Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,606
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
Neka on koristi sta oce,evo ja gledam u 225BW,stvarno ne znam sta mu fali? :)
@cikaunx9 uzmi slobodno taj samsung neces se pokajati,ja sam isto razmisljao izmedju 205 i 225,sto da uzmem manje kad mogu vece...
 
Evo i ja planiram da uzmem neki monitor, ali prvo ovde da se posavetujem...Zanima me da li postoji neki 22" a da pri native res. ima osvezavanje od 75hz, znam da to nije isto kao kod crt-a ali meni je neprijatno u ocima na 60...koliko ima 226bw? Planiram da ih nabavim u madjarskoj?
 
Osim što je ovo neviđena glupost :) samo da kažem da sam svojevremeno pročitao u nekom od testova da 225bw ne koristi Samsungov panel, već neki tamo ne znam koji, kojeg sam inače uredno tada i našao na sajtu proizvođača.

Na short-media testu je covek spomenuo 'da je cuo da su neki ljudi otvorili monitor i da je u njemu CMO M220Z1-L01 panel'. Takodje dve recenice dalje kaze da ustvari nema pojma koji je tacno panel unutra, pa cak ni da li je 6bitni ili 8bitni.
Svi ostali testovi/izvori navode da je koriscen samsungov M220Z1-L01 panel. Mada ne vidim sto bi bio problem i da je stavljen CMO koji je poznat proizvodjac ekonomske klase lcd panela (niko se ovde ne zavarava da je ovo visoka klasa monitora valjda?)
Uostalom sto kaze Jerry, i da ga pravi Iskra Bugojno bitno da radi kako treba.
 
Na onom danskom sajtu o panelima piše:

Samsung 225BW (widescreen) has a 22 inch 5 ms TN (Samsung LTM220M1) panel.
 
evo par informacija o novom programu Samsunga za 2007. 906BW/206BW/226BW

monitor stvarno lepo izgleda, samo pitanje kolika mu je cena?....

...and the 226BW model, priced at $429.99, feature an ultra-high resolution of 1680 x 1050 and a dynamic contrast ratio of 3000:1...
 
Poslednja izmena:
...

SM BW226 je u samsung shop-u u bulevaru i beogradskoj ulici imao cenu od 36900 dinara, znaci oko 460 evra.

i meni je zapeo za oko ali nigde testova na internetu, samo misljenja korisnika.
 
pa verovatno ce tako i biti...:( , a da li neko zna otprilike koliko ce kostati u Madjarskoj?? (to mi se vise isplati...):d :d

@hajzl: uuuu to mora da se pogleda...thx for info
 
Poslednja izmena:
Ljudi citate li vi prethodne poruke ili samo pisete tek da napisete nesto?

Informaciju o ceni 226BW ste mogli procitati pre nekih mesec dana. Isto tako i rezime onoga sto sam ja pronasao o 22" monitorima dostupnim na nasem trzistu. Zaista ne znam zasto sam ja potrosio pola sata pisuci onoliki post kad niko ne cita.
 
Stigao 225BW kooonacno ;) Kod mene je evo, vec treci dan, ali nikako da stignem da se malo detaljnije pozabavim podesavanjima i prenesem vam utiske. Generalno, veoma sam zadovoljan, za pocetak. Monitor sam mogao testiram pre kupovine. Nema bad pixela, jedino malo probija pozadinsko osvetljenje na gornjoj i minimalno na donjoj ivici kada postavim crnu pozadinu. Steta sto moja graficka kartica izgleda ne podrzava native rezoluciju (1680x1050) kada je monitor nakacen na DVI. Na VGA je sve OK sa rezolucijom. Pokusao sam sa nekoliko verzija drajvera, raznim rucnim podesavanjima, ali nisam uspeo da postavim native rezoluciju. Kada sam svoj Gainward GeForce 4 MX440 zamenio sa Sapphire ATI-jem 9550 VIVO, monitor je proradio u native rezoluciji na DVI i mom odusevljenju nije bilo kraja :) Nisam se jos navikao da pratim forum u wide rezoluciji... Ima toliko prostora da je neverovatno sta sve moze da se smesti na desktop... Mozete misliti kako se osecam kada se vratim za 15-icu koju imam na poslu...

