Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl

Stigao sam do dela gde treba da iskljucim neke antene. Problem je u tome da neznam sifru za vrata da bi taj zadatak obavio..... Vec se mucim 30min i neznam gde se sifra nalazi, aj neke neko kaze koja je sifra?
I jel se blizim kraju?

Imas jos do kraja, a koliko ja znam ne treba ti nikakva sifra da dodjes do mesta na kom ces iskljuciti antene. Nadam se da mislimo na iste antene :), samo ides niz hodnike i silazis ako se ne varam par "spratova" u tom objektu...na kraju ces naici i na sobu u kojoj ces iskljuciti antene...
 
Jel to bese ovo "turn off brain scorcher"? Ako jeste, onda sam bio u pravu ne trebaju ti nikakve sifre samo sibaj na dole...
 

Prilozi

  • ss_nesa_05-12-07_00-17-23_(l10u_bunker).jpg
    ss_nesa_05-12-07_00-17-23_(l10u_bunker).jpg
    89.9 KB · Pregleda: 127
  • ss_nesa_05-12-07_00-18-40_(l10u_bunker).jpg
    ss_nesa_05-12-07_00-18-40_(l10u_bunker).jpg
    94.2 KB · Pregleda: 127
Imas jos do kraja, a koliko ja znam ne treba ti nikakva sifra da dodjes do mesta na kom ces iskljuciti antene. Nadam se da mislimo na iste antene :), samo ides niz hodnike i silazis ako se ne varam par "spratova" u tom objektu...na kraju ces naici i na sobu u kojoj ces iskljuciti antene...

Ebg sad sam provalio da sam promasio jednu sobu koja vodi dole do toga..... Hvala na pomoci:banana:
 
SHARPER Textures mod - http://board.oblivion-lost.de/showthread.php?t=10034

mont.png


I nova Float32_1.5137b_NV verzija za Nvidija korisnike - http://www.thefloatingpoint.org/main/download.php?view.7
 
kako izaci???







Ljudi kako da izadjem odavde??? Usao sam u podzemnu laboratoriju po neke dokumente za Barkeepera, uzeo dokumente, ali su vrata zablokirana i ne mogu van. Kroz tu sobu se vrti neki "duh vatra" i nemam pojma kako da izadjem. Pise da neko drzi vrata! :S:
 
Upucaj vatru. :D
 
Upucaj onu 'zvezdu' sto leti nevezano po prostoriji (izgleda kao wisp iz WarCraftIII :))
 
Hehe,tu sam se i ja zaglavio pa mi je neko rekao ovde na forumu da ipak moram da ubijem tog vatrenog duha.Malo više moraš pucati ali uspećeš.;)

edit:pretekoše me
 
Poslednja izmena:
Upucaj onu 'zvezdu' sto leti nevezano po prostoriji (izgleda kao wisp iz WarCraftIII :))

Da bas tako!!! malopre sam razmisljao na sta me podseca to cudo, kad ono wisp! Ako mi verujete od jutros sam u toj sobi, i sada sam jos vise besan. Pa da li su mogli nesto gluplje da smisle??? Upucaj vatru! WTF!?!?!? :S:

hvala na pomoci svima! Odoh da je upucam.

p.s. da nema i neki poseban kalibar na koji je ranjiva? Ili mozda mora ovim rocket lanserom? :crash:
 
Ja sam je za ne verovati iz prve smaknuo......znaci za tricave 2s :p
 
Poslednja izmena:
ja pobeg'o odmah uz stepenice i istresao sve bombe dole u prostoriju :D ...i vrata su se odblokirala :p
 
ne mogu da verujem da se pojavio !
sad ce tek da se napravi nesto zaista dobro.

inace, sa http://board.oblivion-lost.de/showthread.php?t=10034 i http://www.thefloatingpoint.org/main/download.php?view.7, kao i jos nekim setovanjima u user.ltx,
uspeo sam da pokrenem igru na full dynamic u 1280*960 i pri 700/1600 taktu graficke min fps mi je ~18 u tunelima + mnogo npc-ova, dok je napolju ~40fps. rivatuner mi meri zauzece ram memorije 210-215 MB, dok je sa originalnim teksturama bila full, 256MB. swap-ovanje hdd-a se svelo na 0 (nula) i nivoi i sejvovi se ucitavaju za ~20ak sec za razliku od citav minut i vise sa orig teksturama.
jedin mi se graficka zagreva 5-6 C vise. sad stize do 70C. jel' to OK, da se greje vise sa ukljucenim full dynamic ?
 
Poslednja izmena:
Шта је тај floating point mode?!
 
Poslednja izmena:
nije mode nego mod, modifikacija igre.

anyway :

"...but specifically it is a recode of various parts of the XRAY engine's shader code. Various shader effects have been either completely replaced or optimized for maximum performance and maximum quality. I try to sacrifice neither one for the other which has proven to be a difficult task at best."
 
