Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
gde ima???, kolika je onda prava cena?

Koliko sam ja informisan iz prodavnice gde ja kupujem hardver, da je njegova nabavna cena oko 415, znaci + PDV i +njegova zarada :) sto ce na kraju izaci oko 500... no sigurno na raznim mestima bice i raznih cena, ja sam izneo samo moj info...

Turbo
 
Za monitor sm225bw svi dileri su od ERC-a dobili cirkular da je sad dostupan - tako da ce se verovatno za nedelju dana (ako ne i ranije) moci uzeti na bilo kom mestu...
 
Pa on nije nimalo jeftin, neznam kako mislite da je povoljan ?
Preko je ovaj monitor nesto ispod 400 $ sto je skoro 350 eura.
Iskreno sam mislio da ce biti ispod 450 eura kod nas!
 
Poslednja izmena:
Kod nas je 225 zapravo 130 evra skuplji od 205-ice. Tako je to u ovoj zemlji. 50$ = 130Evra :) Cist racun duga ljubav. Onih 80 evra u jednom od ranijih postova je bila razlika u Samsung shop-u. Ali to je zato sto je kod njih i cena 205-ice nabudzena.
 
u istoj radnji 204B dakle ne wide kosta nekih 3 hiljade manje, dok je 205bw znatno jeftiniji.
E sad, video sam 225bw i razocarao se debelo. da budem precizniji ne mogu da verujem da je prikaz tako los, pa me zanima jel video josh neko ovaj model - mozda je ovaj konkretno bio nesto kvaran?

problem je u tome sto su boje muljave, ko da ima neki papir preko panela. kontrast je mnogo manji... i sve nekako vuce u sivo. sivi delovi korisnickog interfejsa su previse sivi - ne izgledaju realno. U samsung shopu gde sam ga gledao ima josh jedno 20 izlozenih monitora na kojima se prikazuje ista slika, i samo ovaj je imao drasticno drugacije boje. ne znam jel to do panela, ili je do toga sto nije bio na pravoj rezoluciji vec na skaliranoj i to ne wide formata...
 
u istoj radnji 204B dakle ne wide kosta nekih 3 hiljade manje, dok je 205bw znatno jeftiniji.
E sad, video sam 225bw i razocarao se debelo. da budem precizniji ne mogu da verujem da je prikaz tako los, pa me zanima jel video josh neko ovaj model - mozda je ovaj konkretno bio nesto kvaran?

problem je u tome sto su boje muljave, ko da ima neki papir preko panela. kontrast je mnogo manji... i sve nekako vuce u sivo. sivi delovi korisnickog interfejsa su previse sivi - ne izgledaju realno. U samsung shopu gde sam ga gledao ima josh jedno 20 izlozenih monitora na kojima se prikazuje ista slika, i samo ovaj je imao drasticno drugacije boje. ne znam jel to do panela, ili je do toga sto nije bio na pravoj rezoluciji vec na skaliranoj i to ne wide formata...

Da pogresna rezolucija tj. razvuceno dolazi do defekta.
 
Pre nekoliko sati sam dobio 225bw i evo mojih subjektivnih utisaka:
Defult podesavanja su po meni jako losa (drecava, kakva je sada moda) a onaj magic bright se meni uopste ne svidja, da ne upotrebim neki tezi izraz, ali kada se potrosi malo vremena i rucno podesi onda je slika jako dobra.
Iako VA paneli imaju bolju sliku cini mi se da ovde razlika nije velika. Video je savrsen i bez i jednog problema koji su bili na TN panelima ranije generacije, crna je idealna.
Ugao gledanja nije sjajan, horizontalni kako tako ali je vertikalni dosta los, kao i na ostalim monitorima sa TN panelom.
Ceo panel je potpuno ravnomerno osvetljen osim sto se kod crne slike sa donje strane vidi svetliji pojas debljine par cm.
OD igara sam probao samo UT2004 i tu nema ni traga od ghostova a i scroll texta na ekranu izgleda natprosecno dobro.

Meni se ovaj monitor svidja, kvalitet boja, brzina, za moj ukus je malo blestaviji nego sto bi trebalo ali mozda je to stvar navike
Pozdrav svima

Koga interesuje evo testa
http://www.bcchardware.com/index.php?option=content&task=view&id=2842&Itemid=40&limit=1&limitstart=0
 
Osim UT2004 (koji je izuzetno brza igra) trenutno ne igram ama bas nista drugo i tu je savrsen, ni traga duhovima, vrlo brz panel. U medjuvremenu sam odgledao i vise filmova pa mogu da kazem da sam i tu zadovoljan.
Mozda sam ja probirljiv ali stoji cinjenica da sam dosta podesavao monitor dok nisam bio zadovoljan sa slikom, po meni je default na 225bw los.
WIDE monitor je za software od koga ja jedem lebac mnogo bolja varijata a takodje i za igra kao sto je UT2k4.
 
Poslednja izmena:
Samsung TFT 22" 225BW 5ms? Dilema, potrebna pomoc/savet...

znaci

Samsung TFT 22" 225BW 5ms
Tehničke karakteristike:
Dijagonala 22 inch
Rezolucija 1680*1050
Osvetljenje 280 cd/kvm
Kontrast 700 : 1
Vreme odziva 8 ms
TCO Standard TCO 99
Osvežavanje 60 Hz
Ugao gledanja - horizontalno 160 °
Ugao gledanja - vertikalno 160 °
Priključci VGA + DVI
Cena: 462,00 E

Namerno necu reci u kojoj firmi da ne ispadne reklama, ali me zanima dali je ovo ok cena za trenutne prilike u Srbiji/Beogradu... ili da kopam dalje... Ako neko zna firmu gde ovo moze da se kupi jeftinije neka mi javi na PM (opet da ne ispadne reklama)

Ajdemo dalje....
pre nego sto kupim... moze li savet vredi li to uzeti posto sam cuo da i nije bas nesto (sto je i normalno s obzirom na 22" i cenu) kao kontrast je mogao biti i bolji, ugao preglednosti hm, hm... vidljivost crne po vertikali ima mana, crna postaje siva na 2cm od donje ivice kad mrdate glavu gore-dole...

ako bi na trenutak zaboravio na samsung i pogledao druge WIDE 22" monitore na nasem trzistu (samsung i ostale firme).. ima li sta bolje od ovoga a da kosta max 550 E, ili isto kao gore spomenuti samsung...

hvala unapred...
 
Cena je ok, ali ja bih razmislio i o 205BW, pošto je ista rezolucija - 225BW ti ne nudi mnogo više, a košta bar 150 evra više. Ako ti se baš sviđa, mislim da je cena korektna!
 
ej ljudi ja bas nisam neki ekspert a opet cenim svoje pare...

kad kazes pva panel, kazi mi u par crta i koje su njegove opste osobine, sta je na drugoj strani i gde je onaj 22" u toj prici
i da li one mane sitne koje sam nabrojao su zaista velike u danasnje vreme, s obzirom na razvoj tehnologije i s obzirom da postoje i 19" tft monitori koji kostaju vise nego ovaj 22" i koji imaju jos veci ugao vidljivosti, jos bolji kontrast, job bolje osvetljenje, bla bla bla....?


edit:
ah da... igrice su fina stvar ali meni ne bas i bitna.. ja sam filmofil, i planiram da wide osobinu doticnog iskoristim za 1:2,35 i 16:9(16:10) gledanje filmova... (dobro i ponekad za igrice al' retko) znaci hocu li zazaliti zbog onih mana iz prvog posta kad budem gledao filmove... video sam i neke slike po netu gde uporedujuju 2 wide tft u slicnoj klasi... nekako mi se cini da kod ovog samsunga slika nekako nije svetla i sva je nekako sivkasta.. jer to zbog kontrasta sto je nizak ili jednostavno nisu dobro podesili kontrolne parametre za sliku???
 
Poslednja izmena:
Cena je ok, ali ja bih razmislio i o 205BW, pošto je ista rezolucija - 225BW ti ne nudi mnogo više, a košta bar 150 evra više. Ako ti se baš sviđa, mislim da je cena korektna!

:exploder: :exploder:
Zar nije to (razlika u ceni od 150e izmedju 205BW i 225BW) samo zbog BEZOBRAZLUKA uvoznika ?!? U Samsungovom saopstenju lepo pise da je razlika 50 dolara tj. manja od 50e !
:mad: :mad:

... Similarly, the 205BW also features a quick response time of 6ms, 300 cd/m2 brightness, a contrast ratio of 600:1, and a WSXGA+ (1680x1050) wide format, all for $349.99 MSRP. And finally, the 225BW features a 700:1 contrast ratio, 1680x1050 resolution, and a 5ms response time for $399.99 MSRP.
 
pa i ja kazem da jeste, ali ubedi sad ti uvoznike da spuste cene, kad nece

zato sam i pitao da li neko moze da nabavi jeftinije od ~460E pa da mi javi, ako moze dolazim odmah
:D
 
izgleda da uvoznik uveze par komada velikih dijagonala, pa nabavna cena bude velika i prema njima !
 
Jedno pitanje u vezi 225BW, ako ga neko ima, a odnosi se na zakosnje monitora "unazad"

ovako ko na slici, kako to da dobijem??
Gledo sam u prodavnici i ni ja ni prodavac nismo znali.
Malo je krut. Jel ima neki zglob ili sta? ili se samo nakrene?
al nece tvrdo je.
 
225BW........
(kontroverzni)

E ovako da pocnem:

1. GEOMETRIJA - savrsena
2. OSVETLJAJ - Bledo sto meni i odgovara, ne bljesti ko vecina LCDova.
3. CRNA - perfekt (nema onih sivih strafti)
4. BELA - malo sivkasta muljasta
5. 22" - OGROMAAAN radni prostor, ko bilbord i vidi se sve super sa velike daljine, mozes iz fotelje da klikces
6. BOJE - jesu pastelne, al nisu uopste toliko lose, cak ako se gleda bas pod pravim uglom vide se iste boje ko na CRTu (imo sam sony 21" trinitron pre)
7. "ERGONOMIJA" - perfekt, samo nema pivot al sta ce mi to na ekranu od 22"???? Kako bi ga i okreno? da ne udari u astal?
8. FONTOVI - perfekt, kristalno se jasno vidi neverovatno

E sad mi nesto nije jasno, da ne psotoje 2 ili vise serija ovog modela? Ne mislim naravno zvanicne, nego ove nedelja pakujemo jedno a sledece drugo sta stigne neki drugi panel?
Inace made in slovakia je i ima srebrni okvir????????
taj okvir mi nije jasan.......


jos nesto kad ostavljate komp da renda preko noci, jel gasite LCD ili kad pustate u stand-by?

PS- da, da bi se boje podesile treba vam mnogo strpljenja, i neke referentne fotke koje sigurno znate kako izgledaju.

DOT je inache 0.28mm tako da..........vidi se iz dvorista, al nema pixelizacije, OK je slika sa te strane.
 
"1. GEOMETRIJA - savrsena"

:D pa kako moze da bude losa geometrija na LCD moniotoru? :D:D
 
Nazad
Vrh Dno