Šta je novo?

[MON] Samsung 226BW

Ne treba, to je samo kada ukljucujes preko analognog (dsub) prikljucka.

320€ zajedno sa pdv? Koja je firma, sigurno mnoge interesuje.

Tnx. Prvi put prikljucujem na DVI, pa se nije znalo.

Sto se tice 320e. Dobijam PM k'o da sam Mik Dzeger. :)

Ne bih da opisujem situaciju ali sam ga kupio od druga koji ga je dobio na poklon, ali mu ne odgovara jer je mnogo veliki. On je sebi uzeo neku 19" iz bolje klase, a meni 320e za ovaj. :)

Znaci, imao sam srece i nazalost nema vise.
 
Kaze decko, "ne, nema vise" :)

BTW, kakav li je osecaj preci sa 753S na 226BW, mogu samo da zamislim... u stvari, ne - ne mogu! :)

Tacnije imao sam skoro godinu dana 710N pa sam ga morao da prodam i privremeno stavio 753s. Jedini problem je sto se to privremeno razvuklo na pune 2 godine. :(

Ali, vredelo je :)
 
Dali neko moze da mi odgovori na sledece:
Uzeo sam danas 226BW ali ni na polednjini ni u service menu ne postoji info o kome je panelu rec, a kada pustim filmove primetno mi probija pozadinsko osvetljenje uz gornju ivicu ekrana na sredini
 
A koje je tvoje pitanje? :)

Tako je sa novijim serijama, izbacili su "Panel Info" stavku u servisnom meniju... sam Bog zna sta sad sve trpaju unutra...
 
Samo da kazem da mi se pojavio bad pixel odma posle 24h, i sutra cu da ga nosim nazad u nadi da ce mi ga zameniti :(
 
Nece ti zameniti sa jednim bad pixelom. Procitaj u garanciji.
 
Ako je kupio u Imtelu, ima garanciju od 48 sati da ako mu se pijavi i 1(jedan) bad pixel menjau monitor
bar su tako meni rekli kada sam ga kupio ;)
 
Poslednja izmena:
Da kupio sam u Imtelu i zamenili su mi, ali i ovaj ima bad pixel :( a nemaju vise 226BW na lageru tako da ce da mi vrate pare :(
Inace ovo je 3ci 226BW koji ima bad pixel i probleme sa bojama i pozadinskim osvetljenjem, ocito da je ova najnovija serija Samsunga gde nema oznake panela najgora :(
 
Da kupio sam u Imtelu i zamenili su mi, ali i ovaj ima bad pixel :( a nemaju vise 226BW na lageru tako da ce da mi vrate pare :(
Inace ovo je 3ci 226BW koji ima bad pixel i probleme sa bojama i pozadinskim osvetljenjem, ocito da je ova najnovija serija Samsunga gde nema oznake panela najgora :(
E zato sam kupio Samsung 961BF sa oznakom S pozadi - znači Samsungov model + je made in Malesia a ne Slovakia.
 
Da kupio sam u Imtelu i zamenili su mi, ali i ovaj ima bad pixel :( a nemaju vise 226BW na lageru tako da ce da mi vrate pare :(
Inace ovo je 3ci 226BW koji ima bad pixel i probleme sa bojama i pozadinskim osvetljenjem, ocito da je ova najnovija serija Samsunga gde nema oznake panela najgora :(

SVAKI TN panel ima probijanje pozadinskog osevtljenja, samo zavisi koliko. Ne znam sta si ocekivao. Na to se navikne i sve bude ok. Danju se to ne vidi, ne vidi se ni nocu dok ne gledas neki WS film. Na 226BW konkretno, kad gledas film, ukljucis na njemu movie mode i on to regulise ZNATNO, i tada se jedva primeti (sem ako nisi juce presao na LCD TN panel, onda ces videti i tada).
 
Presao sam sa 959NF na LCD ali na poslu su mi LCD vec 2 god monitori tako da znam koja je razlika
 
Eto vratio sam i poslednji 226BW koji je bio trenutno u Imtelu i ne zna se koji je od kojeg bio gori nazalost :(
Na ovom poslednjem pored dead pixela i probijanja osvetljenja uz sve ivice, postojao je neki problem sa bojama.
Tako da bi ja licno rekao ZAOBILAZITE Samsun 226BW made in Slovakia
Ja cu probati da nadjem negde neki A ili S 226BW ako ih jos ima kod nas :(

P.S. Inace su mi danas rekli u Imtelu da su imali tako jednom jako loshu seriju 940N i da je posle jedno 7 monitora vise nije bilo nikakvih problem, kazu jednostavno naidje ponekada tako losha serija.
 
Poslednja izmena:
Eto vratio sam i poslednji 226BW koji je bio trenutno u Imtelu i ne zna se koji je od kojeg bio gori nazalost :(
Na ovom poslednjem pored dead pixela i probijanja osvetljenja uz sve ivice, postojao je neki problem sa bojama.
Tako da bi ja licno rekao ZAOBILAZITE Samsun 226BW made in Slovakia
Ja cu probati da nadjem negde neki A ili S 226BW ako ih jos ima kod nas :(

P.S. Inace su mi danas rekli u Imtelu da su imali tako jednom jako loshu seriju 940N i da je posle jedno 7 monitora vise nije bilo nikakvih problem, kazu jednostavno naidje ponekada tako losha serija.

Kupovina monitora postaje kao kupovina vina, moras da pazis koja godina i koja je berba :eyebrows:
 
Naravno da je problem jer Samsung lici sve vise na Nokiu, imaju milion modela u prodaji i nemoze sve bas da bude perfektno, a ako cemo iskreno oni su se bacili na PVA, Led i nove tehnologije jer koliko sam shvatio TN polako svi hoce da izbaciju kao opciju za sve. Ostace samo u opciji za SOHO
 
Pozdrav, i ja sam se nameracio da uzmem 226bw. Lomio sam se izmedju 226 i 206 i neke jeftinije 22'' (Benq, Belinea...) pa posto uzimam na web kredit dacu 150 € vise, bolje nego da posle zalim. S obzirom da sad imam CRT 17'' sve je dobro :) . Interesuje me da li neko zna, da li ce MSI ATI 9550 biti dovoljna za najjacu rezoluciju na ovom cudovistu? Da li ce trebati bolja graficka iz bilo kog razloga, normalno vezano za monitor?
 
Sa tom karticom se na native rezoluciji 1680x1050 neces bas naigrati.
 
Dovoljno za gledanje u ekran, za igranje nikako :)
 
E sad ste me usrecili :) Salim se, ne igram u zanje vreme nista zahtevno, jedino sto igram je CS 1.6 online i to je to. A fala bogu uskoro mora da padne i neka graficka ali kada se oporavim od troskova monitora :) Hvala na odgovorima
 
Nije mi jasno kako gledanje filmova na 20" ili 22" moze da bude odlicno? Kako nesto sto ima rezoluciju ~640x456 ili neki slican dvdrip, moze da izgleda na 1680x1050. Kako moze ta slika na full screen-u da bude lepa kada u tom slucaju originalan 1 pixel se rasprostire na skoro 3. Moze samo da bude neostra, ili gresim.
 
Nije mi jasno kako gledanje filmova na 20" ili 22" moze da bude odlicno? Kako nesto sto ima rezoluciju ~640x456 ili neki slican dvdrip, moze da izgleda na 1680x1050. Kako moze ta slika na full screen-u da bude lepa kada u tom slucaju originalan 1 pixel se rasprostire na skoro 3. Moze samo da bude neostra, ili gresim.

Nista strasno, pa i DVD filmovi su u rezoluciji od oko 720X400 (ako su 16:9) pa ga vecina normalno gleda na 17" i 19" koji su 1280x1024. A i taj 20" panel ima sitniji pixel pa je skaliranje manje primetno. 22" bi trebala da ima velicinu pixela kao i 19"

Naravno, i dalje ostaje da je najostrija slika kada su rezolucija materija i panela u 1:1 odnosu, ali osim fullHD video materijala i odgovarajucih 1080p panela nema drugih primera, tj. ne postoji panel koji je 1280x720. Takvi 720p materijali se u 1:1 odnosu mogu jedino gledati na 17" i 19" uz poznate crne povrsine iznad i ispod video zapisa. HD ready LCD televizori imaju rezoluciju od 1366x768 sto opet pri reprodukciji 720p materijala ne moze dati odnos 1:1 vec mora postojati skaliranje.

Na kraju krajeva, kupis dobar racunar, veliki monitor a i dalje bi da gledas dvd-ripove u niskoj rezoluciji, ne ide to :d
 
Nije mi jasno kako gledanje filmova na 20" ili 22" moze da bude odlicno? Kako nesto sto ima rezoluciju ~640x456 ili neki slican dvdrip, moze da izgleda na 1680x1050. Kako moze ta slika na full screen-u da bude lepa kada u tom slucaju originalan 1 pixel se rasprostire na skoro 3. Moze samo da bude neostra, ili gresim.
Zato sto kada gledas na nekoj ekrancini od 20 ili 22 inca, mozes k'o covek da se zavalis u fotelju ili krevet udaljene 2 metra od ekrana i uzivas u filmu... dok sa 17" moras da buljis sa pola metra da bi video nesto. (tako je bar meni bilo pre sa 17-icom)
A sa 2 metra se kockice ne vide ;)

Inace, izbliza da, stoji to sto si rekao, not a pretty sight.
 
Samo da kazem da sam danas bio u ERC-u u bulevaru i uzeo od njih 226BW koji je isto Made in Slovakia, kazu da samo odande Samsung radi sada 226BW, i rekli su ako se pojavi bad pixel ili imam bilo kakve probleme isto moze da se zameni monitor bez problema.
 
Vidim da hvale 223bw pa ako neko zna koji je bolji, 226 vs 223?
 
@Krtica pogledaj u temi za 223BW, po onom sto sam ja procitao 223 ima bolji prikaz boja od 226, i ja sam licno narucio 223BW.
 
Pozdrav ljudi, evo ja bash uzeh pre 10tak dana isti monitor, nemam bad pixela chini mi se al primetio sam drugi problem...
Kada sam prikljuchio monitor on se upalio na rezoluciji koja je bila na prethodnom i slika je bila prilichno mutna.. Uplashio sam se na trenutak i promenio u najvecu 1680:1050 i slika je postala kako treba!
Fora je u tome da mi je na svim ostalim rezolucijama slika zamucena i totalno drugachija... Shta da radim??
 
pomiri se sa time ;)

to je native rezolucija i u njoj treba da radis. that's it!
 
Pozdrav ljudi, evo ja bash uzeh pre 10tak dana isti monitor, nemam bad pixela chini mi se al primetio sam drugi problem...
Kada sam prikljuchio monitor on se upalio na rezoluciji koja je bila na prethodnom i slika je bila prilichno mutna.. Uplashio sam se na trenutak i promenio u najvecu 1680:1050 i slika je postala kako treba!
Fora je u tome da mi je na svim ostalim rezolucijama slika zamucena i totalno drugachija... Shta da radim??

nista, to je normalno, tako treba. Svuda furaj native rezoluciju monitora, tj 1680x1050. Ako su ti u igrama lose performanse - hebiga. To je jedna od mana od LCD monitora, treba ti jaka graficka za igre.
 
Nazad
Vrh Dno