Šta je novo?

Jedan retro pozdrav :)

activated1

Slavan
Učlanjen(a)
12.12.2004
Poruke
3,053
Poena
409
Dobio sam na poklon neku 386icu koja navodno nije radila, al naravno meni djavo nije dao mira, morao sam da isprobam dal radi il ne. I gle chuda radi :) Malo sam se namuchio dok nisam dovukao 95icu na nju al sad shljaka ko sat.

Procesor: AMD 386DX
Koprocesor: Intel 387DX
MB: OPTI Chipset ko je proizvodjach nemam pojma :D
VGA: Trident 512Kb
HDD: Seagete 203Mb
FDD: Mitsumi
LAN: NE2000 10Mbps
OPT: LG 52X :smoke:

Ako neko josh ima tako neku stariju makinu i nije mu mrsko da se igra nek okachi koju slichicu :)

Bench iz perspektive 386ice :d

P.S Ne znam shto su pobrljavile boje kod Opere(7.54) iz IE-a(3.01) sve radi normalno (manje vihse :p )
 

Prilozi

  • Image00001.jpg
    Image00001.jpg
    59.8 KB · Pregleda: 315
  • Image00002.jpg
    Image00002.jpg
    72.1 KB · Pregleda: 244
  • Image00003.jpg
    Image00003.jpg
    151.4 KB · Pregleda: 277
  • Image00004.jpg
    Image00004.jpg
    118 KB · Pregleda: 269
Eto, i posle ljudi pricaju kako im je spor C2D :D
 
Nabudzena ti ta makina:D , ja sam imao sa 4MB (i 40MB HDD ali i koprocesor), burzujcino ;) (a i tu mi je gajbi druga 386, koja isto ima 4mb). Videcu nesto da pokusam slicno kad nabacim malo vremena,treba da nadjem neku optiku za nju. Ne secam se koliko zauzima win95, da znam da li da se cimam uopste?
P.S. Sta fali bojama na Operi:)
 
Poslednja izmena:
Zato što ti je slika u 256 boja a Operini skinovi traže najmanje high color...

Al boje se natripuju samo kad prebacim screen shot u paint, u normalnom radu je sve ok :S:

Nabudzena ti ta makina:D , ja sam imao sa 4MB (i 40MB HDD ali i koprocesor), burzujcino ;) (a i tu mi je gajbi druga 386, koja isto ima 4mb). Videcu nesto da pokusam slicno kad nabacim malo vremena,treba da nadjem neku optiku za nju. Ne secam se koliko zauzima win95, da znam da li da se cimam uopste?
P.S. Sta fali bojama na Operi:)

Win 95 ako stavish na compact nekih 80mb tako da bash na 40Mb nece da stane mozhda da probash 3.11 da ugalvish, bojama? pa nishta sve zavisi kako se gleda :) :) :)

Probao sam Ceasar 2 shljaka bez problema na dotichnoj makini, imam nege neki Cirrus Logic sa 1Mb mem pa cu da probam onda kako se ponasha.

P.S Da otvorim main page bench foruma treba mi nekih 4 min :)
 
Poslednja izmena:
ja jos uvek imam 386 koji radi na 44mhz i 4mb rama i ima 100mb hdd
uzeo sam iz skole memoriju koja radi i nabudzio na 8mb.:D
kako to dobro ide
:banana:
 
Hehe lepo izgleda sve to,mogao bi i ja svoju staru 486-cu (ako jeste uopste :) ) da je izvucem iz podruma,i malo "opravim" :) Jao kad se setim svih silnih igrica uz koje sam odrastao :(
 
Mogao bi i ja moj 286 da iskopam sa tavana ;)
 
Ja pre nekih 2 meseca spasih od kante za djubre jedan 386dx 40Mhz, 16MB Ram, valjda 150MB diska, nema CD. Ne mogu da mu nadjem nigde misa i tastaturu, mada nisam nesto ni trazio. Nisam bas imao ideju sta da radim s njim, ali kad videh ovo, mozda nesto i pokusam. Imam Win 95 instalaciju i na cd-u i kao Floppy image-ove pa kad nesto probam, bice utisaka.
 
Ja pre nekih 2 meseca spasih od kante za djubre jedan 386dx 40Mhz, 16MB Ram, valjda 150MB diska, nema CD. Ne mogu da mu nadjem nigde misa i tastaturu, mada nisam nesto ni trazio. Nisam bas imao ideju sta da radim s njim, ali kad videh ovo, mozda nesto i pokusam. Imam Win 95 instalaciju i na cd-u i kao Floppy image-ove pa kad nesto probam, bice utisaka.

Malo ti je 150MB za win95. Mislim i da 95lite trazi bar 200mb...
 
Malopre sam probao Windows NT 3.51 :d na virtuelnoj mašini, nijedan browser neće da se instalira :S: ni Netscape ni IE, svi traže ili Win 3.1x ili 95/NT 4 :(
 
nt 4.0 nece raditi na takvom kompu, probaj win97 (ty win95 osr2) to je najverovatnije poslednji microsoftov op system koji ce raditi na takvoj masini...
 
P.S Ne znam shto su pobrljavile boje kod Opere(7.54) iz IE-a(3.01) sve radi normalno (manje vihse :p )

Prijavi operinim programerima da izbace novi pach za trident 512Kb kartice :D:bottle:

Al bi se obradovali :eyebrows: :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno