Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl

Ljudi, gdje se nalaze ona skrivena vrata u Pripyat-u? Nasao sam onu sobu u hotelu sa dekoderom i ostalim, ali dva dana se ubi' trazeci "hidden door"!

Mogu li negdje naci pancir, jer sam zaglavio sa Ghost-ovim pancirom koji "lijeci rane", ali je slab do eggeggea

:wave:

Hidden door je valjda u Chernobyl NPP, kada dodjes do wishgrantera,... e tu negde (ne u toj prostoriji nego na tom 'nivou')....
 
E ovako huge problem.
Igrao ja malo igru ne bas pravim redosledom, Zadao mi barmen zadatak x18 lab, ali ja otisao na skroz drugu stranu za sporednim questom, i nekako se nadjoh u blizini x16 baze, i uzeh zadtak od naucnika da nadjem ghost-a, i da iskljucim onaj psiho transmiter, ili sta je vec. I obavim ja to, i tek onda obavim x18 misiju, i tada mi se pojavila misija find out what happened to the ghost. Zanemarivao sam tu misiju sve dok nisam resio tajnu Monolitha, i odabrao da necu da im se pridruzim, kad sam bio vracen o5 ispred NPP-a, i ne znam sta sad treba da radim, pokazuje mi samo tu misiju Find out what happened to the ghost? Je li imao jos neko takvih problema?
 
Ako sam te dobro razumeo, posto si izabrao da neces da im se pridruzis, spawn-ovao si se u nekakvom otvoru u zidu (tako beshe koliko se secam)...treba da izadjes napolje i onda ce te napasti...obrati paznju odakle ce da ti iskoce monolithovci, tj na taj teleport i uskoci u njega...
Mislim da ces moci dalje do "drugog zavrsetka", ali taj kvest sa ghostom neces moci da resis.
 
Poslednja izmena:
izvinjavam se ako je bilo ali sobzirom da sam na poslu nisam u prilici da sve iscitam na voj temi pa me interesuje ovo...dosao sam do neke labaratorije u kojoj pokupim neka dokumenta koja treba i onda kada krenem nazada ne mogu da izadjem vec su vrata zatvorena i pise da neko drzi vrata...ja muku mucim da nadjem izlaz ali ne mogu...sta moze biti problem dodjavola :)
 
izvinjavam se ako je bilo ali sobzirom da sam na poslu nisam u prilici da sve iscitam na voj temi pa me interesuje ovo...dosao sam do neke labaratorije u kojoj pokupim neka dokumenta koja treba i onda kada krenem nazada ne mogu da izadjem vec su vrata zatvorena i pise da neko drzi vrata...ja muku mucim da nadjem izlaz ali ne mogu...sta moze biti problem dodjavola :)

Pobij sve što se miče!
 
Posto nemas protivpozarni aparat, ti je napucaj :d
 
Evo kako stalker lepo radi sa full dynamic lighting na 754 sempronu 1,5gb rama i 7600 ddr2.Frame rate mi se posle tvikova krece od 35 do 70. Bez blooma igra izgleda 3put dosadnije, sa bloomom se izgubi ona sveopsta tmina, pa se moze lepo igrati. Rezolucija je 1152x864 , 2xaf , full dynamic lighting, teksture na 50%, view distance 30 %, trava 50%, detalji objekata 60% .

Tvik je -noshadows (sve senke iskljucene) r2_ls_bloom_fast on , r2_ls_bloom_treshold 0.09 i instalacija poslednje verzije float32 (1.5267a), prefetch ostavljam ukljucen. Drajveri su sa guru3d-a 158.27 whql. Sa njima je izgled tekstura mnogo bolji nego sa predhodnim koje sam imao ngo158.22.

Slike su kompresovane.
 

Prilozi

  • st1.jpg
    st1.jpg
    65.8 KB · Pregleda: 126
  • st2.jpg
    st2.jpg
    67.2 KB · Pregleda: 116
  • st3.jpg
    st3.jpg
    92 KB · Pregleda: 125
Evo kako stalker lepo radi sa full dynamic lighting na 754 sempronu 1,5gb rama i 7600 ddr2.Frame rate mi se posle tvikova krece od 35 do 70. Bez blooma igra izgleda 3put dosadnije, sa bloomom se izgubi ona sveopsta tmina, pa se moze lepo igrati. Rezolucija je 1152x864 , 2xaf , full dynamic lighting, teksture na 50%, view distance 30 %, trava 50%, detalji objekata 60% .

