Šta je novo?

[MON] Samsung 226BW

Ajme ljudi napljuvaste mi monitor da se cisto zabrinuh da se nisam izvalio bezveze za isti. U pitanju je 226BW "Made in Slovakia"!
Sta da vam kazem. Imao je jednu manu a to je da je bila povecana gama i balans boja bas i nije bio dobar, ali poslije cackanja po bojama i gami evo sada imam idealnu sliku. Ruku na srce napatio sam se dok nisam sve ispodesavao oko boja ali vrijedilo je.
Jos mi se ni jedan bed pixel nije pojavio a poslije citanja ovog foruma ostavio sam ga nekoliko dana upaljenog sa maksimalnim osvjetljenjem i kontrastom (jedino sam ga vracao na normalu dok sam sjedio pred njim i radio nesto).
E sada imam problem. Ne mogu da udjem u servisni mod nikako! Ili to kod mene ne radi ili su ukunuli ovu mogucnost! Na svojoj staroj 940BW udjem bez problema.
Sve u svemu poslije svih mojih strahova da sam izletio prebrzo za monitor, sada mi je srce na mjestu jer sam pravo zadovoljan sa ovim sto sada upravo gledam! Stvarno ne'a dalje!
 
Poslednja izmena:
eto posle mnogo kopanja na netu i odvajanja od usta pazarih i ja 226bw sa samsungovim panelom ( naravno ) i zadovoljan sam.dobio sam sta sam trazio.

posto vidim da tu ima raznih nedoumica podelicu sa vama neke informacije do kojih sam teskom mukom dosao, tako da se nadam da ce vam pomoci u odabiru 226bw-a, koji ma kako to cudno zvucalo valja sa svakim od 4 panela ( ali ako moze uzmite sa s, ustedecete vreme na kalibraciji boja a i srce ce vam biti na mestu)
ponovio bih samo da nema lose 22".

pod jedan:
odkako su provalili samsung da ugradjuje razlicite panele, isti je izbacio proizvodjaca panela u servis meniju, kao i oznaku na poledjini monitora, tako da na to zaboravite.

drugo: ostala je verzija u servis meniju koja daje skriveni odgovor koji je panel u pitanju a to je:
version xAx: pave Samsung
version xLx: pave AUO
version xIx: pave CPT
version xDx: pave CMO

Example:
BDA-1003: pave CMO
BAa-1001: pave Samsung
BLA-1002: pave AUO
BIA-1003: pave CPT
trece:
ako vas bas ne mrzi srafciger u ruke, odsrafite 3 srafa od drzaca za postolje, pa tri srafa (pri dnu) koji drzi zadnju masku - cimnite je gore (probajte da ne polomite nista usput) i gle u gornjem desnom uglu na limu stoji oznaka panela.(ako ne sklonite i lim pazljivo i procitajte na panelu ko je proizvodjac-garant pise ja probo)
cetvrto:ako verujete u drugo- a trebalo bi -slobodno preskocite trece
peto:Opinion general of the forumeurs who bought the screen with the mentions of visible series and flagstone, it arises that:
- all the screens of series S are signal, with beautiful colors; backlight nonvisible
- the screens of series A are very good, possibly after a calibration; backlight sometimes quite visible (in top and bottom), sometimes nonvisible
- certain screens of series C are excécrables (the colors are inréglables, and in 2ms, posting is foireux, backlight enormous)
- certain screens of series C function well, but less although the screens of series S and A; backlight more or less visible
sesto:Recall: one found the combinations of screens following, the series being indicated on the label stuck to the back of the screen, the panel information and the version information being in the hidden menu:

series S

version information: BAa 1001 panel information: AMLCD 220M1
version information: BAA 1002 panel information: not indicated (after disassembling: pave LTM220M1 L01)
version information: BAD 1001 panel information: AMLCD 220M1

series A
version information: BAa 1001 panel information: AMLCD 220M1
version information: BLA 1001 panel information: WITH THE M220EW01
version information: BLA 1002 panel information: not indicated

series C
version information: BDA 1003 panel information: not indicated
version information: BIA 1000 panel information: CPT 201WA04

series P
version information: BIA 1001 panel information: not indicated

series not indicated
version information: BDA 1002 panel information: CMO M220Z1
version information: BDA 1003 panel information: not indicated
version information: BDA 1003 panel information: not indicated (after disassembling: pave CMO M220Z1)
version information: BIA 1000 panel information: CPT 201WA04
version information: BIA 1001 panel information: not indicated
version information: BLA 1001 panel information: WITH THE M220EW01
version information: BLA 1002 panel information: not indicated
sedmo:nemojte nikom reci da ste ovo od mene culi :)

a ako neko otkrije da ima c ili a panel (koji isto radi radnju-nema lose 22"), mogu poslati link sa vec podesenim kolornim profilima da sve bude supercool (ako to vec nije i ovako)

pozdrav od sretnog vlasnika 226bw s monitora i nadam se da su se neka stvari razjasnile!
,)
 
Poslednja izmena:
A jel pametnije uzeti 226BW sa A ili C panelom....ili 223BW jer kazu da se u njega ugradjuje samo Samsung panel...?
 
ako mozes da biras - sa S panelom , ako ne sve jedno, a za 223bw pojma nemam nisam gledao , mada je sve moguce .
samsung garantuje da ce sa bilo kojim panelom monitor imati performanse kao iz specifikacije , sto je i u praksi pokazano.
ako imas para 226bw
 
Tesko da je to pokazano (dokazano) u praksi... bas je obrnut slucaj.