Jel neko probao igru pod Vistom? Igra radi sporije ali PRIMETNO bolje izgleda? Cudno mi je i to sto se lik potpuno drugacije krece u odnosu na kada se igra startuje pod XPom (vise se gega, poput Riddick-a). Drajveri su poslednji nvidia-ni beta 158.42 za Vistu 32bit. Igru sam regularno instalirao pod XPom i zakrpio na 1.0001 verziju. Pokrenuo sam je pod Vistom i iznenadio se u razlici kvaliteta prikaza i samog kretanja lika. Ima li jos koga da je isto primetio? Da nije mozda rec o DX10 modu pod Vistom?

EDIT:

Sad sam primetio da igra pod Vistom ima verziju 1.1009 dok je pod XPom 1.0001
 
Poslednja izmena:
koliko ja znam, stalker podrzava dx8 i dx9.
 
Takodje sam nesto experimentisao sa vistom 64bit, prvo sam se cudio da radi, a drugo kretanje lika JESTE bilo drugacije, slazem se radi sporije a sad da li je bolje/lepse nisam siguran.
Drugacije, to je prava rec.

Igra je bila inace instalirana na particiji sa xp-om, a pokrenuta je sa viste.
 
Float32_1.5157a_NV

http://www.thefloatingpoint.org/main/download.php?view.8loat32 1.5157a

The new release 1.5157a is now available in the downloads section. i have taken down the 1.5137b release as this is completely replacing it. So, if you have 1.5137b then you should upgrade as the new release fixes many annoying lighting issues. The camo net bug is still there and i am working on it as well as the ATI stuff.
The new release is also much faster than the previous, and I fixed fresnel. Details should now stand out more when illuminated.
 
Poslednja izmena:
S.T.A.L.K.E.R. 2 i još?

GSC Game World will announce several subsequent new products in the S.T.A.L.K.E.R. universe during E3 2007 in July(11th-13th). Does this mean S.T.A.L.K.E.R. 2, a non-fps game set in the S.T.A.L.K.E.R. universe or just some expansions ? Guess we’ll have to wait and see.

For now, here’s a quote from GSC Game World’s CEO Sergiy Grygorovych: “We are very happy of the players’ positive reaction to S.T.A.L.K.E.R. all over the world. This fills us with confidence the team is on the right track and adds us strength to go for next exciting accomplishments. It will be very soon that we present our new interesting ideas and solutions.”
 
Poslednja izmena:
Jel neko probao 1.0003 patch?

Hajde, da cujemo rezultate, moze?

Pozz.
 
mperisic:Ako si na pocetku, ili podmiti vojnike da prodjes, a mnogo je lepse zaobicji ih, malo razgledaj okolinu, videcjes o cemu pricam.
Sa desne strane mosta imas deo gde mozes procji...ako mislimo na isto mest, naravno.
 
Ako platis vojnike (a to mozes samo ako si na pocetku) onda imas priliku da pokupis naoruzanje od upucanih u okolini...

@socom: jel tvoje desno ili nase desno ? posto je onaj tunel sa leve strane u odnosu na vojsku ? :)
 
Kako se tacno instalira onaj shader mod, sta treba tacno da se menja u konfig fajlovima?
 
@Milan:Ma Milane ja uopste nisam prolazio kroz tunel, inace sam vojnike sinoc pobio:smack: dosadilo mi da ih obilazim i sl.

Ako posmatramo most sa strane gde je trgovac Sidorovich, ja sam isao od auto parka (prvi zadatak) i sa desne strane mosta ima jedan deo koji nije ogradjen bodljikavom zicom, i tim putem sam stalno isao, cicija sam i nedam pare nikome:-devil-:
Malo sam to komplikovano objasnio....evo vam crtez mosta ispod:p
Lepo izgleda, a? A u tunelu me je na pocetku ubijala struja, pa sam istrazio teren i nasao taj "moj" prolaz:p


______/_____ ______\____<<prolaz je tu_______

Undefined, imas readme:)
Instaliraj, C:\program files\THQ\STALKER\...tamo ces nacji i readme,izmeni FSGAME.ltx.file i to je to, nista vise, videcjes.
Ukluci prokleto FullDinamicLighting i uzivaj...
 
Poslednja izmena:
heh :) ja sam sa seva-suitom prolazio kroz el-tunel, sada platim vojski da me ne smaraju :)

jel ima neko ideju zasto "stash" ostane na mapi i kada pokupite sve iz njega ? dok neki nestanu ?
 
eto... sa malim zaostatkom instalirao sam STALKER. Odmah pathcovao verziju 1.0001
pokusao sam skinuti pcath 1.0003 i nakon pokusaja instalacije javlja se poruka da je moguce pachovati verziju 1.0000 ali ne i verziju koja je vec pachovana na 1.0001.

gde mogu pronaci S.T.A.L.K.E.R. 1.0003 patch koji se moze pachovati na vrziju 1.0001 bez problema ?
 
Nazad
Vrh Dno