Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl

Pa i jesu namijenjeni za 8XXX seriju, no ovi su modificirani.
 
Nisam siguran da sam te razumeo-hoces da kazes da su modifikovani da rade i na starijim serijama Geforce-ova ?? Tj. jel mogu ja da ih probam na mojoj kartici?


Posto tamo pise ovo:
"Supports 5xxx, 6xxx, 7xxx & 8xxx² series of nvidia cards"
 
Interesantno, posto nvidia vise nema nameru da podrzava 6xxx seriju u novim drajverima mozda ovo nije lose da se proba ako radi!
 
Hahaha meni se svidja presijavanje, al ti ga smanji! :p Mblur isto mozesh da smanjish haha, a senke krastavac sam smanjio rez ali ti isto mozesh da povecash sa onom naredbom na shortcutu umesto 1536 stavi 4048 pa ce biti bruka oshtre ali i fps ode dole. Ja sam to optimizovao kako bih mogo da teram sa 6800gs a da ne izgleda ruzno. U svakom sluchaju jesi dobio bar neki fps?
Pazi ja kad ukljuchim po defaultnim podeshavanjima, nameste mi medium setovanja, i sa njima imam oko 5fps manje, a kad stavim na max sve pa to bude preko 10fps manje nego ovako kako sam podesio, a plus su josh ovi efekti shto sam ih popalio svi ugasheni....
Ako si dobio neki fps, ti samo smanji ovo shto ti se ne svidja, povecaj malo rez senki i to ti je to, opet je bolje nego default.. :)


Sve moze znam ja :) Inace, ja sam izgubio par frejmova, do duse ja sam odma vratio shadow quality na pola i lightning distace na 1/5 posto se senke baguju kad je skroz "utisano" :)
 
da, samo sto ni u jednoj igri ne mogu da ukljucim aa i af sa ovim drajverima, cak i kada forsiram, jednostavno nonstop su iskljuceni...
 
Kod mene sve radi normalno.
 
starac - zanima me koliko ti daju skor u bilo kome 3dbmarku u odnosu na predhodne drajvere.
 
Pa, mislim, shta reci. Kad je u rezimu "static light" sve na max u 12x10 i sve leti ali je grafika katastrofa! Sve neke zamrljane texture kao da je igra od pre par godina. Čim stavim na sledeći nivo "dynimac object lightning" ili ne daj bože "full dynamic..." to je totalno ne igrivo! Čak ni u 10x7 rez. E sad moje pitanje je: da li bi još giga rama rešilo problem (trenutno imam samo 1GB) ili je jednostavno mrka kapa cela konfig. Imam neki utisak da ga ne guši grafika nego ili RAM ili proc. Stvarno mi je trulo u "static light" režimu. Bljak... :mad:
 
Pa, mislim, shta reci. Kad je u rezimu "static light" sve na max u 12x10 i sve leti ali je grafika katastrofa! Sve neke zamrljane texture kao da je igra od pre par godina. Čim stavim na sledeći nivo "dynimac object lightning" ili ne daj bože "full dynamic..." to je totalno ne igrivo! Čak ni u 10x7 rez. E sad moje pitanje je: da li bi još giga rama rešilo problem (trenutno imam samo 1GB) ili je jednostavno mrka kapa cela konfig. Imam neki utisak da ga ne guši grafika nego ili RAM ili proc. Stvarno mi je trulo u "static light" režimu. Bljak... :mad:

Па ја имам слабију конфигуацију од твоје и игра лети. Са доста високим подешавањима (object lightning мада немам неких већих губитака са full lightning) добијам од 35-65 фрејмова чак сам тестирао стављајући све на максимум и опет је игра радила сасвим солидно наравно ако можете да трпите мање од 30 фрејмова. Наравно имам patch 1.0001, и користим нека подешавања.
 
Pa, mislim, shta reci. Kad je u rezimu "static light" sve na max u 12x10 i sve leti ali je grafika katastrofa! Sve neke zamrljane texture kao da je igra od pre par godina. Čim stavim na sledeći nivo "dynimac object lightning" ili ne daj bože "full dynamic..." to je totalno ne igrivo! Čak ni u 10x7 rez. E sad moje pitanje je: da li bi još giga rama rešilo problem (trenutno imam samo 1GB) ili je jednostavno mrka kapa cela konfig. Imam neki utisak da ga ne guši grafika nego ili RAM ili proc. Stvarno mi je trulo u "static light" režimu. Bljak... :mad:

Igra guta puno rama, da bi ti letela na max detaljima treba ti 2GB. Ja sam sa mojom konf. iz potpisa igrao,ali zbog nedostatka RAM-a morao sam malo spustati detalje,testirao sam polako spustao malo po malo i kad sam namestio da nevuce preko 1,2 RAM-a,na tome sam ostavio i igrao do kraja.Moj savet ti je,ako imas jos 1GB,da ga ubacis i da se ne patis vise! JA cekam da kupim jos 1GB pa cu da igram ispocetka,ali polako!:smoke:
Greota ovakvu igru neigrati na full detaljima!:S:
 
Poslednja izmena:
@starac-Hvala za demo:wave:
Kod mene na 1280x1024, 16xAF, sve na maksimumu znaci svi klizaci povuceni do kraja.

Short_timedemo:
Avg: 88fps - Min: 34 - Max: 217

Buildings_timedemo:
Avg: 97 - Min: 12 - Max: 220
 
Па ја имам слабију конфигуацију од твоје и игра лети. Са доста високим подешавањима (object lightning мада немам неких већих губитака са full lightning) добијам од 35-65 фрејмова чак сам тестирао стављајући све на максимум и опет је игра радила сасвим солидно наравно ако можете да трпите мање од 30 фрејмова. Наравно имам patch 1.0001, и користим нека подешавања.
Ma kakvi. Čim uključim "object lightning" ili "full lightning" igra pada ispod 10 FPS-a. Mada, možda je do patch-a. Ja neću da ga stavim pošto sam već odmakao a patch ne podržava "save". Sačekaću da izađe neki noviji da ne moram opet iz početka.
 
spusti grass density na pola, smanji lightning distance na 3/10 i shadow quality na pola slajdera ili malo manje, iskljuci grass shadows obavezno. To je to, to bi trebalo da ti daje "igriv" framerate. Onaj deo kad izadjes iz podruma na pocetku igre je maltene najzahtevniji.

PS. sad vidim, kazes da ti pada ispod 10fps ?! Tu nesto ne valja, 1gb rama ga muci, ali kad ucita sve posle minut kad udjes u nivo ne bi trebalo da drnda puno (do prelaska u sledeci nivo)
 
Poslednja izmena:
spusti grass density na pola, smanji lightning distance na 3/10 i shadow quality na pola slajdera ili malo manje, iskljuci grass shadows obavezno. To je to, to bi trebalo da ti daje "igriv" framerate. Onaj deo kad izadjes iz podruma na pocetku igre je maltene najzahtevniji.

PS. sad vidim, kazes da ti pada ispod 10fps ?! Tu nesto ne valja, 1gb rama ga muci, ali kad ucita sve posle minut kad udjes u nivo ne bi trebalo da drnda puno (do prelaska u sledeci nivo)

И убаци у конзолу команду -noprefetch
 
Uf, zaboravio sam jednu stvar da uradim na samom pocetku.
Treba blokirati vrata kod trgovca (vidi sliku).

Pretpostavljam da si i ti imao bug gde vrata jednostavno nece da se otvore, svaka cast na resenju problema :)
 
@starac-Hvala za demo:wave:
Kod mene na 1280x1024, 16xAF, sve na maksimumu znaci svi klizaci povuceni do kraja.

Short_timedemo:
Avg: 88fps - Min: 34 - Max: 217

Buildings_timedemo:
Avg: 97 - Min: 12 - Max: 220

Tu nešto ne štima? Otkud ti u Buildings demou minimum 12 fps? Kod mene je tu min. 21, na 1280x1024, 16xAF, sve na maksimumu. Koje drajvere imaš?
 
Pa, mislim, shta reci. Kad je u rezimu "static light" sve na max u 12x10 i sve leti ali je grafika katastrofa! Sve neke zamrljane texture kao da je igra od pre par godina. Čim stavim na sledeći nivo "dynimac object lightning" ili ne daj bože "full dynamic..." to je totalno ne igrivo! Čak ni u 10x7 rez. E sad moje pitanje je: da li bi još giga rama rešilo problem (trenutno imam samo 1GB) ili je jednostavno mrka kapa cela konfig. Imam neki utisak da ga ne guši grafika nego ili RAM ili proc. Stvarno mi je trulo u "static light" režimu. Bljak... :mad:

Sa static osvjetljenjem je normalno grafika lošija, no daleko je to od katastrofe. Još kad se napuca 8xAA/16xAF? Tebi treba bar još 512mb ram memorije.

Evo par shotki od mene s fps-om.
 

Prilozi

  • XR_3DA 2007-04-23 15-31-58-25.jpg
    XR_3DA 2007-04-23 15-31-58-25.jpg
    156.8 KB · Pregleda: 216
  • XR_3DA 2007-04-23 15-24-50-26.jpg
    XR_3DA 2007-04-23 15-24-50-26.jpg
    244.5 KB · Pregleda: 189
  • XR_3DA 2007-04-23 15-33-19-87.jpg
    XR_3DA 2007-04-23 15-33-19-87.jpg
    189.1 KB · Pregleda: 210
  • XR_3DA 2007-04-23 15-32-05-07.jpg
    XR_3DA 2007-04-23 15-32-05-07.jpg
    162.6 KB · Pregleda: 149
  • XR_3DA 2007-04-23 15-32-01-54.jpg
    XR_3DA 2007-04-23 15-32-01-54.jpg
    200.5 KB · Pregleda: 187
Nisam se bavio konzolom. Kako se uopste pustaju ti demo-i. Ja ukucam demo_play short_timedemo ili demo_play buildings_timedemo i momentalno me izbaci u windows! Sta se kuca da bude prikazan FPS dok igram. I koje su jos neke korisne komande?
 
Moraš prvo kopirati sadržaj u C:\Documents and Settings\All Users\Documents\STALKER-SHOC\savedgames. Nakon toga uđeš u igru i load-uješ recimo 'short_timedemo', zatim spustiš konzolu i kucaš 'demo_play short_timedemo'. Za bilježenje fps-a ti treba fraps, key F11.
 
Ne znam sta se desava.Onaj timedemo sto si dao link skine samo do 200 i nesto kb i posle naravno javlja da je arhiva ostecena.Jel ste sigurni da taj link radi i dalje?

EDIT: Evo sad iz 5-og pokusaja se skinuo fajl normalno.Moguce da je bilo do moje internet veze.
 
Poslednja izmena:
@starac:

Pa ti si bio pricao kako ti igra odlicno radi, po SS-ovima koje si okacio igra ti se vuce covece... :S:
 
Probao demo.Mogu da kazem da uopste nije merodavan-dobijam veoma cudne rezultate(MIN mi je manji nego kod Starca(dobijam 10-15 FPS),a MAX veci i nego sto dobija Zajebani(imam i preko 400FPS,vsync ne radi). Pa onda cesto se desavaju velike razlike kad pustim nekoliko puta zaredom demo.

Sve sam stavio na max,rezolucija 1280x1024. Ili nam se razlikuju opcije jer je neko tweakovao ili je nesto drugo u pitanju. Takodje mogu da se uzmu u obzir i bagovi zbog kojih neke opcije nece da se ukljuce/iskljuce.

Btw-procesor mi radi na 2.8Ghz a kartica na defaultu,drajveri 93.71.
Probacu jos malo kasnije pa javljam.
 
ono kod starca nije max detail, bar ne ono sto je okacio na screenshotovima, ono je grass shadows off, gras density nesto iznad pola...itd. U prilogu sam okacio SS, sve na max sem shadow quality koji je na 50%...
 

Prilozi

  • XR_3DA.exe 0 06-07-36 .jpg
    XR_3DA.exe 0 06-07-36 .jpg
    277.2 KB · Pregleda: 211
Па ја имам слабију конфигуацију од твоје и игра лети. Са доста високим подешавањима (object lightning мада немам неких већих губитака са full lightning) добијам од 35-65 фрејмова чак сам тестирао стављајући све на максимум и опет је игра радила сасвим солидно наравно ако можете да трпите мање од 30 фрејмова. Наравно имам patch 1.0001, и користим нека подешавања.

Vazi, ja na mojoj konfi (koja sada ima 4 GB memorije) nemam 30 FPS (a kamoli 60)...
To mozda u 800x600 :)
 
Poslednja izmena:
ma nije on ni merio fps...a ako jeste onda...bolje da ne kazem sta sam hteo :p
 
Tu nešto ne štima? Otkud ti u Buildings demou minimum 12 fps? Kod mene je tu min. 21, na 1280x1024, 16xAF, sve na maksimumu. Koje drajvere imaš?
Neznam ja nigde u frapsu nisam video ili u toku demoa primeto neko kocenje slike kao da je fps pao ispod 40 sve ide glatko do kraja, cak sta vise nigde nisam video ni ispod 60fps.
 
Nazad
Vrh Dno