»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
      Prikazani rezultati od 16 do 23 od ukupno 23

Tema: Srpski, skolski C tutorial

Member
        Na forumu od
        Aug 2003
        Poruka
        9.716
        Citat Citiram korisnika: Anti Patriota Pogledaj poruku
        zamaraju mozak "nepotrebnim" informacijama i za pocetak vam nece trebati On veli da treba krenuti od design paternova koje meni niko na celom j*benom fakultetu nije ni pomenuo. Ucio sam i ja ko vi neka sr*nja jer profa koji je predavao ocigledno ni sam nije cuo za design paterne, a morao je da prima platu za nesto, pa su to uglavnom bile te gluposti poput tog tutorijala.
        Aj ti fino nađi neko zamorče i probaj da kreneš da ga učiš od dizajn paterna, a ove "gluposti" preskoči, pa javi kad momak/devojka uspe da napiše neki program koji će zapravo da se kompajlira.
        Isto kao što se u školi uči prvo azbuka pa tek onda kreće čitanje lektire, tako se i u programiranju uče ove "gluposti" pa tek onda algoritmi i ostalo.

Citat Citiram korisnika: colt Pogledaj poruku
        I s tom malom razlikom sto su scanf i printf u C-u ono sto su cin i cout u C++.
        Ja koristim scanf i prinft i u C++-u Navika + nekako više volim funkcije od slanja na stream
        Menjao voodoo_ : 29.11.2007. u 23:28

Member
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        291
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel e6550
        • MoBo: GA-Z170-HD3P
        • RAM: 2x4Gb Patriot Viper 3600Mhz
        • VGA: Gainward GTS250 1GB
        • MON: Samsung 223bw
        • HDD: Samsung EVO 850
        • Case: CM 590 & TT 470W tr2
        • INET: Kablovska
      4. Citat Citiram korisnika: colt Pogledaj poruku
        Jednostavno i koncizno, nema sta . Mozda postanes novi Kraus
        ...jedan je Kraus

Banned
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        2.343
      6. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom 9850 Black Edition
        • MoBo: DFI Lanparty UT 790FX-M2R
        • RAM: 2x1GB AxeRAM Transcend 1066
        • VGA: Gainward Radeon 4850 Igoritza sample
        • MON: LG 225WS
        • HDD: Seagate 250GB
        • OPT: SH-S203B Samsung
        • Case: Blueberry kucishte, i Chieftec od 550 (i tu bih furo kinez,a da mi ne treba brdo SATA konektora)
        • SND: Bernstein Audio Module/Blueberry SW26
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: menjam konfu jako chesto
      7. Citat Citiram korisnika: pasch Pogledaj poruku
        od drugara u koji radi u Googlu sam cuo da je prva knjiga koju su mu dali
        Gama - Design Paterns, tako da je AntiPatriota u pravu
        teshko da je antipatriota u pravu. raditi sa dizajn paternima je isto kao i sa dreamview-erom web dizajn - znacesh da napravish neshto, ali necesh ga razumeti. i prvom prilikom kada naidjesh na omanji problem, moracesh da zovesh nekog ko zaista zna, da bi ti objasnio de si zabrljao.

zaboga, niste li valjda obojica ozbiljni ? ova tvrdnja mi je kao moja baba kad se povredim - stavi sine lis' kupusa na povredu! (mozda lis kupusa zaista i lechi, ali baba tu hemiju i biologiju definitivno ne zna, i recimo, kad je hematom u pitanju, moze da nanese vishe shtete nego koristi ... just proving my point)

Member Avatar korisnika durlancity
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.242
      9. Moja mašina
        • CPU: Intel Core2Duo 6600 2.40 GHz @ 3.2GHz
        • MoBo: Gigabyte 965P-DS3
        • RAM: 2 GB Kingston HyperX 800 MHz
        • VGA: Leadtek GF8800 320 MB
        • MON: Samsung SM 1100 MB
        • HDD: 2x WD 250 GB
        • OPT: Nec 4571 DVDRW/ Pioneer 112 D
        • Case: Cooler Master Cavallier 3/ Antec TruePower Trio 650W
        • SND: Logitech X-230
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Acer Aspire 5612 ZNWLMi
      10. Ovo je odlican tutorijal. gde si ti bio kad sam ja polagao C?

Member Avatar korisnika Anti Patriota
        Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        966
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel 4771 & Noctua NH-D14 fanless
        • MoBo: ASRock Z87E-ITX
        • RAM: G.Skill Ripjaws 2x4gb 1600mhz & 2x2gb Kingston BLU
        • MON: 19" TFT, Neovo, PVA 25ms
        • HDD: 2x256gb Samsung840pro, OCZ Vertex 2 SSD 120gb
        • Case: Custom made /w SeaSonic X 400 Fanless PSU
        • SND: Microlab 6c
        • INET: UMTS/GPRS
        • Ostalo: Logitech Periferije
      13. E igoritza i voodo, glupa su vam poredjenja, babe i zabe. Ja sam pomenuo kao ideju da se krene ucenje sa design paternima, ali vi izgleda znate u startu da to ne valja. Kako ste samo toliko iskustva stekli !? Kad napravite neki softver javite se, a to nece biti skoro.

Jedan moj drugar je krenuo sa DP i lepo mu ide. Ko mora da uci ovaj C za ispit - mora i svaka cast za tutorijal. Ko ne mora, a ima vremena nek opet nauci, malo. Ko nema vremena ili ga mrzi nek pokusa odmah "real thing", a to su DP.

Evo sta veli Dijkstra:
        "It is practically impossible to teach good programming to students that have had a prior exposure to BASIC: as potential programmers they are mentally mutilated beyond hope of regeneration."

Izgleda ce uskoro ubaciti C umesto BASIC
        Menjao Anti Patriota : 30.11.2007. u 09:12

Member
        Na forumu od
        Aug 2003
        Poruka
        9.716
        Ovo tek nema veze sa životom. Ko dobro nauči C, taj je tata i može da savlada bilo šta, tako da si to sa Bejzikom verovatno stavio čisto da bi reko nešto "pametno", pošto veze sa C-om nema.

Dalje, guranjem "korisnih" stvari i izbacivanjem "zastarelih gluposti" samo praviš priučene programere koji će da krenu da se češu čim naiđe nešto gde bude potrebna improvizacija i "wits". Nek se uče dizajn paterni, ali tek pošto se savlada sve ovo gore, i to savlada dobro.

Inače veće programe sam pisao i to za pare i u nekoliko jezika, hvala na pitanju.

Member
        Na forumu od
        Apr 2007
        Poruka
        29
        Ево и ја да се јавим опет

Citat Citiram korisnika: Anti Patriota Pogledaj poruku
        Imam drugara koji tvrdi da je skoro sve to sto vam pise u tom tutorijalu - visak Svi ti tipovi shiftovanja pointeri if-ovi while-ovi for-ovi memcopijovi strincatovi .... zamaraju mozak "nepotrebnim" informacijama i za pocetak vam nece trebati On veli da treba krenuti od design paternova koje meni niko na celom j*benom fakultetu nije ni pomenuo. Ucio sam i ja ko vi neka sr*nja jer profa koji je predavao ocigledno ni sam nije cuo za design paterne, a morao je da prima platu za nesto, pa su to uglavnom bile te gluposti poput tog tutorijala.
        Ја компјутер имам око три године и за то кратко време небројано сам пута чуо "ја имам другара који је...ово оно" или "ја знам људе који праве игрице, шта ти ту мени онда причаш...". Међутим, нико не спомиње имена и конкретно, остварења тих на које се позивају. Не кажем да твоја тврдња није изузетак, али такав утисак нисам стекао.

Као што рекох, релативно кратко имам комп. Ипак, ја сам од тих "глупости", у који сврставаш и моју књигу (узгред не љутим се, то је твоје мишљење и ја га поштујем!) почео да програмирам. И ето, за две ипо године сам направио пар комерцијалних програма, један бесплатан је био у Свету Компјутера, један на ТВ-у...
        То сматрам успехом обзиром да имам 18 година. Не хвалим се, само покушавам да покажем да се учењем тих "глупости" може брзо нешто више-мање запажено постићи, а ја се надам да ће неко направити прве кораке управо из мог туториала.

Хехе, видим добио сам и позитивних критика. Хвала свима
        Узгред, од сајта сам одустао а ажурирани текст и линк за преузимање имате овде.
        Menjao toxi : 13.12.2007. u 17:56

Member
        Na forumu od
        Apr 2007
        Poruka
        29
        Imam drugara koji tvrdi da je skoro sve to sto vam pise u tom tutorijalu - visak Svi ti tipovi shiftovanja pointeri if-ovi while-ovi for-ovi memcopijovi strincatovi .... zamaraju mozak "nepotrebnim" informacijama i za pocetak vam nece trebati
        један велики "xD"! xD

Дизајн патерни, архитектура софтвера, методи и методологије пројектовања... ух, далеко је од тога неко ко почиње да програмира.

Дизајн патерни су универзална ствар која ти каже на апстрактном нивоу како да решиш неки логички проблем. То, дакле, треба имплементирати а за то ти треба знање програмирања и неког конкретног језика. А да би уопште дошао у ситуацију да је дизајн патерн користан, требаће ти повећи пројекат на којем радиш.
        Но, да би кренуо да схваташ шта су патерни и пројектовање софтвера требаће ти мнооогооо времена јер прво мораш да научиш основе програмирања.
        Menjao toxi : 27.07.2010. u 10:08

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •