Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
FUJITSU SIEMENS 22” TFT ScaleoView L22-1W
22 inch (55.9cm) 1680x1050 response 5ms brightness 300cd/m2 contrast 700:1 viewing angle H/V 170/160 audio 2.5W, 2x video input D-SUB garancija 24 meseci

336 eura...ovo deluje nekako jeftino...
 
Sada sam u nedoumici, hocu da promenim svoj 940b, ali ne znam kojim monitorom da zamenim?

Kod Samsunga 226BW mi smeta sto nema podesavanje po visini, a posto sam viskok 198 to mi je jako bitno. Plus, na netu sam video da kvalitet prikaza zavisi i od panela koji je upotrebljen...

FUJITSU SIEMENS 22” TFT ScaleoView L22-1W mi deluje suvise jeftnino, nema podesavanje po visini i nema DVI...

ima li jos neka preporuka?
 
ja imam 225BW,ali zapao mi maler i dobio sam ga u startu sa mrtvim pixelom, a jos vec maler, posle 2 nedelje se valjda zbog toplote rascvetao ( da da rascvetao ) sa strane se otvorio :(
jedno cirka 15 cm, i moze da se zatvori tj skljocne udje u leziste nazad ali cim radi duze od 4-5 sati otvori se ponovo:(
toliko o 225BW
 
ja imam 225BW,ali zapao mi maler i dobio sam ga u startu sa mrtvim pixelom, a jos vec maler, posle 2 nedelje se valjda zbog toplote rascvetao ( da da rascvetao ) sa strane se otvorio :(
jedno cirka 15 cm, i moze da se zatvori tj skljocne udje u leziste nazad ali cim radi duze od 4-5 sati otvori se ponovo:(
toliko o 225BW

1) Što nisi testirao monitor pre kupovine?!
2) Rascvetao se 15mm misliš, mnogo mi je 15cm :) Što ga nisi reklamirao?!
 
Imam 225BW sa "mlatimudijom" i mogu vam reci da je odlican. Vertikalni ugao jeste slabiji, ali sasvim upotrebljiv (160/160? - nikako, po vertikali je cak duplo manji). Inace boje su odlicne. Probijanje se primeti uz gornju i donju ivicu, ali nista strasno. Kasnjenje u igricama stvarno nisam primetio, a trudio sam se. Znaci gameri...moze. Imao sam i tu srecu da ga istestiram i kupim u prvom kontigentu posle Nove godine, kad su cene jos uvek bile OK (mada je sad opet pojeftinio zbog 226BW). Ovo sa "DVI porezom" je strasno (mislim strashno :) )! Testiranje je bilo...uh! Ubedjivanje i samo ubedjivanje! Definitivno, morate se BORITI za svoja prava.
Toliko od mene.

Poz
 
Imam 225BW vec par meseci,video sam 226BW uzivo,odlican monitor ali iskreno jako mi smeta ako monitor nema podesavanje po visini kao 225BW model,i sad da biram opet bi se odlucio za 225 zbog tog podesavanja po visini.
Ne znace nista one 2ms ni 3000:1 kontrast,cist marketing,u stvarnosti nista ne primetis nego ti je u glavi "wau sad gledam u monitor od 2ms,mora da je dosta brzi od onog sa 6 ili 8ms :)"
 
Koja bi bila dobra alternativa Samsungu 225BW (znaci 22'', wide, podesiv po visini i slicne cene i kvaliteta)?
 
@ DuleC , matori molim te ne znam sta podrazumeva to MM uz 225bw ... ima zvucnike uz njega ili i tv kartica ugradjena ? i kakvi su utisci sa mlatimudijom ?

Dobijes zvucnik koji se kaci na donju ivicu monitora, izgleda ruzno i radi jadno. To je sve sto spada u doticnu mlatimudiju. MM je smislio neki vrli uvoznik, ja sam dobio monitor sa tim dodatkom a nigde na ambalazi ili dokumentaciji se ne spominje to MM u imenu modela.
 
jel onda 226 bw dobra kupovina ili nije,sad imam 940 b,pa bi to prodao i uzeo ovo...Vredi li doplate pretpostavljam oko 200 evra,mozda malo vishe
 
Mene kod 226BW nervira sto nije podesiv po visini :(
Nije mi jasno zasto su to izostavili kada 225BW ima.
 
Poslednja izmena:
Kako zasto? Pa zbog cene, naravno... :smash:

A inače, koja je cena za 225BW? Zvao sam danas par firmi i tu ima jako velikih odstupanja, ima firmi gde je cena 30600din, 33600din... pa sve do maximalnih 34237din, odnosno 37537 za onaj tzv. "MM" model uz koji idu zvučnici.
Prvo sam pomislio da je ova cena 30600din stara (bez uračunate carine za DVI), ali sam pitao u 2 radnje i kažu da su im to nove cene i da ih neće povećavati. Sa druge strane, firme u kojima je cena za 225BW extra visoka, generalno imaju realne cene za ostale stvari i ne spadaju u firme koje su skupe. O čemu se tu radi?
 
