Šta je novo?

Tetraciklicni modulator (bezicni)

jalokin

Slavan
Učlanjen(a)
22.09.2006
Poruke
8
Poena
301
Imam bezicni tetraciklicni modulator koji stoji pola metra od najdaljeg perifernog uredjaja. Sad me zanima kako mogu da na njemu bez iskljucivanja uredjaja uradim premoscavanje Kirstenovog prstena a da ne dodje pada frekvencije i napona? Jel za to izricito neophodan taj dualni kabal koji se i tesko kod nas nalazi, a cuo sam na nekim forumima da moze i bez njega samo niko ne gvori kako? Kazu da al-folija moze da zameni dualni kabl samo sta snjom kako to da izvedem i gde da je postavim?

Unapred hvala na pomoci!
 
Hvala na komplimentu!
 
Da bi uradio premoscavanje prvo moras da pomeris modulator na udaljenost od 86,3cm od najblizeg perifernog uredjaja, ne znam ko ti je rekao da da to ovako moze da radi uopste?! Dualni kabl nije neophodan vec mozes da probas da nadjes dva niskoomska kabla sa kvadratnim poprecnim presekom i perforiranom faznom karakteristikom. Nemoj da koristis alu foliju posto ces samo da skratis vek trajanja uredjaja! Pre bilo kakvog premoscavanja trebao bi da uklonis svu svoju odecu sa sebe jer ona moze veoma jako da utice frekventnu karakteristiku uredjaja i samu stabilnost!
Znaci kad hoces da odradis premoscavanje prvo moras da malo pomeris stambrcnu izlaznog filtra kako premoscavanje ne bi imalo uticaja na karakteristike modulatora. Posle toga lepo skines Kirstenov prsten i stavi ga na prst kako ne bi dosao u kontakt sa nekim metalom, najbolje na srednji (ako nece da ide najbolje ti je da oblizes prst). Nakon toga prsten treba isprazniti od negativne energije a najefikasnije ces to uraditi ako ga "metnes" tamo gde sunce ne sija odnosno gde nema suncevih zraka. Kad si to odradio prsten mozes slobodno da vratis. Time je proces premoscavanja zavrsen!
 
Nazad
Vrh Dno