2 slipstream:
Ako je vec izbor izmedju "A" i "C" - "A".
 
eto posle mnogo kopanja na netu i odvajanja od usta pazarih i ja 226bw sa samsungovim panelom ( naravno ) i zadovoljan sam.dobio sam sta sam trazio.

posto vidim da tu ima raznih nedoumica podelicu sa vama neke informacije do kojih sam teskom mukom dosao, tako da se nadam da ce vam pomoci u odabiru 226bw-a, koji ma kako to cudno zvucalo valja sa svakim od 4 panela ( ali ako moze uzmite sa s, ustedecete vreme na kalibraciji boja a i srce ce vam biti na mestu)
ponovio bih samo da nema lose 22".

.....

a ako neko otkrije da ima c ili a panel (koji isto radi radnju-nema lose 22"), mogu poslati link sa vec podesenim kolornim profilima da sve bude supercool (ako to vec nije i ovako)

pozdrav od sretnog vlasnika 226bw s monitora i nadam se da su se neka stvari razjasnile!
,)

Jedna molba. Da li mozes da posaljes kako si podesio tvoj monitor sa S panelom. Ja nekako nemam osecaj (a ni neku referencu) prema cemu bi podesavao monitor. Moze i ICC profil ako imas.
 
slicna tema

Ja sam procenio da 22" nije za mene, jer zbog velicine sobe nemam bas uslova da ga gledam iz neke daljine, tako da ni filmove nikad ne gledam na monitoru, pa sam resio da uzmem 20" i usput ustedim 100E, koje uzgred i nemam :)

Mozda gresim, mozda su pixeli na 2-" suvise sitni?
Da ne bude slika kao na 1600x1200 na 17"?

Zanimaju me vase preporuke u vezi Samsunga 206BW.
Vidim u drugim temama da postoje razliciti paneli, znaci definitivno treba traziti "S" panel. Kako to da izvedem u radnji?:)
Gde daju najbolju garanciju (tj. gde je najbolja usluga) ? Jos nesto na sta bi trebalo da obratim paznju? Mozda neko od korisnika istog?
 
Poslednja izmena:
A izmedju "A" i 223BW, kapiram da je probijanje osvetljenja glavni problem kod 223 sto je slucaj sa A i C panelima...?
Hmmm... pa ja sam mislio da u 223BW idu samo "S" paneli?
To je kao prica, cini mi se da sam tako procitao...

U svakom slucaju, ono sto cu ti reci jeste da ja imam 206BW sa "A" panelom, i probijanje osvetljenja je malo primetno samo na donjoj ivici... ne smeta cak ni kada se gledaju filmovi (kada upravo i imas one crne strafte i gore i dole, i kada bi realno najvise trebalo da smeta, upravo zbog toga).
Nije "A" panel toliko los, uopste... cak bi jos mogao da se nasteluje, pa da bude priblizan "S"-u... dok za "C" zaista ne znam, nisam ga ni video ni probao. Ali bih ga izbegavao, prema onome sto sam procitao.
 
Koliko vam smeta mali vertikalni ugao gledanja na ovom monitoru, meni je poprilično drastično !? Na poslu imam lg l1917 19" star dvije godine (koji se uz to više i ne proizvod a nema ni DVI) koji ima duplo bolji prikaz i horizontalno i vertikalno !
 
@aladin ss
ipak su to monitori manjih dijagonala (mada bi 19'' trebala da ima nesto losije uglove). I ja se frapiram kako neke stare samsung 15'' na faksu imaju tako dobro uglove u odnosu na recimo danasanje 22'' TN.
 
Znači novi 22" imaju slabije uglove vidljivosti od starih a manjih TFT-ova? Zar nije i ta karakteristika napredovala?
 
Znači novi 22" imaju slabije uglove vidljivosti od starih a manjih TFT-ova? Zar nije i ta karakteristika napredovala?
I ja sam se neugodno iznenadio !!
Posebno je vidljivo na slovima u ovom forumu dovoljno je pomjeriti glavu gore ili dole nekoliko cm i slova izgledaju blurovana.
 
Poslednja izmena:
Znači novi 22" imaju slabije uglove vidljivosti od starih a manjih TFT-ova? Zar nije i ta karakteristika napredovala?
Ma kakvi. I to je krajnje glupava generalizacija koja je izrecena.

