Šta je novo?

Pomoc, kupovina 2+1 sistema za komp.

Artz

Čuven
Učlanjen(a)
05.12.2000
Poruke
788
Poena
619
Razmisljam o kupovini zucnika koji su opisani na Benhmark -u tj.
Philips Rhytmic Wave 310.
Da li mislite da postoji nesto bolje i kvalitetnije u tom cenovnom rangu ili su oni sasvim ok.
Video sam iz za 3100 din.
 
Probaj Creative Inspire 2400 2.1 zvucnike. Odlican odnos cena kvalitet.
 
mislio sam da uzmem altec lansing 321,pa koje je vase misljenje o tom proizvodu?
 
Za Daredevil-a: Altec 321 i 621 su ti medju najboljim 2.1 sistemima...barem na nasem trzistu.Uzimaj obavezno pa me zovi da ih cujem.Ja sam planirao da uzmem 621(2x45W sateliti i 55W sub) ali su dosta skupi,oko 135 eura osnovna cena.Sada krpim lovu pa bih voleo da cujem i 321,jer mi ih je neko vec nahvalio a i dobili su dobre kritike
 
Ljuba je napisao(la):
Probaj Creative Inspire 2400 2.1 zvucnike. Odlican odnos cena kvalitet.

Apsolutno i preporuka od mene. Uzeo sam ih pre par dana za 49eura i cudo su...
 
uzeo sam juce altec 321 i odusevljen sam.ja u principu nikad nisam imao neke kvalitetne zuje ni za stub ni za komp, pa mi je ovo sada savrsenstvo. pustao sam i muziku i film i igricu (moh spearhead) to su sada sasvim druge stvari,stvarno me je odusevio zvuk.
nego imam pitanje: posto imam msi 415 pro nforce i koristim integrisanu zvucnu, da li bi dobio jos na kvalitetu ako bih koristio neku sound blaster live (value , player) 5.1 karticu? jer kada pojacam do daske cuje se ono sustanje , ali kad sam ih prikljucim na muz. uredjaj ili kad sam ih samo iskljucio iz kompa nije bilo nikakvog sustanja - nemi.
pozdrav
 
Hvala na dosadasnjim odgovorima.
Odlucio sam se za nesto izmedju ova 2 sistema:
1. Philips Rhytmic Wave 310 koji sam sam sebi preporucio :) i
2. Probaj Creative Inspire 2400 2.1 koji ste mi vi preporucili.
Oni su u cenovnom rangu koji meni odgovara (oko 50 €).

Jedino me sad intrigira to sto hvalite Altec Lansing 321 sistem. S tim sto ne znam njegovu cenu, mada sumjam da upadaju u moj cenovni rang i da li vredi dati vise para za taj sistem u odnosu na gore pomenuta 2.

Ako neko moze da mi pomogne da se odlucim nek pise.
 
ja sam ih platio 6.000,00 na tri mesecne rate
 
Video sam da postoje i Altec Lansing 221. Mladji brat 321 modela koji je normalno jeftiniji. Koliko vidim jedina razlika je u snazi zvucnika. Mozda oni ?
 
Broz mozes mi samo poslati na mail gde si kupio Creative za 49 € i ako mozes napisi mi tvoje utiske o njima, pozitivne i negativne strane.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena od urednika:
Razlika izmedju 221 i 321 je u tome sto ovaj drugi ima 2 dvoinchna full range driver-a po satelitu dok 221 ima samo jedan,doduse od tri incha
Idi na sajt pccentra ili na altec-ov sajt pa vidi sve sto te zanima.....
 
Uzeo sam Creative Inspire 2.1 2400 i odusevljen sam.
Jedino sto mi sada "smeta" su nesavrsenosti u starijim mp3 -ovima koje sam pravio pre nekoliko godina dok sam bio mlad i neiskusan :) Cuje se savrseno "flang" efekat i brljanje visokih tonova kod pesama koje su pravljene u 128 Kbs i pomocu starijih codec -a kao sto je Xing i ostali koji recimo odsecaju frekvencije iznad 16 Khz.
Pesme koje sam pravio skoro (zadnjih godinu dana, kada sam otkrio Lame), koje su pored toga da su pravljene Lame -om jos i u 160 Kbs se savrseno cuju. Probao sam i novi album Alicia -e Keys. Pesma Fallin i slicne R'n'B numere tako dobro zvuce da otpada farba sa zidova.
O igricama ne moram ni da pricam, odlicno idu u paru sa ovim zvucnicima.
U svakom slucaju preporucujem svima Creativ -ov 2.1 sistem.
Pozdrav i hvala svima na pomoci!
 
Moze li malo vise podataka o Lame/u ? Namjena , funkcionisanje , grebovanje ... ?

Da li je moguce uzeti navedene zvucnike bez poreza i gdje /moze na privat ?
 
Nazad
Vrh Dno