Filmovi izlgedaju fenomenalno, sve je mnooogo vece nego na starom CRT 17" Hansolu, mada je DIVX kompresija ucinila svoje te se primecuju svi njeni nedostaci... :( Nekoliko novijih HDTV serija kompresovanih XVID-om izgledaju fantasticno, skoro kao MPEG2 sa visokim bitrate-om sa par DVD-a koje sam uspeo da testiram.

Sto se tice Linux-a, probao sam monitor kod kolege na poslu, do duse na slicnom GF4MX440 koji imam i kod kuce. Nismo uspeli da podesimo native rezoluciju, ali je i u 1600x1200 scaled DVD Madnoninog koncerta izgledao pristojno u full screen-u. Desktop je takodje ooogroman, a da ne pricam o tome koliko se dobija sto mogu da postavim dve konzole, jednu pored druge, ili konzolu i browser. Vecaras treba da instaliram Slackware 11 na svoju kucnu masinu, da bih testirao kako funkcionise sa ovim ATI-jem 9550 koji se trenutno slucajno zadesio kod mene.

LM, moram da napomenem da je Magic Tune 3.6 koji sam dobio na CD-u odbijao saradnju sa GF4MX440 u bilo kojoj kombinaciji drajvera, dok sa ATI-jem i Catalystom 6.9 funkcionise bez problema. Definitivno menjam graficku u najskorije vreme!

Cak sam uspeo da pokrenem i jednu igru, NFSMW. Steta samo sto ova igra ne podrzava wide rezolucije, ali to bi sa ATI-jem 9550 bio verovatno slide show. Neverovatno je kako wide monitor nekako pojacava igrivost :)

E da, dobio sam i zvucnike koje sam nakacio na integrisanu zvucnu karticu (nf2, soundstorm), dok je na SB Live! nakacen Creative 5300 5.1 sistem. Zvucnici dobro dodju za "kancelarijsku upotrebu", a trenutno mi uglavnom sluze kao produzni kabl za sluske. Kvalitet zvuka s obzirom na deklarisanu snagu je sasvim OK, recimo da spadaju u klasu zvucnika od 7-10e.

To su moji prvi utisci o 225BW. Hvala svima na savetima i predlozima :)
 
Koji Wide 22" TFT?

Ramisljam da uzmem neku vajd dvadeset dvojku do nekih 400 eura, i za taj kesh jedino sto sam uspeo da nadjem je SAMSUNG 225BW. Kakvi su utisci oko doticnog monitora, boje, osvetljenje, ugao gledanje...

Da li mozda ima jos neki u tom cenovnom rangu koji bi mogao da uzmem u razmatranje?
 
... na koji se primio i Samsung, pa eto novi 226BW pominje 1000:1 do 3000:1, sve je to naravno softverski overklokovano... :eyebrows: Meni naravno izgleda isto kao i 225BW koji stoji pored njega, osim što je crn i piše Vista Ready.
 
Niko nije primetio da se u Gigatronovom Webshopu pojavio Samsung 226BW po ceni 32.5k din a da je 225BW kod njih poskupeo za skoro 3K din i dobio Multimedia dodatak?
Sada je stari model 12e skuplji od novog. Jeli to posledica ovog "DVI poskupljenja" o kome se prica ili su rasprodali lager nabavljen po starim cenama?
 
I sta kazete, u cemu je razlika izmedju 225BW i 226BW, cini mi nesto da sam za 226 video da nema nekakvo podesavanje po visini
Ovih dana treba da pazarim jedan a ja se zalepio bas za 225. Da li mi je bolje da uzmem 226 mozda ?
 
I sta kazete, u cemu je razlika izmedju 225BW i 226BW, cini mi nesto da sam za 226 video da nema nekakvo podesavanje po visini
Ovih dana treba da pazarim jedan a ja se zalepio bas za 225. Da li mi je bolje da uzmem 226 mozda ?

ako ti je bitno podesavanje po visini onda 225bw ako nije onda 226bw,koliko videh trenutno je 226bw jeftiniji od "starijeg" bate.ne znam da li je bio ovaj review:

http://translate.google.com/transla...refox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&hs=G4b

sve u svemu azijati nahvalise Samsung 226BW i LGL226WT ko' fudo amd i ati :d
 
e aj vi momci koji imate ili ga u skorije vreme uzimate recite vase utiske o samsung 226bw...
posto planiram prodaju mog 970p samsung-a jedina solucija mi je vece vece i jos veceeeeeee...
prosle nedelje u budimpesti skoro ostavih sav novac namenjen za razne stvari za 224t jednom recju prejako al srecom izvuce me drugar napolje iz radnje uhhhhhhhhhhh...
 
Pa ako mi neko kaze za sta mi sluzi podesavanje po visini, mozda i ukapiram da li mi treba :d
A jel ima jos neke razlike izmedju doticna dva osim tog podesavanja po visini?
 
e aj vi momci koji imate ili ga u skorije vreme uzimate recite vase utiske o samsung 226bw...
Ja sam kratko pogledao 226BW pored 225BW i deluje mi isto samo malo lepše i crno. Međutim ovi mlađi sa smislom za detalje kažu da je iskosa manje žut i da se nabudženi kontrast primećuje u slici.
 
Nisam vise mogao da cekam pa sam uzeo 225bw, i zadovoljan sam, malo mi smeta jedino sto na crnoj pozadini u gornjem centralnom delu ekrana malo probija svetlo, mada nije strasno i vidi se isljucivo ako je tamna pozadina u pitanju.

P.S. Malo su se zajebali pa mi za istu lovu dali 225bw sa mlatimudijalnim dodatkom :d
 
Nisam vise mogao da cekam pa sam uzeo 225bw, i zadovoljan sam, malo mi smeta jedino sto na crnoj pozadini u gornjem centralnom delu ekrana malo probija svetlo, mada nije strasno i vidi se isljucivo ako je tamna pozadina u pitanju.

P.S. Malo su se zajebali pa mi za istu lovu dali 225bw sa mlatimudijalnim dodatkom :d

Da li si kupio sivo-crni ili komplet crni, tj. da li ima uopste da se kupi kod nas crni monitor?
 
Evo, dobio sam 226bw i mogu reći da je monitor stvarno odličan. Jedina primedba je probijanje svetla uz levu i desnu ivicu, mada se to popravi dinamičkim kontrastom. Kad sam već kod dinamičkog kontrasta, odlično funkcioniše opcija, ali nije najbolja za filmove gde se brzo menjaju scene zato što monitoru treba oko sekund da se podesi ako se slika iz, na primer, tamne prebaci u svetlu. Što se tiče emulacije nižih rezolucija, ne bih rekao da je sjajna, na 1280*1024 je većina slova mutna(mada, sad kad malo bolje razmislim, možda imam taj utisak zato što je slika inače kristalna :) ). Auto adjustment opcija ne radi(kaže unavailable), pretpostavljam zato što mi je prikačen na DVI, tako da ni nema šta da se optimizuje. Bilo bi lepo da ima podešavanje po visini kao prethodni model, ali dobro, uvek može da se stavi nešto ispod :) Sto mi ima posebno udubljenje za monitor, pa mi zato smeta, ako planirate da vam stoji normalno na stolu, ne bi trebalo da bude problema. Na disku ima samo drajver i uputstva, ne postoji nikakav program tipa magic tune, koji sam imao na 913N. Sve što se treba podešavati je na monitoru. Ne bih znao šta još da vam kažem, ja sam zadovoljan.

edit: i ima slovo 's' pozadi, znači samsungov je panel ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno