Šta je novo?

Realtek RTL8201CL Lan Problem

OVERTKILL

Slavan
Učlanjen(a)
14.06.2006
Poruke
69
Poena
309
Imam plocu PC Cips A31G v.1.0. Ona dolazi sa 3000+ Mobile semprom procesorom sa podrskom za PCIE 16X i AGP Pro 8X u sustini nije losa ploca ali ima jedan problem. Kompjuter vidi SIS190 Lan Chip Dok je na njoj originalno Realtek RTL8201CL lan chip.:mad: .E sad prvo nisam imao ideju zasto ne radi LAN kada instaliram drivere sa diska i on vidi SIS190 sa znakom uzvika ali kada sam malo bolje zagledao plocu video sam da chip ustvari nije SIS190 vec Realtek RTL8201CL. Naravno molim vas ako neko ima ove drajvere u ahivi ili zna kako da ih nadje da mi ih posalje ili da mi kaze gde da ih skinem, jer imao sam vec 3 ovakve ploce do sada i sve su imale isti problem sa lanom mada kod prve dve LAN mi nije bio neophodan pa nisam mario.

PS. Mogao bih da kupim i Lan karticu ali ima samo 2 PCI slota tako da ce mi trebati za nesto drugo.

Hvala unapred:wave:
 
Idi u BIOS i potrazi opciju MAC-to-Ethernet (ili nesto tako slicno, ukoliko je uopste ima ta ploca) i stavi na enable.
Ovo sam negde procitao da je lik imao istih problema sa LAN-om, ali sa nekom MSI plocom i nigde nije mogao da pronadje drajvere za taj Realtek. Javi sta je bilo.
 
Prso sam probao sam sve, sve sam stavio na enable u biosu i nista (sto se tice mreze).
 
Nazad
Vrh Dno