Šta je novo?

SB Live 5.1+Jazz 5.1= nema bass?

aleksm

Čuven
Učlanjen(a)
16.11.2002
Poruke
37
Poena
604
Problem je sledeci:
Ukratko bas zvucnik ne radi. SB je bez ikakvih problema instalirana na plocu GA 7VA pod Win XP i Win Me, svi kablovi su povezani kako treba (vise puta provereno), integrisana zvucna disable-ovana ali bass naprosto nece da radi. Kada se startuje test zvucnika svih pet zvucnika radi kako treba ali bass naravno ne. Kada zamenim kanale, tj. bass povezem na neki drugi izlaz (recimo za prednje zvucnike) on se cuje. Probao sam i da zvucnike povezem na izlaze integrisane 5.1 zvucne na ploci ali je stvar opet ista- nema bass-a.
Kako resiti ovaj problem?
 
da li si podesio u control panelu da ti je sistem zvucnika 5.1, da li si to podesio i u audio HQ? Da li ti radi centralni zvucnik?

Ja sam imao problema u windowsu xp, jer iako je stajalo podeseno 5.1 bas nije radio sve dok ponovo nisam podesio na 5.1 iako je vec podeseno. Tako sam morao da radim svaki put po dizanju windowsa dok nisam nasao krajnje "logicno" resenje i ukljucio da se prilikom windowsa pokrece i neki wav - u control panelu->sounds. Sada sve radi bez problema. Nisam siguran da li ti imas iste simptome.
 
Sve to sam probao vise puta (tacnije >10 puta). Podesavao sam i u Control Panelu i u HQ-u ali se bas ne cuje. Kao sto sam vec rekao centralni zvucnik se cuje kada se iz HQ-a radi test. Inace bas ne radi ni u Win Me niti u Win 98. Do sada jos nisam nasao resenje.
 
Stvarno ne znam šta da ti kažem.

Jesi li uključio bass reflection u advanced menu speakera (koji se nalazi u AudioHQ)? Bez toga ne radi bas. Ako nije ni to onda stvarno ne znam ša da ti kažem. Najbolje je kod nekog drugog da isprobaš karticu.
 
Nazad
Vrh Dno