Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,606
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
Sta je jos aktuelno od 22" sem Samsunga 225BW a da moze da se nadje u nasoj zemlji(Bg ili NS)??
Jel moze neko da mi baci pm gde ima najjeftiniji 225BW i po kojoj ceni.
 
Ja sam ga uzeo pre neke 2-3 nedelje u M&S u Pozeskoj za 38.300 din. U tom trenutku mislim da su bili najpovoljniji a i jedni od retkih koji su ga imali na lageru. Treba napomenuti da mu je cena u eurima kod njih 460 EUR. ali racunaju euro 83 din. a ti naravno moras da platis u dinarima:wall:

Poz.
 
Da, malo ko ga ima na stanju stvarno, a ako te mrzi da se cimas i cekas, u Samsung shopu te ceka po ceni od 507e.
Iskreno receno pitanje je i koliko ih je i uvezeno.
 
To se i meni desilo.I ja sam kupio samsung 204b i samsung 731bf u pozeskoj u m/s i isto su mi racunali euro 83 a na njihovom sajtu je bila cena 404 eura.
Kad sam pitao odkud ta razlika tolika u kursu rekli su mi uvoznik racuna euro 83 i da oni njemu mogu da plate samo u dinarima i da je do toga razlika u kursu.
To mi je malo cudno objasnjenje ali ajde sta da se radi i sa tom cenom su bili u tom trenutku najpovoljniji.
 
Kvarna rachunica, a da sutra skochi euro na 89 svi bi odma digli iako su od uvoznika uzeli da im rachuna po 83din/e ....ali tako je bash bash bash svuda....
 
u pravu si isnogood! ali ja znam jednu jedinu prodavnicu koja ne radi tako :D bash naprotiv.
 
Gledao sam specifikacije 225bw i svidja mi se, cena je ok, i onda vidim 4:3 19icu, Samsung 971p sa 1280x1024 ali duplo vecim kontrastom (1500:1 naspram 700:1 od 225bw) i gotovo iste cene. Nista mi nije jasno, jel realno prikaz od tog 971p toliko bolji da ima skoro istu cenu kao monitor od 22incha?
 
Razlika je u panelu. 222bw ima TN panel, dok 970P i 971P imaju PVA.
PVA paneli imaju gotovo maksimalan ugao vidljivosti bez deformacije boja (178 stepeni) za razliku od TN panela koji su orijentisani na brzinu (ms).
Praktično, PVA paneli imaju sve prednosti TFTa, sliku kao CRT (kvalitetan), ali i konkretni modeli jednu od mana TFT, a to su duhovi. Nije toliko izraženo, ali problem postoji i kod tih modela.

Ja se razmišljam o 225bw modelu (nije da sam video neke druge 22ice kod nas), ali kad izračunam, ako uzmem 2 19ice jeftinije sa DVI, stavim ih jednu pored druge, imam rezoluciju od 2560x1024 i dijagonalu od 33 inča za iste pare! Jedino što bi me smaralo je okvir koji bi mi bio na sred takvog ekrana :D
 
Poslednja izmena:
Sto ipak nije mala stvar :), sem ako ti ne treba za dizajn i slicno.
Dakle 225bw je u principu bolji sem ako vas 5 hoce da se nagura da gleda film pa ne mogu svi da gledaju direktno na monitor?
 
Bolji, ne bolji... U suštini zavisi za šta ti treba monitor. Ako ti treba prostor na desktopu, viša rezolucija, voliš da gledaš filmove... 225bw. Ako ti je za posao jako bitna reprodukcija boja - 971P, mada ako ti toliko treba za posao onda pljuni više parica za 214T (doduše dosta više) i pevaj.
Mnogo su kod nas skupi 22" monitori, čekam da im padne cena pa da se častim s jednim. 22" je taman za 1680x1050, sitno mi je na 20"...
 
meni stigao pre par dana ali ne znam sta vas zanima. lep monitor, poveci, potezi. ok slika, bf2 sam se pogubio kad sam upalio 1680x1050 sve je nekako ogromno, ne mogu da stignem da popratim sve.
 
najvise mane me interesuju i sta si pre imao pa uporedi sa tim prednosti i mane
 
Evo cisto jedan kratak info posto sam dobio monitor.
Sta drugo reci sem wow...
Prelazak sa 17" na 22" je kao sa yuga na bmw,monitor je ogroman,vidim da je primetno brzi od prethodnog samsunga 710n,odmah sam primetio i veci ugao gledanja.. itd itd.
Onaj ko treba da predje na wide screen,svaka preporuka.Nemozete ni da poverujete kolko se lako navici na monitore ovakvog tipa.
Drugim recima prezadovoljan sam.
 
haha koincidencije li, i ja sam presao sa 710n, ali sam laik za te uglove gledanja, brzinu odziva itd. Doduse kad razmislim 710n je mozda imao jako malo kasnjenja u cod2 npr. dok ovaj nema ali to i nije neka drasticna razlika. Ono sto je najupecatljivije je velicina sto shvatite zaista tek kad prvi put vidite sliku na 22 incha.
 
Hehe, i ja sam presao sa 710N na 225BW i mogu da potvrdim da ima veci ugao gledanja kao i primetno brzi odziv, a o velicini naravno da i ne govorimo. Doduse ja sam se vec navikao, posto ga imam nekih mesec ipo pa mi sad i nije toliko veliki, ali kad vidim kod nekoga 19" izgleda mi smesno, kao neka mala kockica, igracka :D:D.

Poz
 
:) :) :)
koji trip

ja imam isto 710N i stize mi 225BW u pon ili uto :):):)
 
stigao:) monitor je zlo. Nije slika ko PVA ali kad se kalibrira dosta je dobra. a kome ja vaznija povrsina nego pva definitvno je bolja kupovina. a i pva 21'' kosta oko 600e sto je ogromna razlika

bio jedan iztripovan pixel (ne mrtav samo zakacen) ali sredilo se hardverskom metodom :)

ponosni vlasnici 225BW ajd postujte vase color settings-e od monitora
 
Poslednja izmena od urednika:
@face
To je stvar ukusa ali po meni je defult slika na 225 pravao sr**e, ali kada se dotera postaje bas dobra

slazem se. ajd postuj svoja podesavanja.

zaboravih evo moja podesavanja. mislim da moze bolje od ovoga ali nisam nesto imao vremena
 

Prilozi

  • samsung color adjust.zip
    2 KB · Pregleda: 219
Poslednja izmena:
evo sad sam malo namestao brightness itd. samo ne vidim gde da exportujem namestanja? namestao sam u nvidia cp, samsung drajvere nisam ni instalirao.
 
evo sad sam malo namestao brightness itd. samo ne vidim gde da exportujem namestanja? namestao sam u nvidia cp, samsung drajvere nisam ni instalirao.

krastavac nista ondak ja imam ati ;)

Ovi 22'' wide su cudo:). Za dan-dva se covek tako navikne da postane sasvim prirodno i primeti se ubrzanje u radu jer mozete odjedno gledati vise stvari
 
Poslednja izmena od urednika:
Pitanjce?

Ok, konkretno me zanima da li netko ima iskustva sa pomenutim Samsungom u sledecem; kakva je vidljivost kad recimo troje ljudi posmatra film na medjusobnom razmaku od 1.5m, na 2m udaljenosti od monitora.

Dalje, gde ima da se kupi i po kojoj ceni neki od sledecih monitora: ASUS MW 221 U (Tn panel, cena vani oko 379.-e) i BENQ FP222W (Tn panel, cena oko 391.-$). Naravno kakva su iskustva sa njima.
Nap. Asus je tek izasao u prodaju, a Benq se pojavio kad i Samsung i koristi apsolutno isti panel kao i Samsung (dakle od istog kineskog proizvodjaca), dok za model panela u Asus-u nisam siguran, ali sudeci po karakteristikama rekao bih da je isti kao kod dva prethodno pomenuta.

BenQ_FP222W.jpg

999%5Cimages%5Cproducts%5C1382%5C1382_s.jpg
 
Nazad
Vrh Dno