Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl

starac

Slavan
Učlanjen(a)
13.01.2005
Poruke
5,186
Poena
495
Ok, idemo iz početka, ali bez izjava koje nemaju veze s temom!

@jegor
Ovo je soba u koju moraš ući. Kada uđeš vrata će se zatvoriti i nećeš moći izaći.
 

Prilozi

  • XR_3DA 2007-04-18 21-37-33-37.jpg
    XR_3DA 2007-04-18 21-37-33-37.jpg
    102.5 KB · Pregleda: 847
Poslednja izmena:
Starac jesi li pronasao svih sedam krajeva,ako jesi ajd postavi screen shotove,da vidim gde se sve zavrsava igra,ja sam stigao do jednog, u onoj velikoj prostoriji kad se udje u svetlost(lici malo na Oblivion gate:p ) i to je kraj! Nisam mogao da igram ispocetka, pa reko da vidim sta sam propustio!;)
 
Poslednja izmena:
Starac jesi li pronasao svih sedam krajeva,ako jesi ajd postavi screen shotove,da vidim gde se sve zavrsava igra,ja sam stigao do jednog, u onoj velikoj prostoriji kad se udje u svetlost(lici malo na Oblivion gate:p ) i to je kraj! Nisam mogao da igram ispocetka, pa reko da vidim sta sam propustio!;)

Ti si dosao do wishgrantera.Mozes da vidis jos dva kraja.Procesljaj Chernobyl PPT,tj. kreni drugim tragom(tragom Strelocka).Treba da dodjes do sobe koju je Starac postavio gore.
 
Ok, idemo iz početka, ali bez izjava koje nemaju veze s temom!

@jegor
Ovo je soba u koju moraš ući. Kada uđeš vrata će se zatvoriti i nećeš moći izaći.

Osim ako ne spucas te plavce sa vrata i uopste ne udjes u sobu :d
 
Starac jesi li pronasao svih sedam krajeva,ako jesi ajd postavi screen shotove,da vidim gde se sve zavrsava igra,ja sam stigao do jednog, u onoj velikoj prostoriji kad se udje u svetlost(lici malo na Oblivion gate:p ) i to je kraj! Nisam mogao da igram ispocetka, pa reko da vidim sta sam propustio!;)

Nisam, pronašao sam dva prava. I bio sam bogat, ali na kratko, tj. dok se sve nije srušilo na mene :)

Da bi došao do pravog kraja moraš pratiti priču i rješavati sve kvestove koji prate Streloka. Najbitniji je Strelok's Stash kvest, odnosno misije koje dolaze poslije gdje ti se kaže da moraš otići u Cordon i pronaći stalkera kojeg zovu Guide, i koji će ti objasniti šta dalje moraš raditi. To mnogi zanemare i nastave dalje, a i čini mi se da je Guide kvest vremenski ograničen?

Šta si propustio? Pa propustio si najbolje, tj. kraj u kom prolaziš kroz kompleksnu mrežu teleportova na ogromnoj Chernobyl mapi, i boriš se protiv velikog broja Monolitovih sektaških vojnika, da bi konačno... Propustio si najbolji FPS fajt ikad viđen ;)
 
Pa meni mnogi kvestovi propadoshe jer su bili vremenski ogranicheni.. Kontao sam da idem jedan po jedan, al ako je i taj main isto ogranichen shta onda raditi?? Kako ih preci sve? Da spushtam nivo sa master na rookie?

@gx-x jes ziv? Kako proshlo ono moje? :)
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: uad
Nije vremenski ograničen, nego nekima se dešavalo da Guide pogine pre nego što dođu do njega, pošto se on nalazi na istom mestu gde i Fox, a tu stalno dolaze džukci. Čim dobiješ taj quest što pre ga obaviš i nema problema. Zašto bi kvario zabavu: sa master na rookie :)
 
Pa meni mnogi kvestovi propadoshe jer su bili vremenski ogranicheni.. Kontao sam da idem jedan po jedan, al ako je i taj main isto ogranichen shta onda raditi?? Kako ih preci sve? Da spushtam nivo sa master na rookie?

@gx-x jes ziv? Kako proshlo ono moje? :)

Ne moraš ići na lakši nivo. Stavi ovaj mod.
 

Prilozi

  • no_time_limit_on_quests_v0.01.zip
    6.6 KB · Pregleda: 277
Hvala! A ja mislio kao presao sam igru,kad ono...:p Moracu da krenem ispocetka,kad budem imao vremena,pa polako, propustio sam dosta stvari! To sto sam mislio da je mana(mnogo zavrsetaka),na kraju ce ispasti vrlina igre,iz prostog razloga sto duze traje:banana:
 
Poslednja izmena:
Nije vremenski ograničen, nego nekima se dešavalo da Guide pogine pre nego što dođu do njega, pošto se on nalazi na istom mestu gde i Fox, a tu stalno dolaze džukci. Čim dobiješ taj quest što pre ga obaviš i nema problema. Zašto bi kvario zabavu: sa master na rookie :)

Bit će da je to u pitanju?

@markoubicaBF2
U ovakvim igrama nema žurbe. STALKER sam kupio čim se pojavio, a završio sam ga prije prije dva dana.
 
Poslednja izmena:
Sigurno. Glavni questovi nisu vremenski ograničeni, bar ja nisam primetila, a mnogo sam vremena provodila rešavajući te sporedne i nijedan glavni mi nije odbrojavao vreme.
 
@starac
U ovakvim igrama nema žurbe. STALKER sam kupio čim se pojavio, a završio sam ga prije prije dva dana.[/QUOTE]

Mislim da mozes da skontas moj temperament po igri koja mi je najbolja(BF2),ali definitivno morao bih ga malo kontrolisati u ovakvim igrama!:D Hvala na savetima!
 
Poslednja izmena:
Nisam ni ja imao problema s glavnim kvestovima što se tiče vremena. No koliko se sjećam za Guide kvest se dobije poruka da se on nalazi u Cordonu, i da ga treba što prije pronaći? Sporedni kvestovi jesu vremenski ograničeni, a ja sam ih htio sve odraditi.
 
Starac je u pravu, najbolji je kraj sa onim silnim teleportacijama, odlicna voznja, najjaca kad sa zgrade skaces u onaj teleport vrtlog il' sta je vec :D
 
Starac je u pravu, najbolji je kraj sa onim silnim teleportacijama, odlicna voznja, najjaca kad sa zgrade skaces u onaj teleport vrtlog il' sta je vec :D

U pravu si, kraj je zestok, mapa je ludilo odradjena, steta sto je onoliko linearna, ja sam dva puta presa igricu, prvi put na stalker nivo tezine, pretrca sam je da kazem, mada sam stigao do pravog kraja, a veceras sam je zavrsio na master nivo tezine, sa svakim odradjenim kvestom, a najjace je meni na zadnji nivo kad u djes u teleport, i odjednom Sidorovic trader, skace sa stolice i vice:"Marked One, what the hell":), ovo me odusevilo
 
Ovo na slici bi trebalo da je neposredno pre pravog kraja? Odigrao bih je ponovo ali me nerviraju vremenska ograničenja u misijama. Kako se instaliraju ti modovi? Ja nikako ne mogu da instaliram ovaj mod za ukidanje time limita. Gde se kopira taj gamedata folder ili samo .ltx fajl?
 

Prilozi

  • kraj.jpg
    kraj.jpg
    133.6 KB · Pregleda: 386
...stavis u folder igre, gde ti je STALKER instaliran...ako ne vidis gamedata folder u root-u igre, svejedno ga napravi, tj samo iskopiraj kompletno foldere/fajlove moda u root igre
 
Ok, idemo iz početka, ali bez izjava koje nemaju veze s temom!

@jegor
Ovo je soba u koju moraš ući. Kada uđeš vrata će se zatvoriti i nećeš moći izaći.

Izgleda da sam ja nagazio bug. Vrata su ostala odškrinuta i ja sam izašao napolje posle obilaska te sobe. Malo sam pucao u plave kristale, izgleda ne dovoljno. Naravno, vrata su se sada zatvorila i ne daju se više otvoriti, a ja sam snimio poziciju po izlasku, tako da mogu da se vratim u tu sobu samo ako odigram igru od početka.