Tvik je -noshadows (sve senke iskljucene) r2_ls_bloom_fast on , r2_ls_bloom_treshold 0.09 i instalacija poslednje verzije float32 (1.5267a), prefetch ostavljam ukljucen. Drajveri su sa guru3d-a 158.27 whql. Sa njima je izgled tekstura mnogo bolji nego sa predhodnim koje sam imao ngo158.22.

Slike su kompresovane.

moze neki link za float32 (1.5267a) ? cemu sluzi ?
 
Igram igru vec po ne znam ni sam koji put, e sad imam sledeci "problem", imam isto zastitno odelo kao i svaki put do sada, kao i resto opreme, ali sada kad krenem prema antenama svakih par sekundi me spopada radijacija :D i ne mogu da se nakrpim toliko koliko sam ozracen. Saljem sliku da se vidi koje odelce imam pa ako ima neko neki predlog, jesu li u pitanju artefakti koje kacis za pojas, koji mi trebaju ili ne, sta...?
 

Prilozi

  • ss_nebojsa_06-08-07_21-33-17_(l10_radar).jpg
    ss_nebojsa_06-08-07_21-33-17_(l10_radar).jpg
    159 KB · Pregleda: 162
moze neki link za float32 (1.5267a) ? cemu sluzi ?

Poboljšava grafiku uz 25-30% veći framerate, i stvarno to i radi. Ali radi jedino u Full dynamic graf. modu, i još važnije moraš imati SM3.0 grafičku.

Igram igru vec po ne znam ni sam koji put, e sad imam sledeci "problem", imam isto zastitno odelo kao i svaki put do sada, kao i resto opreme, ali sada kad krenem prema antenama svakih par sekundi me spopada radijacija i ne mogu da se nakrpim toliko koliko sam ozracen. Saljem sliku da se vidi koje odelce imam pa ako ima neko neki predlog, jesu li u pitanju artefakti koje kacis za pojas, koji mi trebaju ili ne, sta...?

Mislim da artefakti nebi trebali biti problem, a Seva odijelo je odlično za radijaciju. Ima li koji artefakt radioaktivne osobine? I što si se toliko pretovario, dovoljan ti je Vintorez i Groza.
 
...I što si se toliko pretovario, dovoljan ti je Vintorez i Groza.


Volim da je sareno :D , ma uzmem probam sve sto mi padne pod ruku, na kraju obicno zavrsim sa dve puskice...


...nego gde da nadjem to Seva odelo, ili gde da ga kupim i koga da krknem za lovu :D
 
Poslednja izmena:
Poboljšava grafiku uz 25-30% veći framerate, i stvarno to i radi. Ali radi jedino u Full dynamic graf. modu, i još važnije moraš imati SM3.0 grafičku.
.

ja sam instalirao, imam SM2.0 graficku .... i radi ?! doduse malo su cudne senke :S:
 
Volim da je sareno :D , ma uzmem probam sve sto mi padne pod ruku, na kraju obicno zavrsim sa dve puskice...


...nego gde da nadjem to Seva odelo, ili gde da ga kupim i koga da krknem za lovu :D

U wild territory-ju imas jednu kucu na zel stanici, i u njoj je secret safe (markiran na mapi kao stash)...u kucu se ulazi kroz prozor, mora malo da se tumbaju kutije, i prshti od radijacije, al se zato u sefu mogu naci DVA seva odela.
Secam se da mi je malo bilo cudno da uz svo ono pucketanje gajgera i uz udaranje injekcija i cuganje votke uspevam i da se presvucem :d iz starog ishabanog SEVA u novo...:p
 
Ok, videcu tamo sta ima, nego sta je sa tim parama, jel sva lova koju imas od zavrsenih zadataka ili mozes i od nekoga da je "pozajmis" :D
 
ja sam instalirao, imam SM2.0 graficku .... i radi ?! doduse malo su cudne senke

Vidio sam da imaš SM2.0 graf. pa sam zbog toga i napomenuo. Radi, ali kako? Jeli se poboljšao framerate? Možeš li okačiti koju shotku, da vidim kako to izgleda kod tebe.

Ok, videcu tamo sta ima, nego sta je sa tim parama, jel sva lova koju imas od zavrsenih zadataka ili mozes i od nekoga da je "pozajmis"

Love u igri ima koliko hoćeš, normalno moraš je zaraditi. Meni je na kraju ostalo i viška. Ako odeš kod Wishgranter-a a imaš preko 50000ru, dobija se 'I want to be rich' kraj.
 
Framerate se neznatno poboljsao, ali su senke extra cudne. Kako da deinstaliram ovo cudo ?
 
S.T.A.L.K.E.R. aliVe 1.1 - kombinacija free Alife kontrolirane umjetne inteligencije s novim skrpitama, čini zonu daleko življom. Izašla je i nova verzija 1.25. Obavezan mod.

Commercial:
You want to witness a mutant attack on the bar area?
You want to watch Duty and Freedom fighting for territory?
You want to meet Nimble in the Dark Valley instead of always seeing him sleeping?
Try aliVe.

Changelog:
-bigger variety of monsters that spawn from the beginning
-freed some NPCs of their scripted tasks
---no Quest NPCs (besides Nimble^^)
---sub quests fully functional
---respawn fully functional
-freed some mutants of their scripted tasks
-four times the propability of status “wounded” for NPCs (lie helpless on the floor)
-one ingame day takes twice as long
-3 new unique weapons (automatic Beretta, rapid fire SPAS, Gauss mkII)
-increased weapon ranges for AI (only pistols, shotungs, MPs)
-increased range of some script jobs
-fixed vanilla dialogs (for aliVe)
-many new dialogs for NPCs like Bes, Seriy, Nimble, Fox
-dozens of new script sequences (e.g: bandit raid on the cordon loner camp)
---dependable on player, meaning not everyone will get the same Stalker
-several new mini-quests (e.g give me X to receive one of he new weapons)

S.T.A.L.K.E.R. Redux 1.0 - mod za hard core igrače koji vole realističnu borbu, neprijatelje koji više taktiziraju... Izašla je i nova 1.01 verzija. Najbolje ga je kombinirati sa aliVe modom, a da bi bili kompatibilni potrebno je instalirati 'aliVe redux comp.pack'.

This mod aims to make the game of S.T.A.L.K.E.R. more enjoyable by promoting realism, tactics, and longevity. Accomplished through extensive tweaking of default files, and various items added to the game, Redux is an extensive overhaul of the GSC PC game designed to please both the hardcore, and the casual, gamer.

The largest changes to S.T.A.L.K.E.R. come in combat, where firefights are now frighteningly realistic. Weapons are more powerful, enemies are more tactful, and bullets fly true-to-life. If you're the stealthy type, an array of integrated and attachable silencers that mask your attack from the foe will come in handy, as will the ability to equip them to many more weapons than normal. Armor will be your best friend, but will degrade more and more rapidly as you take fire, and you're no longer limited to the standard array: 9 new pieces of body armor have been added as a means to protect your miserable hide from the onslaught for another minute. Even artifacts will play a larger part in your survival, as you quickly realize your belt only has room for so many enhancements...

M_BCCF_Full 1.2 - dodaje 5 novih mutanata koji su izbačeni iz igre - http://board.oblivion-lost.de/showthread.php?t=10142
-burer
-zombie(the non weapon version)
-izlom/fracture
-cat
-chimera
Također ubacuje controlers i giants mutante u više zona. Obavezan mod.

Ova tri moda se mogu kombinirati i radit će bez problema. Nije loše kombinirati aliVe i BCCF modove.

PsyZone & Emission Mod 1.1 - Blowout Mod - još jedan odličan mod koji bacuje blowout efekte i psy emisije u sve mape. Nova verzija je 1.1a. Slika dolje.

Jeppa's Vehicle-Mod - omogućava spawnovanje vozila bilo gdje i u bilo kojoj mapi. Nije potrebno pokretati novu igru. 1.16 je nova verzija.

Za M_BCCF sam već dao link, a ostali modovi se mogu naći u GSC mod download sekciji - http://www.gsc-game.com/index.php?t=community&s=forums&s_game_type=xr&sec_id=17
 

Prilozi

  • XR_3DA 2007-06-05 19-36-11-98.jpg
    XR_3DA 2007-06-05 19-36-11-98.jpg
    148.3 KB · Pregleda: 148
Igra ne radi kada ubacim aliVe 1.1 u stalker folder, to jest u gamedata. Imam vec Float32 Mod 1.6, jel ima problem sa njim ili sta...?

@starac, ako ti nije problem cisto da budem siguran, sta se iz kog zipovanog fila ubacuje i gde tacno. Da li direktno ceo sadrzaj arhive u root igre, ili sve ide u zajednicki gamedata folder...?

I jos nesto onaj link za M_BCCF meni ili ne radi ili tamo nema nista na pomenutoj adresi, linku...
 
Poslednja izmena:
Igra ne radi kada ubacim aliVe 1.1 u stalker folder, to jest u gamedata. Imam vec Float32 Mod 1.6, jel ima problem sa njim ili sta...?

@starac, ako ti nije problem cisto da budem siguran, sta se iz kog zipovanog fila ubacuje i gde tacno. Da li direktno ceo sadrzaj arhive u root igre, ili sve ide u zajednicki gamedata folder...?

I jos nesto onaj link za M_BCCF meni ili ne radi ili tamo nema nista na pomenutoj adresi, linku...

Nebi trebalo da Float32 smeta. Ustvari za Float32 Mod 1.6 nisam siguran, koristim 1.5267a verziju. No nakon ubacivanja ovih modova moraš kreirati novu igru. Imam instaliran 10003 patch.

Sve ide u gamedata folder.

Link kod mene radi normalno. Probaj drugi browser, ja koristim Operu.
 
Sto se tice linka, moja greska kliknuo sam neki drugi tamo na forumu, tako da sve je ok. Probacu onda novi patch nisam ga jos instalirao, a i mogao bih od pocetka opet :)
 
Float 1.6 je nekako sav tackast, i ima manji framerate od 1.5267a. Definitivno 1.5267a.

U readme-ju pise PS.30 PERIOD, pretpostavljam da je pisac hteo da kaze da je apsolutno potreban ps30.
 
Dobro na koju foru doci do 100000 rubalja u igri, ima svega lepog da se kupi a nema para (na sta me to samo podseca :trust: ) jel ima neka banka da se pohara ili mora svaki zadatak u igri da se odradi pa da se dodje do priblizne sume?
 
brate, odes u "BAR" deo, pa odande na "trainyard" sekciju, ubijas tamo one tipove, vracas se nazad prodajes oruzja, mislim, za jednu pusku (ona sto lici na m16) dobijes oko 7000, mislim, para kolko oces u igri, samo skupljas i prodajes, artefakte mozes maltene bilo kom frandly liku da prodas, to svi otkupljuju... samo ne znam sta ce ti pare, sve dobijas maltene na pola igre, a i oruzja nalazis, jedino za sta ti treba lova je eventulano municija. Iskreno, ja sam se pitao cemu pare u igri sluze, jedina korist bi bila da malo ranije nabavis SEVA suit, ostatak nadjes usput, a ni SEVA suit nije bas tolko bolji od onog stalker suita koji dobijes za dzaba...
 
Pa ne znam da li je do ovih modova koje sam ubacio u igru ili sta, ali imam svuda da kupim sve, a i hteo bih da probam sve :d , znaci vec kod onog prvog trgovca ima svasta, nisam jos imao u igri onaj Exoskelet, a i zanima me koliko bi lakse bilo preci igru ako sve imas od pocetka, nije da je i onako bilo tesko ali ajde i to da probam sad kad vec imam i kola svuda :)
 
Stračno koliko je ova igra zahtevna. Obrisao sam je posle par minuta. Ovako bezobrazno zahtevne igre iz principa neću da igram ma koliko dobre bile. Zao mi je sto je nisu prodali u samo 10 primeraka pa da se opamete. Kad su je već pravili 6 godina, mogli su još 3 i da je optimizuju :d
 
mudro zboris proday
 
Nazad
Vrh Dno