Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,606
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
Koji je opsti stav - ima li smisla davati skoro 100e vise za 226bw ili je 225 ipak bestbuy?

To je sada jako diskutabilno, 225BW se može naći po ceni od 374e, dok je 226BW koštao do prošle nedelje 426e i to je nesumnjivo bila daleko bolja kupovina od 225BW. Stigao je novi kontignet monitora 226BW po novoj carini (zbog DVI ulaza) i cena mu je danas 470-480e.
Generalno, ljudi kažu da je 226BW po svemu bolji od 225BW i da nisu u pitanju samo kozmetičke promene, da je slika (boje, uglovi) primetno bolja, ali sada zbog tako velike razlike u ceni definitivno ne bih kupio 226BW, dati skoro 500e za monitor koji spada u jedan od najeftinijih 22" modela, nema smisla, ipak je to Samsungova B serija.
Isprva (pre 2 meseca) sam hteo da kupim kvalitetan 19" monitor (970p ili 971p ili VS VP930), pa su me privukli ovi jeftini 22" modeli jer sam oduvek želeo wide monitor, ali mi je sve ispod 22" bilo malo za wide.
Pošto su po ceni pristupačni (na našem tržištu) Samsung 225BW, 226BW, Fujitsu-Siemens L22-1W i BenQ FP222Wa, usresredio sam se na analizu ova 4 modela.
Odlučio sam konačno da kupim 226BW, ali mu je skočila cena bukvalno taj dan kada sam odlučio da ga kupim :wall: , zvao sve prodavnice redom i nigde nema, samo u ponekim ima, ali po novim cenama. Pošto sam sada 226BW odbacio zbog naduvane cene (mislim da je čak i ona prva niža cena od 426e naduvana), usresredio sam se na preostala 3 modela. Za BenQ sam ubrzo našao masu ultra loših iskustava i da ne detaljišem, jednom rečju kanta od monitora.
Izbor se sveo na 225BW i FS L22-1W. Ovaj FS jako hvale i kažu da je sasvim OK monitor za te pare i da ima čak i bolju sliku od Samsunga 225BW koji je nešto skuplji, a bolji samo u ergonomiji, ali me kod FS monitora muči to što nema DVI ulaz, a kupovati danas monitor bez DVI ulaza ne znam koliko ima smisla. Jeste da kaži da preko i D-Sub ulaza ima bolju sliku nego 225BW preko DVI, ali opet, nekako sumnjam u to dok lično ne vidim, a nemam gde da vidim i uporedim.
Opet sa 225BW mnogi nisu zadovoljni i ima mnogo problematičnih primeraka.
Tačno ne znam šta da radim, da li da čekam ili da kupim ipak neki bolji 19" monitor jer ako ga ne kupim u naredne 2-3 nedelje potrošiću pare na nešto drugo, garantovano. :d

Kakvi su ovi Scaleoview monitori?
Vidim da ih neke firme imaju u ponudi....

Kažu (ljudi po netu) da su sasvim OK za pare koje koštaju. Imaš u temi o 22", pisao sam o 22" wide L22-1W modelu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kupi 225BW i uživaj... :smoke:
 
ja cu ipak uzeti ovaj Benq,nekako mi za 100 evra doplate deluje kao izuzetna kupovina,aliku sigurno ima bolju nego moj monitor,ima vecu dijagonalu,a to shto je loshiji od monitora koji je duplo skuplji i ne treba da cudi,logicno...
 
Kupi 225BW i uživaj... :smoke:

Zaboravio sam još nešto dosta bitno (bar meni) kada je u pitanju poređenje 225BW i 226BW modela. Kažu ljudi koji su gledali u monitore jedan pored drugog da modelu 225BW drastično više probija pozadinsko osvetljenje po gornjoj i donjoj ivici i da je crna primetno manje crna nego kod 226BW modela.
Jeste da se ni kod jednog TN panela ne može očekivati prava crna i da poz.osvetljenje ni malo ne probija, ali opet kažu da je na tom polju 225BW prilično loš.

ja cu ipak uzeti ovaj Benq,nekako mi za 100 evra doplate deluje kao izuzetna kupovina,aliku sigurno ima bolju nego moj monitor,ima vecu dijagonalu,a to shto je loshiji od monitora koji je duplo skuplji i ne treba da cudi,logicno...

