Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl

Jer jedino 8800gtx i gts mogu da pokrenu dinamicko osvetljenje a da igra radi dobro ?
Zavisi sta mislis pod "dobro".
Meni je odlicno radila na mojoj masini, 1280*1024 sa svim opcijama na max, AA (ako je i radio) bio je na pola skale, kao i AF. Nisam merio FPS, ali je igra sve vreme glatko radila (imala konstantan fps, bez vidljivih oscilovanja), za razliku (na primer) od Obliviona, koji ima suluda oscilovanja u framerateu.
 
Poslednja izmena:
Definitivno mi Oblivion ide mnogooo bolje od stalkera ,al sta je tu je.
Moze li neko da mi kaze kako se menja tok vremena u Stalkeru?
Za sada sam zadovoljan kako mi ide Stalker min je 35/30 fps, max XXX, sve na max bez Vsync, bez OC, na 8800GtS320(def. 513/792).
Uneo sam preko komande u igri i * i /, nemenja se vreme uopste.:wall: Igra mi nije patch-ovana!
 
Poslednja izmena:
definitivno pojam "glatko" ima mnogo verzija :)
 
definitivno pojam "glatko" ima mnogo verzija :)

Pa ima!:mad: Bre, vi ste ljudi stvarno preterali sa pricom o fps-u i igrivosti...:wall: :crash:
Izbegavao sam maksimalno price o tome i slicno, ali eto ub'o sam.... :D
Ne mogu ponovo da vracam stalkera i da teram fraps, ali ljudi, kad ka'em da je igra isla glatko, ne mislim na ~25 i manje frejmova...ali nije brate ni 60...
Igra je radila odlicno...e sad, zasto nekima nije, ne znam...mozda bas trazi 512MB na grafi, pored 2 GB sistemske...a ima naravno i ljudi koji zele 1600+ rezolucije sa 16x AF...pa krastavac, netje da radi kako valja...mislim, igru su radili u Ukrajini...
Koliko se bre ljudi istraumiraju citajuci vase zalopojke i onda jure (8800GTX/GTS- zbog stalkera??:zgran: ) ...kad ono...
Po meni, ova igra mnogo bolje radi i od Vegasa (ajde??) ...:D
Mislim da su ovde najzahtevnije teksture...i da je igra gladna memorije, sistemske i na grafi...
Eto, ne sekiram se previse :p
 
Poslednja izmena:
@Nex999:

Nisam ja nista pominjao u vezi fps ! :d to se tebi nesto ucinilo :d ;) :wave:

PS. Meni Vegas i stalker otprilike isto rade :d
 
Poslednja izmena:
Dobro aj sad da ponovim pitanje(za fps zaboravite jer mi oblivion definitivno i to bas definitivno ide mnogo bolje od stalkera:D ):Kako se menja tok vremena jer kod mene ne pali kad tokom igre u konzolu turim / ili *. Pomagajte!
 
Poslednja izmena:
Dobro aj sad da ponovim pitanje(za fps zaboravite jer mi oblivion definitivno i to bas definitivno ide mnogo bolje od stalkera:D ):Kako se menja tok vremena jer kod mene ne pali kad tokom igre u konzolu turim / ili *. Pomagajte!

Ubrzavas tok vremena sa *, a sa / ga vracas na normal. Na nekim nivoima to nije moguce ...

Ako uopste ne uspevas ...mozda ti je iskljucena numeric tastatura ... ili obrnuto :D
 
@Branac: mislim da ne moras da to kucas u konzolu...Goranstein je prvi pomenuo foru sa tim...mada ja nisam siguran dal' to radi...a sto ti je to toliko bitno? :) Sta bre fali vremenu? Yep, pretece me.I to sa 999-tim postom :p
@Gx-x: ucinilo mi se, a?a? Ma bre...cheers
Stalker mi definitivno bolje radi od Vegasa (iako sam i sa njim zadovoljan u globalu :p )...a za oblivion kazem, jer je velika razlika (padovi fps-a) u gradovima, a ovde se ne primecuje......ma, nebitno...
 
Poslednja izmena:
Evo konacno sam presao STALKER, onako, lagano, sa uzitkom.

Na stranu komentari o grafici is slicnim sran*ima kojima se opterecuje vecina koja je ovde postovala.

Igra ima odlicnu atmosferu, jak 'submersion' efekat i vrlo dobru pricu. To su najveci kvaliteti ove igre. Nesto tako dobro nije napravljeno jos od davnih orgilan Half-Life i System Shock 2 igara.

Ovo je jedna od retkih igara koje mogu da se igraju sinlge player sa uzivanjem, i da ima neku radnju a ne samo demonstraciju Naj-Uber-Mega-Turbo-Extra-Super-Novog Engine-a sa blago retardiranom pricom.
 
Da li neko zna o cemu se radi, kada uzmem neka od vecih oruzja (sve sem pistolja, noza i prvog SMG-a) vidim samo prazne ruke, u pitanju je komp sa gf4ti sa 128 mb, koji je pri instalaciji oznacen zelenom bojom za sve stavke (sto ce reci zadovoljava)?

Sem ovoga ima jos par sitnih bagova ali vecinom je sve na svom mestu i kao na shotovima.
 
Ne znam da je bas gf4ti ok za stalkera :)

Inace sama igra mi se prilicno svidja (igrao 1 sat, tek sam je nabavio). Tehnicki, u 1024*768 kao i 1280 * 102 4 sa medium setovanjima (AF da, AA ne) radi sasvim ok. Ali na kraju to nije ni bitno, fina je atmosfera i tako.

Cisto jedno pitanje : treba mi spisak konzolnih komandi za stalkera. Zna li neko gde ima?
 
lepo, sad je na devetom mestu :)
 
Ne znam da je bas gf4ti ok za stalkera :)

Inace sama igra mi se prilicno svidja (igrao 1 sat, tek sam je nabavio). Tehnicki, u 1024*768 kao i 1280 * 102 4 sa medium setovanjima (AF da, AA ne) radi sasvim ok. Ali na kraju to nije ni bitno, fina je atmosfera i tako.

Cisto jedno pitanje : treba mi spisak konzolnih komandi za stalkera. Zna li neko gde ima?
pa na listi je podrzanih kartica, sta vise treba...
 
pa fali nekih 150+ miliona tranzistora da bi se naigrao stalkera kako treba :)
 
Zna neko kako da se resi problem u pucanju textura ali samo nocu kada pada kisa?
 
Poslednja izmena:
Zna neko kako da se resi problem u pucanju textura ali samo nocu kada pada kisa?

Hm, neki su resili problem sa artifaktima tako sto su spustali glider za AA u igri, ali ja sam recimo to resio tako sto sam samo spustio klok na GPU-u (bio je overclocked vise nego sto je to stalker voleo ;) ) (AA je ostao na max, bez obzira sto ni ne koristi nicemu)
 
Poslednja izmena:
Hm, neki su resili problem sa artifaktima tako sto su spustali glider za AA u igri, ali ja sam recimo to resio tako sto sam samo spustio klok na GPU-u (bio je overclocked vise nego sto je to stalker voleo ;) ) (AA je ostao na max, bez obzira sto ni ne koristi nicemu)
Neobjasnjivo :trust:
Posle ponovnog ulaska u igru problem sa texturama je nestao. Valjda neki buggg :bottle:

Imam tokodje problema i sa fps. Znaci posle npr 2 h igranja u nekoj deonici fps mi se krece oko 30, ali kad izadjem iz igre i ponovo udjem u to mesto gde sam sam sacuvao poziciju poslednji put fps mi se krece 80-60. U cemu je prob. jel mozda nedostatak rama mada sumnjam ili je bug u pitanju?:S: :S:
 
Poslednja izmena:
Neobjasnjivo :trust:
Posle ponovnog ulaska u igru problem sa texturama je nestao. Valjda neki buggg :bottle:

Imam tokodje problema i sa fps. Znaci posle npr 2 h igranja u nekoj deonici fps mi se krece oko 30, ali kad izadjem iz igre i ponovo udjem u to mesto gde sam sam sacuvao poziciju poslednji put fps mi se krece 80-60. U cemu je prob. jel mozda nedostatak rama mada sumnjam ili je bug u pitanju?:S: :S:

То је баг и имаш једну команду која ресетује графику тако да добијеш који фрејм vid_restart - куцај у конзоли. А што се тиче пуцања текстура када пада киша то је због тога што си промијенио подешавања а ниси рестартовао игру.
 
e da nasao sam jedan switch koji se doda u shortcut i pojavila su se oruzja (ali i neki drugi bugovi)... tako da nije da ne moze....
 