Ja cu reci konkretno na svom primeru: sa SONY-eve (standardne) 17-ice na 206BW prelaz, uglovi po deklaraciji i kod jednog i kod drugog 160/160. Razlika nebo i zemlja - za Samsung-a...
Vertikalni jos i djene-djene, ali horizontalni je za klasu bolji.
 
Ovde se bas prica o tom djene-djene uglu :), jel bolji ili losiji?
 
Poslednja izmena:
Ovde se bas prica o tom djene-djene uglu :), jel bolji ili losiji?
Aha, tako znaci :D

Pa znas kako - realno, ne moze bas egzaktno da se poredi. Ipak je ovo wide, u odnosu na onaj klasican. Monitor izgleda "nizi" (zbog svoje duzine, iako je po visini kao 17")... pa, subjektivno, cini ti se kao da ce svaki pokret na gore/na dole da poremeti sliku.
Ali 'ajde, ako bi bas morao da poredim (opet, to je iskljucivo 206BW vs. HX73)... mala prednost Samsung-u. Opet.
Jednostavno, na onom SONY-u je svako pomeranje glave na gore (na dole me nije zanimalo :d) kao posledicu imalo rapidno pogorsavanje slike, gubitak boja, "sivilo"... dok ovde nije slucaj u tako drasticnoj meri. Smeta, naravno... ali manje.
 
Očigledno su popravili horizontalne uglove ali ne toliko i vertikalne, šteta, ili to tehnološki ne mogu postići na TN matrici ili se ne trude jer misle da vertikalni uglovi nisu toliko bitni.
 
Juče sam kupio 226BW i to mi je prvi TFT, prelaz sa 17" CRT.

Imam nekoliko pitanja.

Instalirao sam samo Natural Color Pro sa CD-a ali nisam nista posebno sa njim radio, skinuo sam i instalirao i MagicTunePremium_1.0.56. Što se tiče kalibracije boja još ništa nisam radio, djeluje mi okvirno OK. Da li predlažete kalibraciju sa nekim od ovih Samsungovih alata ili sa nekim drugim programom? Stavio sam drajvere za ovaj monitor.

Što se tiče brightnesa on je fino pojak, u startu je bio na custom sa brightnesom na 100, onda sam probao one MagicBright predefinisane profile u OSD i djeluje mi najbolji Text ili Internet, ostali su prejaki za ovako neki običan rad. Na kojim podešavanjima držite 226BW za rad u windowsu, sa dokumentima, na internetu? I na Internet postavci u MagicBright je bijela boja pojaka, posebno preko dana.

Šta koristite za filmove? Ja sam juče samo pogledao jednu seriju i ovaj Text profil koji je ostao je bio tamniji, pa sam malo stavio Movie a malo Dinamic Contrast i oni djeluju bolje, ne znam još koji je najzgodniji za TV i filmove, i igre.

Koliko vidim ako pod MagicColor stavim Full ili Inteligent onda ne mogu mijenjati većinu opcija ni preko OSD ni u MagicTune programu.

Probao sam ono da mi smanji rezoluciju bez skaliranja, znači da mi u sredini bude recimo 1024x768 a sa strana crne trake, npr. za neku igru, monitor je spojen preko DVI i imam Catalyst 7.3, u Catalyst Control Centru tamo pod Image Scaling pretpostavljam da treba staviti "use centered timing" ali to nije dalo rezultate, igre koje su u 1024x768 su zadržale tu rezoluciju na cijelom ekranu. U čemu je stvar? Doduše nisam resetovao kompjuter nakon tog podešavanja ali to nije ni tražio. Na nekom stranom forumu sam pročitao da monitor premosti to podešavanje iz drajvera grafičke karte i da u njegovom OSD treba isključiti da skalira, ali nisam to pronašao. Zna li neko kako ovo natjerati da radi?

Oko instaliranja nekih color profila pretpostavljam da to radim pod Display Properties pa pod Color Management, tamo mi sad stoji profil SM226BW, to je valjda neki njegov defaultni. Pretpostavljam da mogu tu direktno da mu preko Add unesem neki novi profil iako sam negdje čitao da to treba da ide preko nekog programa WinColor? Da li treba resetovati kompjuter nakon odabira drugog profila? Probao sam neke profile koje sam našao ali nakon Apply nisam primjetio nikakvu promjenu.
 
iii

Gde si uzeo monitor,koja je zemlja porekla, kad je proizveden, koja je serija, koja verzija panela, koji serijski broj? :)
 
Jel' se ti zezaš ili me ozbiljno pitaš?
 
kako da proverim da li je C?
znam da je AUM220W01 oznaka za A seriju
AML CD 220M1 je S serija
jel zna neko koja je tacna oznaka za C seriju...

posto izgleda da sam bas nju dobio:/

sorry ako ste vec pisali za ovo:)
 
Nazad
Vrh Dno