Šta je novo?

Chieftec dust guard kit filteri za prasinu

Ivan176_83

Slavan
Učlanjen(a)
02.11.2005
Poruke
320
Poena
319
Jel neko zna kako se montiraju oni plasticni filteri za ventilatore iz dust guard seta jel se stavljaju na ventilatore spolja ili prvo njih na kuciste pa ventilatore posle? I jel treba skidati ventilatore da bi se cistili svaki put?
 
Plasticni filteri iz tog seta sluze za montazu 92mm ventilatora na bocnu stranicu kucista.Dakle ,prvo se zasrafe filteri za stranicu,a onda oni sluze kao drzaci 92-ke.
 
Eh da!Ventilatore ne moras da skidas svaki put kad cistis filtere zato sto kad odsrafis filter zajedno sa njim skinuces i ventilator kkoji mozes onda da otkacis.
 
gde ima da se kupe ti filteri i posto su?
 
imas u list comp
inace ja sam ih kupio pre 6 meseci(600din) i nisam uopste skapirao kako se montiraju
aj napravi neki tutorijal sa slikama
 
Poslednja izmena:
Dakle kao sto rekoh,montiraju se na bocnu stranicu ali sa unutrasnje strane.Jednostavno se zasrafe kao i svaki ventilator od 92mm.Oni potom sluze kao drzaci ventilatora koji se kaci pomocu zabica na filteru,dakle bez srafa.Poenta je da koliko sam ukapirao da mogu da se stave samo na bocnu stranicu chifa.Za kucista drugih proizvodjaca ne znam.Pokusacu da napravim fotke.
 
Prethodna poruka je bila greska dok nisam provalio kako se kace slike.Nadam se da sam sada uspeo.
 

Prilozi

  • Image0513-1838(CVBS).jpg
    Image0513-1838(CVBS).jpg
    34.1 KB · Pregleda: 204
  • Image0513-1839(CVBS)[2].jpg
    Image0513-1839(CVBS)[2].jpg
    33.2 KB · Pregleda: 195
Jel valjaju nešto ti filteri?!
 
Mislim da nisi upravu kad kazes da ti filteri sluze za montazu ventilatora na bocnu stranicu, ventilatori mogu da se montiraju i bez njih a ti filteri sluze opciono za prasinu i bube i nisu obavezni.
I jos nesto ,potpuno je pogresno kako si montirao filtere, to nikako nije prakticno i tesko se ciste jer moraju svaki put da se skidaju sa bocne stranice. Uostalom filteri se racunaju u dodatnu zastitu i stavljaju se na ventilatore i ako imate vec montirane ventilatore na kucistu samo ih navucete zabicama na njih spolja samim tim je omoguceno lako skidanje samo filtera i njegovo pranje pod malzom vode ,zatim vracanje na ventilator.
 
Poslednja izmena:
Ali da napomenem da filtere mozete da upotrebite i stavite i ako nemate ventilatore jednostavnim zavrtanje srafovima na bocnu stranicu, naravno posto je ispupcena spoljna, sa unutrasnje strane kako bi ste zastitili kuciste od prasine i buba.Na njih mogu da se stave i levkovi koji usmeravaju vazdus direktno na procesor i sva druga dodatna oprema.
I neznam kako si se setio da tako montiras filtere , mozda jer si prvo kupio filtere pa ih monirao pa kasnije ventilatore, ali sve ovo je nacrtano sa spoljne strane kutije filtera za prasinu pa mozete pogledati kako se montiraju kada nemate ventilatore,kada imate ventilatore i kada imate i dodatne levkove za usmeravanje strujanja vazduha.Inace filter dust guard set je za kompletnu zastititu ciftek kucista od prasine ali cena je malo preskupa.
 
Poslednja izmena:
Naravno da ventilatori mogu da se montiraju i bez filtera.Jedino kako ja shvatam celu star,razlika je u tome da li ti ovi ventilatori uduvavaju ili izduvavaju vazduh jer ako izduvavaju onda ti filter bas i nije neophodan.
 
Evo i slika sa kutije filtera na kojoj se lepo vidi kako montirati filtere u 4 varijante zavisno od toga sta imate.
 

Prilozi

  • dg_anleitung_big.jpg
    dg_anleitung_big.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 179
Poslednja izmena:
Upravo tako.Sva je nacrtano na kutiji.Nije ni bitno kako ih montiras,bitmo je da vrse posao a vrse koliko toliko.Malo smanje protok,ali i ima manje prasine unutra.
 
Dodao bih da smanjuju ako ne i duplo protok i da povecavaju buku ,pocinje da se javlja i usporavanje ventilatora jer nailaze na otpor strujanju vazduha i pocinju da zuje.
 
Dodao bih da smanjuju ako ne i duplo protok i da povecavaju buku ,pocinje da se javlja i usporavanje ventilatora jer nailaze na otpor strujanju vazduha i pocinju da zuje.

Dakle još uvek je najbolja metoda borbe protiv prašine s vremena na vreme usisati unutrašnjost kućišta, dobro da nisam i na ovo bacio pare. Zamalo, hvala momci!
 
Pa usisivac nam u svakom slucaju ne gine,mada se na forumu pricalo i izduvavanju kompresorom (ali nezno)
 
ma ja sam batalio te filter TJ nisam zano kao se montiraju.
mada ionako usisam (izduvam) komp jednom u 2 meseca
 
Nazad
Vrh Dno