Za koju je verziju ovaj timedemo? 1 ili 1.0001? Ja probao na 1 ali mi puca prilikom učitavanja a patch mi se na stavlja jer mi neće valjati moj savegame?
 
Mozda sam negde promasio u predhodnim postovima ali jel neko zavrsio na svih 7 nacina ?
 
e da nasao sam jedan switch koji se doda u shortcut i pojavila su se oruzja (ali i neki drugi bugovi)... tako da nije da ne moze....

a da nije do drajvera ? Znas ono kao u FarCry-ju kad su sa odredjenim drajverima na nVidiji sve teksture bile plave (sem oruzja), promenis drajver i sve ok ?
 
Da li neko zna o cemu se radi, kada uzmem neka od vecih oruzja (sve sem pistolja, noza i prvog SMG-a) vidim samo prazne ruke, u pitanju je komp sa gf4ti sa 128 mb, koji je pri instalaciji oznacen zelenom bojom za sve stavke (sto ce reci zadovoljava)?

Sem ovoga ima jos par sitnih bagova ali vecinom je sve na svom mestu i kao na shotovima.

Meni se to desava sada sa 1950pro u Far Cry (sa nvidiom naravno tog problema nema), ali samo kada su setovanja na ultra i to samo poslednje setovanje u advanced podesavanju pod nazivom "Kaчество света":D -radi se o K-9 modu. Ne pomaze promena drajvera već samo smanjenje kvaliteta prikaza za jedan nivo na pomenutom setovanju.

pa probaj da smanjujes neke opcije u stalker, mozda pomogne.
 
Pojavio se 1.0002 patch, ali samo za Ruse.

CHANGE log:
Added: To see server instruction sv_listmaps around in queue map present.
Fixed: Error with the state of health of the player in the Multiplayerspiel.
Fixed: Standing corpses with connect to the play.
Fixed: The placement of articles in the Inventory system
updates: Numbering of the play version
added: Land recognition in the car Patch system.
Fixed: Crashes with the use of the Numpads.
Fixed: Crash with the production of the Screenshots with the play store. Added: Support of mice with additional keys.
Fixed: Crash within the range "Military Warehouse"
fixed: Spawnpunkte of the NPCs in the range of vision of the player the speed of the AI Lebenssimulationssystems was decreased. NPCs respawnen more rarely, the run speed of the NPCs become smaller.

Preliminary third patch change list. Subject to change.

AI
- Added avoiding dynamic obstacles for NPCs.
- Added enemy priority function – fixes incorrect NPC reaction on player’s attack.
- Changed the second part of the enemy search algorithm – having lost the player, the NPCs will no longer be baffled.
- Added correct reaction on shots and loud sounds coming from the player (only) on close distances.

Render
- Dual core optimization.
- 10-15% FPS increase.

Gameplay
- Added new game mode – freeplay; activated after the end of the game.
- Added the possibility for any character will be able to go to any smart-terrain.
- Fixed the ultra-intense vibration of the grass.
- All monsters drag now the corpses correctly.

Physics
- Fixed the situations when the physics get stuck in the floor or in the thin walls.
- Fixed the situations when the dead bodies disappear.

Network
- Reduced the traffic and lags.

General
- Fixed problems with OS Vista 64.
- Added saved games converter.
 
Meni se to desava sada sa 1950pro u Far Cry (sa nvidiom naravno tog problema nema), ali samo kada su setovanja na ultra i to samo poslednje setovanje u advanced podesavanju pod nazivom "Kaчество света":D -radi se o K-9 modu. Ne pomaze promena drajvera već samo smanjenje kvaliteta prikaza za jedan nivo na pomenutom setovanju.

pa probaj da smanjujes neke opcije u stalker, mozda pomogne.
Probao sve prakticno nista ne pomaze dovoljno... ali sam u medjuvremenu digo ruke posto i tako trebam uskoro (valjda) da pazarim bar nesto malo jace od trenutne karte.... da ne skrnavim igru.... nisam glup i znam da ovo nije prava karta za ovakve igre... jedino se plasim toga sto mnogi sa recimo 7300/7600 takodje ne mogu mnogo toga da upale pa ce se sustinska razlika svesti na bolji frame rate ako moj komp bude mogao da izgura engine brze....
 
Nazad
Vrh Dno