Ako je tvoj monitor ovaj iz "Moja mašina", 940B, mislim da ćeš se vrlo razočarati.
Kažu (komentari korisnika po raznim stranim sajtovima) da ima katastrofalno loše uglove vidljivosti, daleko manje od deklarisanih, kad sediš tačno ispred monitora i gledaš upravno u njega, pri malim pomerajima glave slika se bitno menja. Kažu da su mu boje jako loše i da se nikakvim podešavanjima to ne može korigovati. Slika je solidno oštra, ali zato pozadinsko osvetljenje jako probija. Sve u svemu skoro svi koji su ga kupili su ga zamenili za neki drugi model, a s obzirom da u Srbiji nema prodavnica koje su rade da uzmu robu kojom nisi zadovoljan nazad, ne znam koliko je pametno reskirati i dati preko 20 hiljada na stvar koja je verovatno loša.
Zašto ne Fujitsu Siemens L22-1W za 27600din u HGSpotu? (ako već hoćeš što jeftinije)
Po dizajnu je daleko ispred BenQ, a rekao bih i Samsunga 226BW. (mada je to subjektivno)
Kažu da ima jako lepe žive boje, solidne uglove, osvetljenje probija kao i kod 225BW modela, od ergonomije nema ništa, kao ni BenQ, a pored toga ima 2 D-Sub ulaza i integrisane nevidljive zvučnike. Po meni mnogo bolja kupovina od BenQa.
Ako ga kupiš, u svakom slučaju javi utiske.
 
Poslednja izmena od urednika:
Zaboravio sam još nešto dosta bitno (bar meni) kada je u pitanju poređenje 225BW i 226BW modela. Kažu ljudi koji su gledali u monitore jedan pored drugog da modelu 225BW drastično više probija pozadinsko osvetljenje po gornjoj i donjoj ivici i da je crna primetno manje crna nego kod 226BW modela.
Jeste da se ni kod jednog TN panela ne može očekivati prava crna i da poz.osvetljenje ni malo ne probija, ali opet kažu da je na tom polju 225BW prilično loš.

Idealno bi bilo kada bi mogao da ih vidiš jedan pored drugog, ipak je to manje-više od modela do modela. Evo ja na poslu imam (doduše) 205BW gde pozadinsko osvetljenje probija toliko da je crna skoro bela :) a kod kuće buljim u 930BF gde bukvalno i da nema probijanja. U normalnom radu se to gotovo i ne primeti, osim prilikom gledanja filmova (gde su tamnije scene) ili prilikom igranja nekih igara gde imaš dosta tamnijih delova...
 
Znam da bi to bilo idealno, ali znaš kakve su naše radnje, obično imaju izložene neke najjeftinije modele. U Beogradu i ima radnji koje imaju izloženih monitora i tehnike generalno, ali ovde u Novom Sadu vrlo malo, obično su to neki osnovni modeli tipa 720N, 920N i sl.
Bio sam u Metrou pre neki dan, imali su pored gore pomenutih, izložen još 203B i jedan Philips model. Znači skoro ništa. Sve ove manje radnjice (koje obično imaju bolje cene) nemaju na lageru ni jedan monitor i princip je daš kaparu, oni poruče iz veleprodaje i poslepodne dođeš po robu, daš resto keša i nosiš monitor u kutiji, niko neće da pokaže pre kupovine.
 
2 kom. - jedan u skoro samom centru ekrana... kuku&lele... E, a da li je uopste bilo slucajeva da je neko dva puta za redom reklamirao nov monitor, tj. 2 nova monitora?

Ja nemogu da verujem da mozes biti toliki bakzus,vracaj i to.

@marko_n
Kupi 225BW i ne razmisljaj,puno citas review-ove i sta drugi kazu,tako nikad neces kupiti monitor.Ja imam 225BW i sto se tice tih sitnica probija pozadinsko ovde,ovo ovde,ono tamo.. nisi ni svestan na sta se sve naviknes i bukvalno ti nista nece smetati.
Ja sam se verovao ili ne navikao na 1280x1024 rezoluciju(u nekim igrama koristim ovo,inace desktop je 1680x1050),i to je jos razvuceno...
pih na sta se sve covek navikne :)
 
Posto ja na grafickoj imam samo dvi izlaze, koliko se gubi u konverziji dvi-analog i da li onda uopste da razmisljam o Fujitsuu koji ima samo analogne ulaze?
Nema to veze, priključiš ga preko DVI->DSub konvertera koji si dobio uz grafičku i efekat je isti kao i da si povezao monitor na neku grafičku koja ima analogni (DSub) izlaz.
Kažu da je u principu preko analogne veze slika samo manje oštra i da se to primeti (ako se uopšte i primeti) kod recimo čitanja texta u Wordu. Kada su u pitanju filmovi, slike, igre, razlike gotovo da nema. Stav je (realnih ljudi koje ne hvale po svaku cenu baš ono što oni imaju) da je razlika u kvalitetu slike DVI vs. DSub 5% i to se prevashodno odnosi na oštrinu slike.

@Jerry[NS]
Ne bih baš da dam preko 30k dinara, pa onda da se navikavam nešto puno, ako me razumeš. :D
S obzirom da i sada imam TFT (samo mali 17") nije mi oglavu da srljam i kupujem novi monitor kojim možda neću biti zadovoljan.
Počeo sam opet da razmišljam o Samsungu 204B za 385evra, mada bih, kažem, jako voleo da ovaj put uzmem wide monitor, ali kad mi se neda.

ps. Gde si u NS kupio 225BW i po kojoj ceni i kada i da li monitor ima mrtvih pixela?
 
Poslednja izmena:
Ja sam se verovao ili ne navikao na 1280x1024 rezoluciju(u nekim igrama koristim ovo,inace desktop je 1680x1050),i to je jos razvuceno...
pih na sta se sve covek navikne :)

pa sto ne dodas custom 1280x800 rezoluciju i ne moras da se navikavas ;)
 
225BW za 279e!!! Da ili ne?!

Imam ponudu da kupim 225BW za neverovatnih 279e! ( u Holandiji rasporodaja ), da li vredi uzeti i rizikovati ili ne. Plasim se da nema bad pixela pa da placem sa njihovom kolicinom na ekranu. A sa druge strane se vodim cinjenicom da je ipak to truli zapad i da bas ne uvaljuju sve i svasta. Sta da radim???Moram da znam do petka jer je to zadnji dan!!!:wall:
 
225w - imam jedan crni dead pixel od starta i ne smeta, tesko se i primecuje, jer je sa strane. Za te pare je super monitor...

Eh, sto je 24" Dell... Boli glava, ali isto boli glava i od cene...
 
To se ne brinem!!!

Ne brinem se za carinu nego da nema neki los pixel ali i da ima za ovu cifru sve cu da progutam:-devil-:
 
Imam ponudu da kupim 225BW za neverovatnih 279e! ( u Holandiji rasporodaja ), da li vredi uzeti i rizikovati ili ne. Plasim se da nema bad pixela pa da placem sa njihovom kolicinom na ekranu. A sa druge strane se vodim cinjenicom da je ipak to truli zapad i da bas ne uvaljuju sve i svasta. Sta da radim???Moram da znam do petka jer je to zadnji dan!!!:wall:

Kupi to i uzivaj !

AKo ti se ne svidi ja cu ti dati 300 za njega !
 
Vidim da u ovom reviewu na behardware-u opisana 22" Belinea 2225 S1W, kod nas ima da se kupi za 280e~23500din (PDV uracunat) ali zanima me jel neko dosao u kontakt sa ovim monitorom i kakvi su mu utisci.

Da li neko ima iskustva sa wide screen monitorima i XBox360 konzolom? Da li uzimati 22" wide pa se zezati sa skaliranjem slike ili klasican 19" 1280x1024 monitor?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno