Šta je novo?

Ubuntu - mozel malo grafike molim!

smoke

Slavan
Učlanjen(a)
26.02.2007
Poruke
304
Poena
319
Pozdrav narode!

Ovih dana smo vodili diskusiju na 'Server' forumu oko linuxa i instalacije raznih programcica za server. I posto sam ja JAKO nov na linuxu interesuje me sta sve postoji od vizuelnih pomagala za Ubuntu/server.

Salac mi rece da moram da se pomirim sa cinjenicom da nece moci sva podesavanja da se rade u GNOMu al ajd da vidim sta moze.... :trust:

Znaci ako imate neki programcic koji vam pomaze da niste u terminalu non-stop recite koji i zasto, mislm da ce to biti jako kosrisno ljudima koji poput mene prelaze sa Win na Linux.

Dok ne dodje koji post ja odo da ucim da kuckam komande. :type:
 
Ne... Stavio GNOME, KDE ili XFCE, je cisto stvar afiniteta i ukusa, a koriscenje terminala moras, mozda manje ili vise, ali moras bar ponesto u terminalu.
 
Pozdrav narode!

Ovih dana smo vodili diskusiju na 'Server' forumu oko linuxa i instalacije raznih programcica za server. I posto sam ja JAKO nov na linuxu interesuje me sta sve postoji od vizuelnih pomagala za Ubuntu/server.

Salac mi rece da moram da se pomirim sa cinjenicom da nece moci sva podesavanja da se rade u GNOMu al ajd da vidim sta moze.... :trust:

Znaci ako imate neki programcic koji vam pomaze da niste u terminalu non-stop recite koji i zasto, mislm da ce to biti jako kosrisno ljudima koji poput mene prelaze sa Win na Linux.

Dok ne dodje koji post ja odo da ucim da kuckam komande. :type:

ja bih prvo razgledao webmin ;)
 
e pa taj webmin ima svasta korisno! :-devil-: to meni treba nesto administratorski da mogu da se lakse i brze snadjem na serveru. Vidim da nema sve sto mi treba naravno, s time sam se davno pomirio da cu sve da nadjem, al ima SQUID sto mi treba, ima firewall koji ce mi mozda trebati, ima DHCP server konfiguracije sto mi je korisno! Sad se samo nadam da ce da radi na mom Ubuntuu

Za beryl sam cuo/video ponesto. Za sad nisam imao vremena da se igram sa njim al on ce na laptop na probu cim bude vremena. :guitar:
 
Evo mene opet.

Juce sam po prvi put primetio da na novom Ubuntu ima neki desktop effects da se ukljuce. I naranvno morao sam da probam. :)

Nemam nekakvu dobru graficku posto je laptop u pitanju al lepo izgleda kad krene da trese prozore pri otvaranju. Eto pa sam se sad zainteresovao za te igracke.

Pominjete taj Beryl... jel to dodatak na GNOME ili se stavlja posebno? I naravno jel mi trba zver da sve to ganjam il ce da radi na Intelovoj grafickoj :trust:

I ako ima neko neke lepe screenshotove aj okacite da vidim please! :whip:
 
Za intel graficke neznam, a ovde imas par kratkih videa koji ce bolje nego slike da docaraju nasta
beryl efekti lice :shock:- enjoy
 
Pa beryl radi na GF4 MX440, znaci trebalo bi da radi na tom intelu. Ipak je to DX 7. Procitaj FAQ na berylu, a mogao bi da posetis i sajt koji sam ostavio - tamo ima i shotova. Poz :wave:
 
Pa beryl radi na GF4 MX440, znaci trebalo bi da radi na tom intelu. Ipak je to DX 7. Procitaj FAQ na berylu, a mogao bi da posetis i sajt koji sam ostavio - tamo ima i shotova. Poz :wave:

Znas kako, radi, zaista, ali ipak nije to to. Kod sebe sam pokrenuo one Ubuntu Desktop Effects, i da budem iskren, nije mnogo zatupljivao masinu, ali sam primetio veliko seckanje pri skrolovanju kroz dokumente/browser. Bole oci :(.
 
E nasao sam nesto vremena da pogledam one videJE i ... blago receno sam se napalio... :) jedini je problem sto to moj Intel nece da prezivi!!!! Nisam probao al verujem da nece.

Sto se tice Ubuntu desktop efekata... nisam ni ja bas prezadovoljan... malo mi se cini da sporije otvori prozor. I onda nekako mi efekat zakasni... ono prvo mi zacrni ekran gde treba da bude novi prozor, onda ucita valda prog pa otvori prozor preko tog crnila... pa onda opali onaj tresuci efekt... Bljak! Ne znam jel to do moje male makine (ta graficka je sr... samo je laptop u pitanju pa ne mogu da menjam) ili je do lose odrade programa.
 
^^ Do tebe je, meni na Sempron 2600+, Radeon 9100 64 i 512 MB ram desktop effects rade fenomenalno, i to "out of the box". Nisam mogao da verujem. Hebes Vistu :D
 
^^ Do tebe je, meni na Sempron 2600+, Radeon 9100 64 i 512 MB ram desktop effects rade fenomenalno, i to "out of the box". Nisam mogao da verujem. Hebes Vistu :D

Pogledaj coveku konfiguraciju pa razmisli opet :d .
 
Ma, niste lepo procitali obojica, ne govori smoke o "masini iz potpisa" nego o laptopu sa
integrisanom intel grafikom. To mu se dogadja zato sto su stariji intel cipsetovi izgleda
izostavljeni iz podrske kod ovih eye-candy programa. Cini mi se da sam negde procitao
da na ovom novom intel GMA 950 beryl naravno zvekece bez problema.
 
Tacno nije komp iz podpisa... nego laptop Toshiba A30:

Video
Graphics Processor / Vendor: Intel 852GM

Video Memory: Shared Video Memory (UMA)

:(

Moj glavni komp mora da tera win zbog posla.... i naravno igrica :d
 
Nazad
Vrh Dno