!
 
Poslednja izmena:
Evo promena:

Intel Core 2 Duo E4300 OC na 2ghz
MSI P965 Neo
2 gb ram 667
asus 8800gts OC na 600/1802

i rezultat u 3d marku 06 je oko 5800 ??????

Cini mi se da je to i dalje slabo???

P.S. sve je novo, izbrisana vista, formatirano, novi XP ubacen...
skidam 3d mark 05 pa cu da postujem score....
 
Nazad
Vrh Dno