I pored svega, ja sam igrom oduševljen. Ali ima delova gde se čovek oseća kao da igra neku beta verziju. Kao da je ponegde sve gotovo i maksimalno ispolirano, a ponegde se tek spremaju da zasuku rukave i završe posao. Npr. ako se udružiš s vojnicima da napadneš vojnu bazu i središ slobodnjake, ta misija se ne završava. Pobio sam ih sve, našao sve što je trebalo, ali misija ostaje nedovršena i slobodnjaci dolaze preko mosta unedogled. Moram da priznam da sam ovo iskusio dok nisam instalirao patch. Posle sam se udružio sa slobodnjacima i nije bilo problema ;)
 
Za modovanje igre prvo treba izmeniti fajl fsgame.ltx tako da bude
$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata\

Attachment je savegame, prvi deo izbora kraja
 

Prilozi

  • izbor.part1.rar
    683.6 KB · Pregleda: 173
savegame, drugi deo

verzija igre 1.0001
 

Prilozi

  • izbor.part2.rar
    501.5 KB · Pregleda: 155
S.T.A.L.K.E.R. time demo benchmark - http://obr.czweb.org/stalker_bench_new.zip

Kod mene na 1280x1024, 16xAF, sve na maksimumu. AA normalno ne radi.

Short_timedemo:
Frames: 2151 - Time: 66226ms - Avg: 32.479 - Min: 19 - Max: 103

Buildings_timedemo:
Frames: 2166 - Time: 69443ms - Avg: 31.191 - Min: 18 - Max: 91
 
@DjoleNS:

Ziv sam, probao sam, ne svidja mi se :) Svetlo je ok tako pojacano, ali mi senke baguju, specular je prenaglasen i izgleda jako ruzno na asfaltu, likovima su se oci pretvorile u neku spooky varijantu zombi ociju Lol :) I ne znam koji ce ti ocin onaj motion blur covece :D Ko da sam na...da ne kazem cemu :p
 
Poslednja izmena:
Hahaha meni se svidja presijavanje, al ti ga smanji! :p Mblur isto mozesh da smanjish haha, a senke krastavac sam smanjio rez ali ti isto mozesh da povecash sa onom naredbom na shortcutu umesto 1536 stavi 4048 pa ce biti bruka oshtre ali i fps ode dole. Ja sam to optimizovao kako bih mogo da teram sa 6800gs a da ne izgleda ruzno. U svakom sluchaju jesi dobio bar neki fps?
Pazi ja kad ukljuchim po defaultnim podeshavanjima, nameste mi medium setovanja, i sa njima imam oko 5fps manje, a kad stavim na max sve pa to bude preko 10fps manje nego ovako kako sam podesio, a plus su josh ovi efekti shto sam ih popalio svi ugasheni....
Ako si dobio neki fps, ti samo smanji ovo shto ti se ne svidja, povecaj malo rez senki i to ti je to, opet je bolje nego default.. :)
 
Uf, zaboravio sam jednu stvar da uradim na samom pocetku.
Treba blokirati vrata kod trgovca (vidi sliku).
 

Prilozi

  • pocetak.JPG
    pocetak.JPG
    172.4 KB · Pregleda: 454
Hahahaha a shto to??? :D
Da ne morash svaki put da ih otvarash? Hahahah jesi Crnogorac? ;)
 
Poslednja izmena:
Hahahaha a shto to???
Pred sam kraj igre, jedan teleport te vraca na sam pocetak.
Uspeo sam da se popnem na tezgu i izbegnem automatsku
ponovnu teleportaciju, ali su vrata sada zakljucana
i ne mogu da izadjem napolje, pa moram opet kroz teleport.

Mada, bice da je ono kopija 3D modela sobe, jer nema
ucitavanja kao kod promene oblasti na mapi, tako da
blokiranje vrata verovatno nema efekta.
 
Poslednja izmena:
Kad si pre stigao da se popnes na tezgu? :) Ta teleportacija traje, pa ne znam, 1sec. :)

Meni se desilo da ne mogu da udjem kod Sidorovicha posle one misije kad on traži da se ušunjam u onu vojnu bazu na tom nivou i ukradem dokumente; s' tim što je mene mrzelo da se šunjam pa sam napravila uzbunu tamo i pobila sve redom. Tako da sam morala to ponovo da radim, sa sve ušunjavanjem. Tad nije bilo takvih problema.
 
Danas sam naišao na modificirane Forceware 158.19 drajvere i iznenadio se koliko STALKER bolje radi s njima - http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1621

Short_timedemo prije:
Avg: 32.479
Min: 19
Max: 103

Sa 158.19 drajverima:
Avg: 42.977
Min: 22
Max: 176

Odlični drajveri!
 
Evo filmic sa trgovcem. Uspeo sam da prodjem i iza njega :) .
Tamo nema niceg osim jedne boce votke :bottle: .
 

Prilozi

  • trader.rar
    645.6 KB · Pregleda: 294
Nazad
Vrh Dno