Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
Asus MW221U vs Samsung 226bw

Dakle, sta vredi uzimati od ova dva lepotana?

Karakteristike su im apsolutno iste, chak Asus ima i veci ugao gledanja od Samsunga, + naravno jedno 70 evra je jeftiniji.


On je favorit samo zbog cene, interesuje me kakav je u praksi i kakav je naspram 226bw-a ?
 
Asus jeste odlican ali ima odredjenih problema
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=131115
procitaj ovde sta i kako...., a sto se tice samsunga ja ga licno ne bi uzeo zbog ergonomije i zbog toga sto neznas koji panel ima, mada ako naletis na Samsungov panel nemoj da razmisljas ali imas i opciju i boljeg ugla i samsungov panel a to je 223BW imas ga vec na 2-3 mesta u BGu
 
http://www.samsung.ru/products/computers/displays/lcd-20/223bw/?tab=specification

Njegove razlike u odnosu na 226bw su sto nije 22" nego 21.6" (1cm kraca dijagonala) a u odnosu na 225bw sto mu je ergonomija losija strana kao i kod 226bw. Inace i ja razmisljam sta da uzmem da li 225,223 ili neznam ni ja sta:trust:

P.S. I da glavna razlika je sto Samsung tvrdi da u 223 ugradjuje samo S panele dok u 226BW ni oni neznaju sta trpaju
 
Poslednja izmena:
Meni se acer al2216ws veoma svideo, mislim da se nista ne gubi sa manjkom DVI-a, slika je odlicna i skroz sam zadovoljan. Cena je oko 20 000din i mislim da ne vredi davati dosta vise love zbog DVi-a.
 
http://www.samsung.ru/products/computers/displays/lcd-20/223bw/?tab=specification

Njegove razlike u odnosu na 226bw su sto nije 22" nego 21.6" (1cm kraca dijagonala) a u odnosu na 225bw sto mu je ergonomija losija strana kao i kod 226bw. Inace i ja razmisljam sta da uzmem da li 225,223 ili neznam ni ja sta:trust:

P.S. I da glavna razlika je sto Samsung tvrdi da u 223 ugradjuje samo S panele dok u 226BW ni oni neznaju sta trpaju

taj jedan cm je totalno neprimetan po mom skromnom mishljenju :) Mislim da mi ne bi smetalo.

Sto vise gledam taj model to me vise mami da idem i da ga uzmem momentalno :D

Jako je pristupachan


Btw on ima 5ms odziv, to nema neke vidljive razlike izmedju 2ms ? posto su tn paneli ?
 
Poslednja izmena:
Posto se ti LCD paneli seku na te dimenzije 19" 22" i tako to iz velikih panela, evo moja teorija. Taj panel je manji zato sto su hteli da iskoriste delove koji su trebali da se bace :)
 
Upravo sam pazario i stavio 223bw



Za sad izgleda stvarno omg


Igre rade fantastichno, tj. nema ghostinga, jedino sto sam primetio je malo pozadinsko probijanje SAMO na gornjoj strani monitora.

Nije to toliko ni strasno. Ono, ljudi kad gledaju film gledaju FILM a ne kako je gore i dole na onim crnim mestima :))

Nema mrtvih pixela za sad koliko mogu da vidim....


Cenim da cu biti vrlo zadovoljan sa ovim monitorom...


Jedno pitanje i dalje:
Pise da ima swivel i tilt, tilt znam da je za ekran da se pomera napred nazad, a sta je swivel ? Levo desno ?koliko sam ja video ne moze da se pomera uopste levo desno....
 
Samsunzi su mi preskupi, pa me zanimaju mišljenja o Acer AL2216Ws, Benq FP222Wa i Belinea 2225 S1 monitorima... znači ta najjeftinija klasa, bez DVI-ja. Koliko sam gledao sa strane, Acer je najbolja kupovina, ali me zanimalju i mišljenja odavde.
 
Upravo sam pazario i stavio 223bw



Za sad izgleda stvarno omg


Igre rade fantastichno, tj. nema ghostinga, jedino sto sam primetio je malo pozadinsko probijanje SAMO na gornjoj strani monitora.

Nije to toliko ni strasno. Ono, ljudi kad gledaju film gledaju FILM a ne kako je gore i dole na onim crnim mestima :))

Nema mrtvih pixela za sad koliko mogu da vidim....


Cenim da cu biti vrlo zadovoljan sa ovim monitorom...


Jedno pitanje i dalje:
Pise da ima swivel i tilt, tilt znam da je za ekran da se pomera napred nazad, a sta je swivel ? Levo desno ?koliko sam ja video ne moze da se pomera uopste levo desno....

Super sto si ga uzeo...ako imas digitalni aparat slikaj ga malo u radu (igrice, film, desktop) i postavi slike ili mi sibni na mail i posalji mi na PM gde si ga uzeo...thanx:cigar:
 
Samsunzi su mi preskupi, pa me zanimaju mišljenja o Acer AL2216Ws, Benq FP222Wa i Belinea 2225 S1 monitorima... znači ta najjeftinija klasa, bez DVI-ja. Koliko sam gledao sa strane, Acer je najbolja kupovina, ali me zanimalju i mišljenja odavde.

I ja sam imao slicnu dilemu. Sva tri monitora sada imaju prakticno istu cenu, a koriste isti panel tako da su razlike minimalne. Belineu nikada nisam voleo, pa sam birao izmedju Benq-a i Acera. Na kraju sam se odlucio za Acer AL222Wa, posto na poslu imam wide 19" Acer AL1916W kojim sam zadovoljan, a i dizajn mi se vise svidja od Benq-ovog. Uz to, tada je bio skoro 1000RSD jeftiniji tako da je i to pomoglo ;).

Uzeo sam monitor pre nedelju dana i bas sam zadovoljan. Boje su kod mene ok i bez sredjivanja game, horizontalni ugao vidljivosti je extra (bolji od ocekivanog), vertikalni je losiji (u skladu sa ocekivanjima). Nema mrtvih piksela, a probijanje pozadinskog svetla postoji, ali nije strasno.

Video sam i Samsung 225bw i nisam video neku znacajnu razliku u kvalitetu slike i kvalitetu boja, narocito ne toliku da se opravda 50% veca cena.
 
Ja sam gledao da kupim tog Acera, nije mi se svideo. Dok sam citao o njemu bio je ok. Posle toga kada sam ga uzivo video, totalno mi je razbio poverenje.
Napomena, video sam ga u radu na nekoj levoj rezoluciji, slika je bila ok ( po pitanju boje i kontrasta ).
Ne znam sta drugo da ti kazem.
 
Jedno pitanje, Samsung 225BW i 226BW, oba imaju DVI (HDCP) + D-SUB, TN + Film tehnologija. Prvi kosta 340e drugi 385e. Da li vredi davati jos 45e za ovaj noviji model? Da li tih 2ms (+ jos ostali ficeri) naspram onih 5ms vredi ovih para i kakva su ova dva modela po pitanju probijanju pozadinskog osvetljenja?
 
Ima li negde da se vide screenshotovi iz neke igre na 22" native i u nizim rezolucijama?
Da li mogu na taj nacin na mom crt-u da vidim u cemu je problem pre nego sto se odlucim za TFT?

Crysis sigurno nece raditi kako treba na 8800gts 320Mb u 1680x1050 rez.

Jos jedno pitanje. Da li moze monitor da radi u nizoj rezoluciji bez skaliranja vec sa crnim okvirom oko slike?
 
Poslednja izmena od urednika:
@mLaki

I ja sam bio u slicnoj dilemi. Sa 205BW hteo sam da predjem na 22".
Na kraju sam uzeo 225BW jer za 50ak EUR manje dobijes monitor koji ima podesavanje po visini + swivel. 226BW ako hoces da podignes, moras da podmetnes knjigu :D, a ako ga okreces, struzes postoljem po stolu :smash:. Bas su se stisli... :wall:


:wave:
 
na te cene dodaj jos 10% jer za njih ne vazi 8% pdv ;)
ja uzeo sebi 226bw, em brzi em lepsi :D

Ja racuno 8% pdv i jos pogresnu cenu za 226BW (vise ne razmatram 226BW posto on dodje 420e sa PDV :S:), 225BW izadje 370e sa PDV, da li to dodje dobra cena? Ili ima negde za manje para?
 
Poslednja izmena:
Ja sam malo dosadan ali uzmite u obzir 223BW, isto izgleda kao 226BW ali je 100% Samsung panel ( tako kazu ). A 226BW ne bi uzeo samo zbog ergonomije ali 223BW ima lepu cenu ( oko 330e ) a 225BW je prelep!!!:smash:
 
I ja imam glupo pitanje. Da li cu ja moci da igram npr. UEFA CL, PES 6, COD2 u nativnoj rezoluciji ili moram da menjam graficku itd. A bas mi se uzima 225 ili 223BW???:-devil-:
 
I ja imam glupo pitanje.

Mislis kao sto je moje? :)

Inace odgovor na moje je: nView Display Settings/Device Settings >>Device Adjustments/Digital Flat Panel Settings/Centered output. Monitor mora da bude povezan preko DVI-a

@Kowalski Trebalo bi da rade bez problema u toj rezoluciji na GF7900GS. Samo treba da podrzavaju format slike 16:10 ili 16:9, sto mislim da Japanac nema.
 
Nazad
Vrh Dno