Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,606
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
Da li je neko probao Samsung 225MW, u pitanju je TN panel sa Pal tunerom, solidne cen

Da li je neko probao Samsung 225MW, u pitanju je TN panel sa Pal tunerom, solidne je cene u rasponu od 25000-35000 zavisno od okolinosti.

Nejasno je, da i je u njemu ugradjen dual tuner analog-DVB-t ili samo DVB-t.
I koje je klase tuner (I-IV generacije), pretpostavljam da je I ili II sto je u sustini ocajan kvalitet.
Mnogi sajtovi ga reklamiraju kao full HD a neki ga reklamiraju kao 1080pl input, recimo pola ih reklamira kao P a pola kao I.

E sad pitanje je da li monitor ima ugradjen chip za skaliranje, i da li dolazi sa daljinskim ili se skaliranje vrsi kroz meni (ako ga uopste i ima), sto bi bilo ocajno resenje.
A sve u slucaju da se gleda 4:3 ili 16:9 source. Mislim da bi bilo strasno da se 16:9 siri u 16:10, taj minus bi mu bio smrt, barem u mojim ocima.

Pitanje je da li je ubacena matrica AMLCD 220M1, LTM220M1, AU (M220EW01), CMO (M220Z1) ili LG-Philips (LM220WE1).


Izgleda da monitor nema svivel, i da je izgleda nemoguce gledanje iz kreveta.
 
Da odgovorim sebi na par pitanja, video sam monitor u akciji ali samo povrsno, i kratko 30 minuta.

Monitor ima skaliranje, i elektroniku za skaliranje, medjutim i pored HDMI ulaza nema mod exact-scan, sto je velika mana i govori o elektronici prve generacije, jako niskih mogucnosti. Moguc je rad sa daljinski upravljacem.

Proverio sam tuner je analogno digitalni, doduse tuner je jako los ukoliko se poredi sa jacim TV modelima, cak i iz Samsungove klase. Slika je neuverljiva i bleda , i jako se razmazuje nevezano za brzinu matrice, tuner se jako lose ponasa u brzim scenama, posto se javlja kompresioni gubitak. Dynamic mod mnogo doprinosi uverljivosti slike, kontrast postaje normalniji, slika konturisanija, i uverljivost slike se popravlja.

Menu je uzasan, a dugmici/senzori su po meni ne prihvatljivi. Senzor jako lose hvata ili hvata i kad te treba. Mozda je to stvar navike, ali wheel ili cursor bi bio po meni ipak najbolje resenje.

Kao sto rekoh sve sto sam gledao je TV tuner signal, nisam vezivao DVI ili HDMI vezu, nisam imao sansu. kao sto rekoh Monitor ima skaliranje u wide, 16:9, zoom 1 zoom 2 i 4:3 modu. Nedostaje mod sa boljih elektronika poput custom zoom.

To je mod u kome 4:3 mod mozete namestiti tako da vam gore i dole slika bude isecena za po 7mm dok bi levo i desno imali crne strafte od po 1.5cm. Sto je najbolji kompromis za velicinu i prikaz 4:3 source-a na 16:10 panelima. Ovako zoom 1 mod pozicionira 4:3 sliku levo i desno do samih krajeva dok se gore i dole odseca ne-prihvatljivo veliki deo slike.

Monitor ima pomeranje napred nazad.

Formirana cena za nase trziste je oko 40000 dinara sto je ne prihvatljivo mnogo za tu velicinu ekrana.


http://www.dailymotion.com/video/x1gj52_cebit-2007-samsung-syncmaster-225mw
 
gde si nasao da ga pogledas?

i ja sam zainteresovan za neku varijantu AIO, ali do sada nisam uspeo da pronadjem ni jedan da mi se svideo + da se uklapa u budzet.
 
Po navodima da je to jedini primerak na balkanu, sto je laz, verovatno je jedini u Beogradu a mozda je i to laz. raspitacu se gde ce se pojaviti.
 
Asus valjda ima HDCP

Specifikacije asusa

Naziv
Proizvođač : Asus
Model : MW221U
Ekran
Tip : TFT
Dijagonala : 22 "
Rezolucija : 1680x1050 px
Osvetljenje : 300 cd/m2
Kontrast : 700 :1
Vreme odziva : 2 ms
Ugao vidljivosti : 170/160 °
Ostalo
Ulaz : Analogni, DVI,
Potrošnja energije : 65 W
Ostalo : Zvučnici,

Specifikacije 225bw

Naziv
Proizvođač : Samsung
Model : 225BW
Ekran
Tip : TFT
Dijagonala : 22 "
Rezolucija : 1680x1050 px
Osvetljenje : 280 cd/m2
Kontrast : 700 :1
Vreme odziva : 5 ms
Ugao vidljivosti : 160/160 °
Ostalo
Ulaz : Analogni, DVI,
Potrošnja energije : 55 W

Asus za nijansu ima bolje preformanse, a i lepshi je monitor
 
22" Mag Bp2219w

Pozdrav svima!

Ima li ko iskustva sa ovim monitorom i/ili eventualni savet za kupovinu nekog drugog u rangu 250-300e? Cena (300e) po kojoj se prodaje je jako primamljiva u odnosu na dijagonalu od 22".
 
Da, stim sto ce kod nas FP222WH kostati barem 100-150e vise od FP222WA, posto ima D-Sub + DVI + HDMI dok nejgov "jadniji" brat ima samo D-Sub (analogni) ulaz. U americi kosta manje od 300$, u austriji kosta oko 300e, ali kod nas nema sanse da bude ispod 400e.

Ako neko zna gde ima da se kupi ovaj monitor, nek odma postuje u ovu temu.
 
Poslednja izmena:
I koji od 22" monitora je najbolje uzeti do 300e, a da ima kod nas?
 
22" dilema

Evo, dosao i taj dan da ja kupim novi monitor i da stari dobri CRT ode u penziju premda jos ima fenomenalnu sliku :wave:

Treba da odlucim do petka sta da kupim, a u izbor su usla 2 modela i to

BenQ FP222WH
Samsung 226BW

Benq imam za nekih 350e, dok je samsung oko 390e. Na oba dobijem 3 godine garancije. Interesuje me sta da kupim jer cu ga sigurno koristiti nekih narednih 5 godina, i samim tim ona razlika od 40e i nije znacajna.
pomagajte
hvala
 
vidio sam diskusiju ali je malo uopstena i neaktivna.

Kazes samsung, ako znas da mi kazes kakva mu je crna i da li ima probijanja backlight-a jer ce mi monitor koristiti najvise za filmove
 
Gde ima da se kupi Benq FP222WH? Mene on najvise zanima jer pored D-Sub ulaza ima DVI i HDMI pa na njega mogu nakaciti i PC i XBox360 i PlayStation3?
 
Acer 2216Ws

Konacno se cini da cene kod nas polako dolaze na neki "normalan" nivo...Cena ovog monitora je sasvim pristoja a reviewi po netu kazu da je ok monitor za te pare.Kod nas je 19850+pdv !
 
Poslednja izmena:
model koji se kod nas moze naci ispod 300e je AL2216W i nema DVI, a samim tim ni HDCP - sve u svemu slika je skroz OK kada se podesi gama preko drajvera od graficke karte
 
Nazad
Vrh Dno