Zavisi odakle im stižu monitori, da li su druga, treća ili ko zna koja ruka, ili je to politika firme, zatim marža... Može da bude više razloga.

Najbolje je uzeti monitor u onoj radnji koja daje najveću garanciju i dozvoljava test pre kupovine - pa makar monitor koštao i koji € više...
 
jel uzeo neko ovaj BENQ fp222w ili kako vec shto je oko 300 jevrova???
Ajd iznosite utiske,MAX-a nece da mi se javi da li mu samo onaj primerak nije valjao ili su svi krsh...:)
Ajd ljudi dajte da vidimo vredi li ta kupovina.?
 
Zavisi odakle im stižu monitori, da li su druga, treća ili ko zna koja ruka, ili je to politika firme, zatim marža... Može da bude više razloga.

Najbolje je uzeti monitor u onoj radnji koja daje najveću garanciju i dozvoljava test pre kupovine - pa makar monitor koštao i koji € više...

Znači cena od 375e je recimo ok cena za 225BW u koju je već uračunata carina za DVI?
Evo nekih cena:
Pakom 424e
Microsystem 420e
Telix (veleprodaja NS) 418e
BP Computers (NS) 419e
Kimtec 422e

M & S Group 374e
Eurolink 374e
Gigatron 375e

Jasno se uočava grupa prodavnica kod kojih je cena oko 420e i onih gde je oko 375e, sto je solidnih 50tak evra razlike ili oko 12% pa sam pomislio da to ima neke veze sa DVI carinom.

jel uzeo neko ovaj BENQ fp222w ili kako vec shto je oko 300 jevrova???
Ajd iznosite utiske,MAX-a nece da mi se javi da li mu samo onaj primerak nije valjao ili su svi krsh...:)
Ajd ljudi dajte da vidimo vredi li ta kupovina.?

BenQ FP222W je 289e, extra jeftin za svoju veličinu. Koliko sam gledao po nekim stranim sajtovima Samsung 225BW je skuplji od BenQ FP222W nekih 30tak $, a kod nas je razlika 80-90e, što je oko 120$ razlike, možda BenQ FP222W samo ima realniju cenu, no da čujemo nečije mišljenje, posebno bi ga bilo zanimljivo uporediti sa Samsungom 225BW.

Pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:
Hvala za info!

Malo mi je čudno to što igor86 u tom postu na MyCity forumu kaže 23. februara ove godine da je monitor platio okruglo 400 evra.
Do sada sam našao najnižu maloprodajnu cenu sa PDVom za ovaj monitor od 282 evra, a u većini firmi je oko 290e. Da li je moguće da mu je cena pala više od 100 evra za 20tak dana?

Nigde ne mogu da nađem Samsunga 225BW i BenQ FP222W u istoj radnji, a pri tome da su raspoloženi da ih prikažu u radu kako bih mogao da uporedim.
Znam da ima stranih review-a ali je opet pitanje šta stiže na njihovo, a šta na naše tržište.
Zanima me da li 225BW realno vredi više 92 evra od BenQ FP222W, kada je kvalitet slike u pitanju. Na strani Samsunga je nešto bolja ergonomija i DVI ulaz, ali mi je kvalitet same slike mnogo bitniji.

Malo sam čitao po stranim forumima i sajtovima i nisam našao do sada ništa specijalno, svi uglavnom kažu da Benq ima odličnu sliku i nekih većih zamerki nema.
Od nekih problema na koje sam naišao, izdvojio bih ovo
First FP222W had power problem. After 4 or 5 hours continuous running and shutting down the PC it went into standby for a couple of seconds and then completely switched off and wouldn’t turn on again until it probably had cooled down. This was replaced (allegedly) by another one which has exactly the same problem. Leave it turned off overnight and it starts fine. BENQ locally said they couldn’t find any fault. Strange since I can get it to fail every time.

Inače, nije da FP222W nema DVI priključak, postoje 3 varijante tog monitora

FP222W (D-Sub/DVI-D)
FP222WH (D-Sub/DVI-D/HDMI)
FP222Wa (D-Sub)

Samo što se ovaj FP222Wa se pojavljuje samo na BenQ sajtu za EU http://www.benq-eu.com gde je verovatno izbačen DVI samo zbog carine.
 
Poslednja izmena od urednika:
225bw dead pixelz

Drugari--- kupio danas 225bw i ...nekoliko loshih pixela- tacnije 7 svetlih(primecuju se samo na crnoj podlozi). Sutra rano zovem, vicem, trazim... Da li ima slicnih iskustava?
 
Au... Baš si neverovatan baksuz. Pazi, moraju to da ti zamene, a i hoće, sigurno...!
 
Evo updatea- otisao u Erc i dobio nov monitor- kaze covek testirao ga 2 sata i sve ok- super... ali... dodjem kuci i 1pixel svetli ko jelka. Shta tu sad da se radi-da opet zovem ili...
 
Nazad
Vrh Dno