Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl

mperisic:Ako si na pocetku, ili podmiti vojnike da prodjes, a mnogo je lepse zaobicji ih, malo razgledaj okolinu, videcjes o cemu pricam.
Sa desne strane mosta imas deo gde mozes procji...ako mislimo na isto mest, naravno.

Našao sam taj prolaz. Ne znam kako da prođem kroz tunel jer je zatvoren. Ispred tunela nalazi se neki voz. Treba da se popnem na krov i uzmem svo što ima, ali ne mogu da se popnem. Oko tog voza je struja.
 
zaobidji i voz i tunel,idi sa leve strane lunela imas prolaz...put te sam vodi
 
Koliko je STALKER zahtevan po pitanju memorije ?
Meni na mashini iz potpisa (1Gb) rama stalno drlja po disku.
 
Evo dva screenshot-a.
 

Prilozi

  • XR_3DA 2007-05-25 15-04-23-46.jpg
    XR_3DA 2007-05-25 15-04-23-46.jpg
    77.9 KB · Pregleda: 119
  • XR_3DA 2007-05-25 15-04-10-53.jpg
    XR_3DA 2007-05-25 15-04-10-53.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 124
e sad se okreni za 90 stepeni kontra od pravca kazaljke na satu i idi pravo nekoliko minuta i tamo pocni da trazis to o cemu su ti pricali. Na skroz pogresnom si mestu. Ne znam kako si uspeo da se izgubis u prostoru od jednog kvadratnog kilometra...
 
Na potpisanoj mašini igra mi ne pada ispod 60-70fps, a imam utisak da nema više od 15, dakle baš secka. Šta može biti u pitanju?
 
Na potpisanoj mašini igra mi ne pada ispod 60-70fps, a imam utisak da nema više od 15, dakle baš secka. Šta može biti u pitanju?
I kod mene na proslom kompu (6600jt,1gb) je seckala, a Fraps konstanto prikazuje od 70/30fps, sto znaci da ti je potrebno jos barem 512mb ram ili u najboljem slucaju jos 1GB!
 
Poslednja izmena:
Na potpisanoj mašini igra mi ne pada ispod 60-70fps, a imam utisak da nema više od 15, dakle baš secka. Šta može biti u pitanju?

istripovo si da imas 60-70fps, to je u pitanju ;)

:wave:

(proveri da nisi stavio onaj " -mblur " u shortcut od igre, ako jesi skini ga pa probaj onda)
 
e sad se okreni za 90 stepeni kontra od pravca kazaljke na satu i idi pravo nekoliko minuta i tamo pocni da trazis to o cemu su ti pricali. Na skroz pogresnom si mestu. Ne znam kako si uspeo da se izgubis u prostoru od jednog kvadratnog kilometra...

Sa leve i desne strane je zičana ograda. Ako nastavim pravo i skrenem desno puticem dolazim do prolaza. Ne znam kako da prodjem kroz taj prolaz jer je zakrčen. Šaljem i screenshot.
 

Prilozi

  • ss_milos.perisic_05-25-07_13-28-18_(l01_escape).jpg
    ss_milos.perisic_05-25-07_13-28-18_(l01_escape).jpg
    116.4 KB · Pregleda: 114
Poslednja izmena:
Sa leve i desne strane je zičana ograda. Ako nastavim pravo i skrenem desno puticem dolazim do prolaza. Ne znam kako da prodjem kroz taj prolaz jer je zakrčen. Šaljem i screenshot.

Ma promasio si skroz stranu sveta :d

Idi na sever do onog srusenog mosta, ispod mosta imas vojnike koje mozes da podmitis (ili pomlatis - lepsa solucija), desno od njih mozes da se popnes na prugu i predjes sa druge strane, a levo (malo dalje ali ne toliko daleko) je tunel sa elektricnim anomalijama (bem li ga kako se zovu u igri) kroz koji mozes takodje da prodjes, kod tog tunela je i les lika koji ti treba za main kvest i iza tunela moras da stignes da bi dobio poruku za nastavak kvesta. Najlakse ti je obici vojnike desno od mosta i onda se lepo vratis do drugog ulaza u taj tunel.

A tu gde si ti sada je ulaz u zonu i ta vojna baza nema nekog smisla sem za jednu sporednu misiju koju dobijes od trgovca kada zavrsis prvu njegovu specijalnu misiju pa se vratis ponovo da trazis spec. misije od njega.
 
Fali memorije. Meni se isto desava na jacoj mashini od tvoje i sa 1Gb Rama
 
Sa leve i desne strane je zičana ograda. Ako nastavim pravo i skrenem desno puticem dolazim do prolaza. Ne znam kako da prodjem kroz taj prolaz jer je zakrčen. Šaljem i screenshot.

Stojcha ti je sve reko, dakle ides na sever-severoistok i naci ces sve to o cemu on prica :)
U sustini oni vojnici traze neku sicu, nekih 500RU da te puste, to zaradis na prvoj misiji za wolfa kad dobijes onaj artefakt koji vredi 600RU kolko se secam, a i tako je taj "wrench" artefakt skroz beskoristan (kao i vecina) dok ne nadjes artefakt koji skida radijaciju
 
Matori, na potpisanoj masini framerate kod tebe ni ne postoji :)

Ha, ha, ha. vrlo smešno:smash:

@gx-x i Dark Angel:
Nije mi uključen mblur, a na frapsu očitavam 60-70fps. Ovde sam pročitao da neki fino igraju i sa 512Mb rama, pa zato pitam; mada sam i ja predpostavljao da je samo memorija u pitanju! Hvala u svakom slučaju:wave:
 
mblur ?
cemu to sluzi ?
 
motionblur...kao u nfs most wanted, recimo...
kad se kreces i u zavisnosti koliko brzo ides, bluruje ti view...
 
Ali mu to ne treba ako ima hardverski mblur...t.j. lcd sa 25ms kasnjenjem :D :D :D...secam se provale mog druga da mu sada ne treba jaca graficka jer to monitor radi sam...HAAHAHAHAHAAHAHAAH
 
Nazad
Vrh Dno